Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » SOS! 13 éves fiam valószínűleg...

SOS! 13 éves fiam valószínűleg dohányzik. Milyen szűréssel tudnék biztosra menni? Amiből kiderül hogy aktív v passzív dohányos?!

Figyelt kérdés

A történet hosszú,az érdekelne,hogy hova vigyem el,ahol 1000%-ra megmondják dohányzik e.

(Csak részletkérdésben érdekel,ha én dohányoztam mondjuk még 1-2 évvel ezelőtt és elmennék ilyen szűrésre,akkor látszódna hogy régen szívtam utoljára?)


2013. okt. 30. 23:42
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
Tüdőszűrést javallom erre a problémára.
2013. okt. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
67%
Szerintem ne vidd még sehova. Mikor haza jön nézd át a zsebeit, szagold meg a kezét, kérd meg hogy lehelljen rád. Ha szappanszagú/más tisztítószer illatú a keze,az is ugyan úgy gyanús. Ha kikerüli a dolgot az is. Vagy csak ülj le vele megbeszélni hogy tudod hogy dohányzik, miért csinálja? Hívd fel egy közeli barátja szüleit, hogy ő tud e valamit!
2013. okt. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
Ja és igen, látszódna, azt hiszem 20 év múlva tűnik el, de ebben nem vagyok teljesen biztos.
2013. okt. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

A tüdőszűrő nem mutatja ki, suliban mindig ezzel paráztattuk egymást hogy elvittek minket szűrésre, és hogy majd jól kiderül hogy ki cigizik, és beküldik a szüleinket meg ilyesmi:D Igazából persze nem látszik, csak a kóros elváltozások, betegségek.

De gondolom ahogy drogtesztet is lehet csináltatni, úgy nikotinra is lehet tesztelni mondjuk vérből, hiszen az is oda kerül. A nikotin nem tudom meddig bomlik, szerintem csak pár napig mutatható ki, szóval ha egy hete cigizett utoljára, akkor az se mutat semmit.


Inkább ne teszteket akarj lobogtatni, hanem ülj le vele, mondd el miért rossz, stb. Ha kiborulsz, tiltasz, akkor csak azért is csinálni fogja, pláne ha akaratos, ellenkezős típus.

2013. okt. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

ELNÉZÉST kérek a "v" -ért,nem is ismerek magamra.Most olvastam vissza és nagyon meglepődtem.

2013. okt. 30. 23:51
 6/38 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy dohányzik? Ha a ruhái büdösek, akkor elmesélnék egy kis sztorit. 21 éves vagyok, soha nem gyújtottam még rá, viszont a gimiben rendszeresen mindenki a vécébe járt bagózni, szörnyű bűz volt. Egy pisilés alatt úgy átvette a szagát a ruhám, hogy elsős koromban anyám mosáskor üvöltött velem, hogy ne hazudjak, tudja, hogy dohányzok, érzik a ruhámon - pedig anyám is nagy dohányos, nem olyan már a szaglása, mint régen...
2013. okt. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
ha a ruháján érzed azmár gyanús de attólmég nembiztos hogy cigizik. Szagold meg a 2 kezét ott egyből kiderül ha érzed töményen a szagot akkor lebukott:)
2013. okt. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
2 keze büdös,volt nála 1 bontott cigi,öngyújtó,szájspray,rágó,kézfertőtlenítő.Eléggé lebukott,de most csak a vizsgálat érdekelne elsősorban.
2013. okt. 30. 23:56
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

De miért spilázod így túl? Volt nála cigi, büdös is volt, ebből elég egyértelmű, hogy cigizett. Bíróság van otthon, hogy írásos bizonyíték kell?:)

Mondd meg neki, hogy nem vagy hülye, inkább bökje már ki az igazságot. Ha kimondta, kapjon csak valami jelképes büntit, így fogod csak rábírni, hogy máskor is egyből mondja az igazat.

2013. okt. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
ja, így hogy egyértelműen cigizett mit szeretnél még?
2013. okt. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!