Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet valaki jó szülő attól,...

Lehet valaki jó szülő attól, hogy nem főz?

Figyelt kérdés

Lányomnak lett egy új osztálytársa, eléggé összebarátkozott a kislánnyal, ezért múlthéten meghívtuk ebédre. (13 éves)

Rántott hús volt körettel, leves meg egy kis desszert. A kislány csak ámult, úgy evett mint akit otthon éheztetnek vagy nem tudom. De jól esett hogy ízlik neki a főztöm.

Most pénteken pedig a lányom aludt ott a lánynál (itt laknak egy utcával arrébb), ott is vacsorázott.

A lányom mesélte, hogy a barátnője anyukája (elváltak a szülei) nem tud főzni, ezért néha rendelnek kaját, vagy szendvicset esznek. A kislány anyukája soha nem tanult meg főzni, mert volt bejárónőjük, aki mindent megcsinált helyette.

A lányomon keresztül megkért a kislány, hogy tanítsam meg főzni...mert az anyukájához hiába is fordulna, ő még a rántottát is elrontja.

Nem tudom, hogy a házimunkához ért e, állítólag a kislány nagymamája besegít a háztartásban.


(Nekem ciki lenne, ha egy vendég jönne vacsorára és én rendelt kaját tálalnék fel)


2013. okt. 26. 23:24
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
27%

Nem akarok bunkó lenni, de pl. nálam a főzni tudás nem a rántott húsnál kezdődik, épp csak egy fokkal jobb a rendelt kajánál...Az még lehet, hogy egészséges is volt.

Párom anyukája is sokáig nem tudott főzni, de állítom, hogy értett a gyerekneveléshez, én legalábbis hálás vagyok, hogy egy olyan csodálatos embert nevelt fel, mint a vőlegényem.

2013. okt. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy lehet, a jó szülőség nem a főzésen múlik.
2013. okt. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
85%
lehetni lehet, de azért ennél egy kicsit jobban megerőltetné magát. én se szeretek főzni, szerintem dögunalmas tevékenység. (nincs gyerek). de azért egy tészta kifőzése nem nagy tudomány, vagy egy leves megfőzése...azon mi elrontanivaló van? nem kell mindjárt háromfogásos, bonyolult vacsorákat csinálni.
2013. okt. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
85%
Persze, lehet, ettől még nevelheti jól a gyerekét. Mondjuk én azért megtanulnék pár egyszerűbb kaját elkészíteni a kislány kedvéért.
2013. okt. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem meg ez hozzátartozik a jó szülőség fogalmához. Nem azt mondom, hogy minden anya és minden apa legyen egy igazi szakács, és hogy imádjon mindenki főzni, de megölne a bűntudat, ha a gyerekemnek nem igyekeznék tápláló ételeket készíteni, ha nem is naponta, de nem ritkán.

Az első válaszolónak meg nem tudom, hogy mi baja van, vega-e vagy csak simán klimaxol, mindenesetre a rántott hús mindig egy jó ötlet. :D

2013. okt. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Nekem a lányom mesélte, ő meg a barátnőjétől tudja, hogy a nő nem tud főzni, és nem is akar megtanulni. (Legalábbis az elmúlt 4 hónap alatt nem állt neki egyszer sem)
2013. okt. 26. 23:39
 7/41 A kérdező kommentje:

Szombatonként rántott dolgokat esznk, van amikor húst, máskor halat, zöldséget stb. :P

(ma rántott tök és gomba volt)

Holnap brassói vagy pörkölt lesz (attól függ mit szavaz meg a család.

2013. okt. 26. 23:41
 8/41 anonim ***** válasza:
81%

férjem maximum 2 pár virslit tud megfőzni, bár azt is úgy, hogy 10x felhív telefonon! :)


állítom, hogy remek szülő, nagyon jó apa, a fiam imádja... szóval lehet jó szülő az, aki nem főz :)))

2013. okt. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
73%

de mondom, egy tészta kifőzésén nem sok tanulnivaló van...azért ilyeneket csinálhatna. vagy annyi, hogy zöldségeket megpucol, s beleteszi a forró vízbe...

nem kell nem tudom, mekkora főzést csinálni,én se tökölök vele, csak egyszerűeket gyártok.

2013. okt. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
71%

Az én exférjem istenien főz, de csapnivaló apa.


Bár szerintem nem árt, ha az anya legalább néhány egészséges ételt össze tud dobni (azért nem nagy művészet pár ételt megtanulni), ez azért nem a jó anyaság mérője.


Ha a kislány nincs elhanyagolva, szeretetet kap otthon, figyelmet, akkor nincs semmi gond.


Taníts meg neki neki pár dolgot, ha van kedves és ennyire szeretné. Hátha anyuka is kedvet kap, ha látja, hogy a kislánya ügyeskedik a konyhában. :-)

2013. okt. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!