Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok, milyen különbsé...

Mit gondoltok, milyen különbségek vannak egy anya-fiú, és egy anya-lánya kapcsolatban?

Figyelt kérdés
milyen személyes tapasztalatraitok pozitiv, negatív van erről?
2013. nov. 12. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem akarok nagyon általánosítgatni, de azt vettem észre, hogy talán a fiúkra kicsit féltékenyebbek egyes fiús anyák. Hogy melyik kapcsolat a jobb, változó. Én pl. nőként nagyon anyás vagyok, a legjobb barátnőm is, egy másik barátnőm meg egyszerűen nem jön ki az anyukájával.
2013. nov. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Az anya-fiú kapcsolatban a fiú kevésbé tud azonosulni az anya mintaképével, mint az anya-lány kapcsolatban a lány, mivel a fiúnak elsődlegesen egy apára van szüksége ahhoz, hogy férfiként fejlődjön.

Hasonló érvényes a lányok esetében is, akik nőként kell kifejlődjenek.


Más szempontból pedig, sok családban jellemző az, hogy az apa engedékenyebb a lányával, míg az anya a fiával. Ez valóban megfigyelhető, ugyanis az apák nem szokták elkényeztetni a fiúkat, a lányokat viszont annál inkább, valamint az anyák toleránsabbak a fiaikkal szemben, de a lányaikat erélyesebben nevelik ( valószínűleg azért, mert nőként egy anya jobban tudja azt, hogy egy lánynak miken kell keresztülmennie, valamint egy apa jobban tudja azt, hogy egy férfinak milyennek kell lennie, ezért tud szigorúbban bánni a fiaival ).

2013. nov. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akár fiúról van szó, akár lányról, ha rossz ez a kapcsolat, egy életre megmérgezi a gyereket.
2013. nov. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lányként mondom, hogy apával sokkal bensőségesebb kapcsolatom van, mint anyával. Anyával csak ilyen felszínes kapcsolatot ápolok, napi szinten annyi az egész, hogy ,,szia. szia." ennyi. Apa engedékenyebb is, de ő is tudja hol a határ. 16L
2013. nov. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nőként mondom, hogy nekem anyukámmal sokkal jobb a kapcsolatom, mint apukámmal. Apukámmal olyan távolságtartó a viszonyunk, sokszor nagyon nem értjük meg egymást. Anyukám sokkal jobban megért, igazi barát is egyben, neki bármit elmondhatok. Kiskoromban is anyukám volt az engedékenyebb, a kedvesebb, ő foglalkozott velem többet, mindig hozzá fordulhattam, ha bármi bajom volt. Felnőttként is nagyon szoros a kötelék köztünk.
2013. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyukám sokkal jobban félti a bátyámat. Engem is, de pontosan tudja, én milyen helyzetben vagyok mondjuk a párommal kapcsolatban, általában milyen harcaim vannak az életben (mivel ugye én is nő vagyok), a bátyám kihívásainál meg hát bizonytalan. Néha szeretné megoldani az ő problémáit is, persze azzal tisztában van, hogy nem tudja. Őt sokkal jobban óvja, szeretné mindentől megvédeni, talán mert az ő élethelyzeteit nem tudta soha átélni. De mindent összevetve: mindketten közel állunk édesanyánkhoz, és sosem érezte egyikünk sem, hogy jobban szeretne bármelyikünket is.
2013. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!