Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék környezetvédő...

Hogyan tudnék környezetvédő életmódú emberek közé költözmi? 33F

Figyelt kérdés

Mievel az apám környezetkárosító. Mondta egy fél órája hogy segítsek elvinni a falevelet a kertből. Kimegyek erre mit csinál? Megy a kisházba, és nem falevelet tesz a talicskára dobozba, hanem sittet, törmeléket: ezt gyorsan elvisszük a szelektív mellé, mivel más is ezt csinálja!! Mondom ez szabálysértés.

Mondhattam volna de arra azt mondta volna, Ha nem tetszik ez a rendszer költözz el a p-ba...

Minden héten van ilyen húzása, műanyagot éget stb...



2013. nov. 10. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Mesélnél magadról? :-)

33N

2013. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Szóval 33 évesen még nincs megfelelő egzisztenciád ahoz hogy elköltözz apádtól? Te jó ég..
2013. nov. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát ez elég egyszerű... Költözz el otthonról és ne falura, mert itt tényleg ez a szokás, nálunk is. Mellékesen megjegyezném, hogy a zöld hulladékot sem lenne szabad kitalicskázni sehova. Speciális zsákot kell hozzá venni (avagy a közeli városban nálunk ilyenkor egy akcióban osztogatják), amit ha kiraksz a kuka mellé, azt ingyenesen elviszik (nálunk nem, mert ez falu, oldjuk meg-_-).

Azt is hozzáteszem, hogy attól, hogy esetleg a szomszéd tojik az egész környezettudatosságra, te még úgy élhetsz, ahogy kedved tartja! Mint említettem erre felénk mindenki tágra nyílt pupillákkal pislog, amikor rászólok, hogy ne a szemetesbe dobja a műanyagot/papírt/alu dobozt itthon, mert van rá külön gyűjtőnk... Avagy amikor meglátják bezsákozva az avart, mert elvisszük a szomszéd faluba a szeméttelepre, nem pedig elégetjük. Hát ez van.

Egyébként, ha nem is vitatkozol azon, hogy mit csinál apukád, azt mondhatod, hogy te ebben nem veszel részt, mert biza ha ilyennel egyszer megfognak, azért kőkeményen meg is vágnak!

2013. nov. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kiviszed szépen a talicskát meg a lapátot és összeszeded amit az apád kirakott.
2013. nov. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Ennyi idősen el kellett volna rég költözz illetve ha már apád kivitte oda a sittet, akkor nem kellett volna hagyd/megfelelően kellett volna eltüntetned. Ha már az öreg nem teszi meg.


Tudod én, mikor látom, hogy egy idegen még csak arra sem képes hogy a szemétbe dobja a szemetet (nem hogy szelektívbe, hanem simába!) és eldobja a földre, akkor felszedem utána.

Nem nagy dolog, én mégis jobban érzem magam. Amúgy költözz olyan városba ami ilyen szempontból van kiemelkedő helyen. Magyarországon nem sok van, leginkább kisvárosok.

Ha tehetném, és nem lettem volna nagyon buta én valami környezetvédelmi szakra mentem volna amúgy. De hát már elkezdtem ezt a vackot, befejezem :)


Olvass utána a témának, próbálj a lehető leginkább környezettudatos életmódra váltani. Lehet hogy azt gondolod egy ember nem sokat tehet. De egy ember is része az egésznek.

22N

2013. nov. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok elköltözni mert ahhoz vagy 170.000 kellene nettó annyit meg sehogy se keresnék szakma nélkül, a szülók meg mindennap felhívnának: gyere át! Segícs egy kicsit! Mesélj öreg, mi van veled? Át kéne menni húgioooo mee kikészíti a három gyerek! Felgyün Oszkár nagybátyád Apostagrúu és téged fog keresni! Segícs má olajozni, olmozni, savazni, szemetelni, döglött álatot elásni és egyéb 25 féle módon rongálni a Bioszférát....?
2013. nov. 10. 14:31
 7/15 A kérdező kommentje:
Vagy ha valaki tudja a Greenpeace elnökének a mobilját írja meg nekem, felhívom, beköltözöm hozzá, és az ottlakásért cserébe ások neki egy 1X1-es komposztáló gödröt!
2013. nov. 10. 14:38
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Már miért is kellene 170 nettó az önálló élethez? És miért nincs 33 évesen szakmád? Mot végezted el a 8 osztályt? Vagy mivel töltötted eddig az életedet?

Édesem. Másoknak ennyi idősen saját családjuk van és nem a szülők nyakán élősködnek és nyavíkolnak, ha valami nem úgy van, ahogyan ők akarják.


Egyébként meg igen: Ha nem tetszik, akkor költözz el.

2013. nov. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez kamu.
2013. nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát mert ha elköltöznék, akkor csak olyan helyre mennék ahol van színház, külföldi turisták és plázanők mert azé kultúrember vagyok én és ott senki se szemetel....
2013. nov. 10. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!