Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogászoknak szól elsősorban a...

Jogászoknak szól elsősorban a kérdésem. Apám kitagadott. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha apám kitagad és nem hajlandó tovább finanszírozni a tanulmányaimat akkor mit tudok tenni? Egyedül lakom a fővárosban. Anyum minimálbérből él vidéken. 19 éves vagyok. Kötelezhetem arra hogy fizessen valamennyit havonta vagy nem?

2013. okt. 30. 00:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok jogász, de amíg tanulsz, az első diploma vagy szakma megszerzéséig kötelezhető a támogatásra, igen.
2013. okt. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben persze nem volt alaptalan az a kitagadás, és nem váltál valamiért méltatlanná a további támogatására.
2013. okt. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Ez mit jelent pontosan, mit tett? Mert a kitagadás nem jogi kategória.
2013. okt. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

Ehhez nem kell jogásznak lenni.


Apád nem tagadhat ki, ahhoz nagyon-nagyon nyomós ok kell, és ez nyilván nem áll fent. (pl. bűncselekmény elkövetése Apukád sérelmére)


SZóval a kedves papa így nem tud kibújni a kötelezettségei alól.

2013. okt. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Érdemtelenségre hivatkozva megszüntetheti az anyagi támogatást az édesapád.

Ehhez nem kell nyomos indok, elég ha azt mondja hogy évek óta nem tartod vele a kapcsolatot, vagy a tanulmányaidat nem végzed jól.

A kitagadás csak örökségnél számít, de amíg él az apád addig nincs kitagadásról szó..(nem kötelező megmondania mi áll a végrendeletben)

2013. okt. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%
Ez így nem igaz, ha így lenne, akkor az összes pasi azzal bújna ki a gyerektartás alól, hogy "érdemtelen". Ez nem így működik.
2013. okt. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Semmit nem tettem. Csak annyi volt, hogy azt mondta fizetett már eleget, fizessen innentől kezdve anyám.

Nem tettem semmi rosszat sem ellene sem mások ellen.

2013. okt. 30. 00:59
 8/22 anonim ***** válasza:
16%
Ja, csak véletlenül írtad a címszavak közé azt hogy meleg ugye? Nem csak b*zi vagy de sunyi is. Jaj, a fater egy gonosz "homofób" de a pénze azért kellene.
2013. okt. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem tudja hogy meleg vagyok, nem azért írtam.


Azért írtam mert reméltem így többen rátalálnak a kérdésre. Mármint, melegeket sokszor ki szoktak tagadni.

2013. okt. 30. 01:52
 10/22 anonim ***** válasza:
64%

Ha beperelnéd, a jogász majd azt tanácsolja apádnak, hogy mondja azt hogy kezet emeltél rá. ennyi. probléma (vagyis te) a részéről megoldva.


baszhatod.


de azért sok sikert, hátha nem ilyen.


és dögöljön meg az összes ilyen szülő.

2013. okt. 30. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!