Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A (tartós) munkanélküliség...

A (tartós) munkanélküliség egészséges?

Figyelt kérdés
Eladtam a kocsimat és nagyokat sétálok nem tespedek, nem szívok drogot, nem részegedek le (nincs rá pénzem), nem idegeskedek sokat, és tai chi gyakorlatokat nézek a YouTube on mert nincs jobb dolgom...Eljárok horgászni a szép természetbe...

2012. febr. 13. 14:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ezek szerint igen.
2012. febr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Így nézve igen. Hosszabb távon azonban kizökkensz a munka körforgásából és k*rva szar lesz újra dolgozni!!!
2012. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Attól függ, kinek. Aki képes strukturálni és értelmesen eltölteni az idejét, annak egészséges és jó. De a legtöbb ember erre képtelen, nekik kell az, hogy a főnök megszabja, hányra menjenek dolgozni, mit csináljanak, stb.
2012. febr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Már régen kizökkentem a munka körforgásából igaz akkor se dolgoztam valami jól amikor bele voltam zökkenve:) Mint a Mekmester...
2012. febr. 13. 14:40
 5/17 A kérdező kommentje:
Cigarettát se birok venni és 7 éve nem okoztam autóbalesetet, az nem egészséges. (pocsékul vezetek)
2012. febr. 13. 14:41
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Hogy egészséges e vagy sem, azt így nem lehet tudni. :)

Én sajnos több, mint egy éve az vagyok, bár van valamennyi tőkém, amiből "éldegélek itthon" és persze a világ legjobb szülei is támogatnak. Munkát folyamatosan keresek, továbbá bérszámfejtőnek tanulok, és az angol nyelvvizsgát is le szeretném tenni.


Találkozgatok a barátnőimmel, sokat beszélgetünk, vigyázok a 3 éves unokahúgomra, segítek anyukámnak az itthoni teendőkbe, futok, biciklizek, tornázok. És azt hiszem, hogy nem vagyok elégedetlen. Jobb az életem, mint pár éve, amikor másból nem állt a világ, csak a stresszből, meg a panaszkodásból.


Persze az anyagiak miatt jó lenne a meló...de most egyenlőre ezt dobta a gép, és próbálom a helyzetből a legjobbat kihozni. Aztán majd lesz más.


24/n

2012. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Na hát ezt mondom te 24, én 37F, hogy no szkúl, no job, no para..olyan nyugalmat áraszt a hozzászólásod mintha középfokú Zen Mester lennél, tehát egészséges. Az én szüleim viszont egy kicsit vadak...
2012. febr. 13. 14:50
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
A munkanélküliség minden hétvégén egészséges és minden hétköznap egészségtelen! Jó, ha van mivel lekötnie magát az embernek, jó, ha telik neki erre-arra, ha tud gyűjtögetni és hosszútávra tervezni. Jó, ha van háttere, amire bátran lehet gyereket vállalni.
2012. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Több ismerősöm úgy vállalt gyereket, hogy nem volt háttere...nem valami egészséges:(
2012. febr. 13. 15:02
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Hááát...azért azt mondom, hogy célirányosan munkanélkülinek lenni nem jó dolog. :D Persze egy ideig lehet élvezni, és talán "Zen Mesterré" is válik az ember, de:

1. Nem mindenki így éli meg

2. Nem szabad erre törekedni.


Nekem vannak álmaim, céljaim, és szeretném is őket megvalósítani. Ahhoz pedig munka kell, hogy megvalósíthassam őket.

Inkább azt mondanám, hogy az ember próbálja minden helyzetből kihozni a legjobbat, de mindig törekedjen a jobbra.


24/n

2012. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!