Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik szerint a gyereknek csak a legfontosabb szükségleteit kell biztosítani (kaja, ágy, annyi ruha, hogy legyen mit felvenni)?

Figyelt kérdés
Az ezen felüli 'luxust' (osztálykirándulás, néha 1-1édesség, telefon, szórakozás stb) nem finanszírozzák, nem azért mert nem tehetnék meg, de meg se fordul a fejükben (tény, hogy maguknak sem, nem csak a gyerekeknek!)

2013. nov. 3. 16:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
16%
Ez hülyeség aki megteheti az elküldi osztálykirándulásra az nem luxus aki nem az nem.
2013. nov. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
98%

Szerencsére kevesen gondolkoznak már így, sőt, nem is ismerek senkit a körömben, aki így tenne...

A háziállatainknak sem csak az életfeltételeikhez szükséges dolgokat adjuk meg... víz, néha egy kis kaja?! Akkor minek tartjuk? A gyerek is minek kell, ha nem tudja élvezni még a gyermekkorát sem?

2013. nov. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
97%
Nekem még pici gyerekem van, de azt figyeltem meg, hogy totál magamból indulok ki, szóval azt gondolom, hogy neki is akkor és az jó, ami nekem. Külön oda kell figyelni, főleg, amig nem válik minden szokássá, hogy ő akkor is lehet éhes, ha én nem, fázhat, ha melegem van. A lényeg, hogy nyilván a szüleid is magukból indulnak ki, nekik nincs igényük a luxusra, ezért azt gondolják, hogy neked sincs.
2013. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
37%

A kérdés az, hogy nem AKARJÁK ezeket finanszírozni, vagy nem TUDJÁK?!?!?!


Mellesleg az osztálykirándulás jogos, de a telefon meg szórakozás azért nem létszükséglet, erre tényleg nem feltétlen van szükség.

2013. nov. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
13%
osztájkirándulás kötelező tuttommal ha nem megy akko igazolatlan erröl enyit
2013. nov. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
56%

Nekem egyenértékű a nem tudják és a nem akarják. Aki nem tudja, az ne vállaljon gyereket, aki nem akarja, az meg végképp nem.


A gyerek nem egy tárgy, hogy félredobod ha sokba kerül, majd elhallgat. Néhány embernek fogalma sincs arról, mekkora traumát okoz az a gyerekekben, ha nem kaphatnak meg alapvető dolgokat ami ma már normálisnak számít, ha mindenki azért csúfolja/bántja őket, mert nem mehetnek kirándulásra, csak turis, ócska ruhákban járnak, mert egy rohadt csokira nincs pénzük, mert mindennap nyomorult májkrémes-párizsis zsemlét visznek a suliba...

2013. nov. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
46%

Nekem még kicsi a lányom, de itt sincs dőzsölés...

A rokonságból kapunk ruhácskákat, azt hordja, engem igazán nem zavar, ha párszor már ki van mosva, vagy kicsit kopott, az oviban úgyis csak szétszedi a ruháit :) Van pár szép, új ruhácskája, de nagyjából ennyi. Játékot eddig életemben 4X vettem neki, nem azért, mert nem fér bele, egyszerűen ezzel is eláraszt a rokonság, jelenleg van 3 nagy kartondoboz tele játékkal, és alig néhánnyal játszik ezek közül, nem látom értelmét, hogy televásároljam...

Kajából sem válogatunk, hetente 3X van hús, amúgy meg főzelékek, levesek, zöldség, gyümölcs, hetente 2X sütök, egyszer édeset, egyszer sósat. Ezt viszont tudatosan csinálom, engem anno rohadtul elkényeztettek, nem is eszek meg, csak alig pár fajta ételt, nem követem el ezt a hibát újra, ha nem tetszik, nem eszik belőle... Persze nyilván, amiről tudom, hogy nem szereti, nem tömöm vele tele.

Hát mi így, és köszönöm, jól vagyunk :)

2013. nov. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%

# 5/7


Egy évben 3 napot a szülő is igazolhat. Bár szerintem nem írnák be hiányzónak hanem beküldenék más osztályhoz.

2013. nov. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
85%
Ez hülyeség, ha nem megy osztálykirándulni, akkor meg bent kell lennie az iskolában 8-tól délig ügyeleten, és akkor nem kap igazolatlant
2013. nov. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
42%

Alapdolgok oke a tobbit ki kell erdemelni nalunk pl hazimunkaval jo jegyekkel stb.

Ha a negy kozol egyik lusta tiszteletlen elveszem buntetesbol a mobil a netet az extrakat.

Senki ne mondja okostelefon jar a gyereknek meg a tobbib luxus.

A legjobb buntetes ha a luxust vonjuk meg itt kivalloan mukodik.

Rossz jegy ami kijavitod semmi net es jatek.

2013. nov. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!