Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kivételeznek a kisebbikkel?

Miért kivételeznek a kisebbikkel?

Figyelt kérdés
Nekem már annyira elegem van ami ott folyik. 14 éves lány vagyok és van egy 11 éves öcsém és annyira kivételeznek vele. Eltitkolt egy csomó rossz jegyet és bukásra áll két tantárgyból és a szüleim azt mondták hogy ebbe az évbe nem tévézhet, nem gépezhet és nem telefonozhat, 2 napra rá egész nap játszott a számítógéppel. Azóta napi szinten többet van gép előtt mint én. Tehát akkor a büntetést nem tartotta be, de amikor én voltam megbüntetve akkor nekem be kellett tartanom és velem már azért veszekednek mert kaptam egy hármast. Anya velem azért veszekszik, mert nem szóltam senkinek se hogy elmegyek a városba, de amikor az öcsém megy el itthonról akkor őt nem ordítsa le. Már egy csomószor felpofozott anyám :( Azért felpofozott engem mert azt mondtam viccből hogy "de jó ez az új fényképezőgép legalább tudom mivel fotózni a kutyát" és erre meg felpofoz. De az öcsém egy csomószor vissza szól neki és szemtelenkedik meg k**vázza de őt ezért nem pofozza fel. Ma is mondta nekem hogy a ruhákat majd hozzam be és öcsém pedig vigye ki a konténerekbe az üveget, és erre fel meg anyám most kiabált velem azért mert nem hoztam be a ruhákat, mert elfelejtettem és tanultam. De az öcsém nem vitte ki az üvegeket és neki csak azt mondta hogy jó, de ő nem felejtette el és nem is tanult hanem tévézet és csak lusta volt kivinni. Csak én látom így hogy kivételeznek vele? Mit csináljak? Én ezt nem bírom tovább :(
2013. okt. 30. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert fiú. Nálunk is ez volt, csak nekem bátyám van. Engem életképesebbnek tartottak, így kénytelen voltam azzá lenni. Bejött, a bátyám 32 éves, és a mai napig otthon lakik. Én már 5 éve elköltöztem... Azon kívül, hogy hangot adsz ennek, nem sokat tehetsz. De egyáltalán nem biztos, hogy eredményre vezet. 28N
2013. okt. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert fiú. A nő meg kussoljon. Sajnos a szüleid nagyon nem igazságosak és irtó következetlenek az öcséddel szemben. Ha így folytatják, te lelépsz, amint teheted, az öcséd meg a nyakukon lesz 50 évesen is és teljesen magatehetetlen lesz, anyuci kisfia.
2013. okt. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nagyon primitívek a szüleid:( Viszont ez még vissza fog ütni nekik. Már modern felfogás van és sok nő egy érett férfit keres, nem egy anyuci kedvencét. Úgyhogy valószínű, még 50 évesen is ott fog lógni anyukád nyakán. Megérdemlik. Káröröm.
2013. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hmm, kísértetiesen ismerős a szituáció. 14/L
2013. okt. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató hogy nem csak nálunk van így :) Én már csak azt várom hogy középiskolás legyek és keveset leszek itthon. Ha majd 18 éves leszek gyorsan elhúzok itthonról :)
2013. okt. 31. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!