Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a beágyazódás a kimaradó...

Ha a beágyazódás a kimaradó vérzés körül van, tehát a 28. nap körül, akkor az a kis emberkezdemény az első 28 napban még nincs kapcsolatban az anyával, még nincs kapcsolatban az anya vérkeringésével? Ha még nem ágyazódott be, akkor nincs?

Figyelt kérdés
Akkor abban a 28 napban a táolálék, amit az anya bevisz sem jut el hozzá, akkor a magzatvédő viatminnak is csak a beágyazódás után van szerepe, vagy rosszul gondolom?
2012. dec. 16. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A beágyazódáskor a "baba" kb 2 hetes, a terhességed 4 hetes. (a számok bizarr világa ugye :-) ) Mivel nem tudják általában a fogamzás pontos időpontját, ezért az utolsó menstruáció első napjától számolják a terhességet. Tehát amikor még csak peteérésed van pl. de még nem volt szex, már 2 hetes várandósnak számítasz. Már ha megfogansz abban a ciklusban.



"A negyedik terhességi hét folyamán, az említett ektodermából nyúlványok alakulnak, amelyek sokkal mélyebbre hatolnak, hogy rátaláljanak az anya érrendszerére és hozzákapcsolódjanak. Ezek majd vért és tápanyagokat szállítanak az embriónak, később ezekből lesz a méhlepény, a köldökzsinór, és a magzatburok, amelyik védi a magzatot. " ( [link]


Nekem a gyógyszerész azt mondta hogy nem árt már a terhesség tervezése előtt szedni a magzatvédő vitamint 1-2 hónappal mert a szervezeted így "fel lesz töltve".


Viszont az orvos főnököm meg azt mondta hogy háború alatt is egészséges gyerekek születtek, pedig csak krumplit ettek. Viszont az anyukának kihullott a foga, haja, stb., mert a bab elvesz az anyukától mindent amire szüksége van.


Az én véleményem szerint elég a pozitív teszteléskor elkezdeni szedni, hiszen mint az én példám is mutatja, évekig szedhettem volna feleslegesen, mert nem estem teherbe. (Bár azt mondják hogy az első 2 hét alatt dől el minden, hogy milyen lesz a baba egészségi állapota.)

2012. dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A folsav az a DNS szintézishez kell. Ahhoz, hogy a petesejtjeid normálisak legyenek, ne defektesek. Ezért kellene a férfinek is szedni.
2012. dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most már értem. Azért kérdeztem, mert az első terhességemnél szedtem rendesen. 2 évig. Ugye úgy szól a reklám, hogy szedd már 3 hónappal a tervezett terhesség előt. Hát én szedtem, mivel nem tudhattam előre mikor esek teherbe. Mihelyst abbahagytam, kismama lettem. Mivel most is babát szeretnék, ezért nem tudom, hogy nem baj-e, ha csak akkor kezdem el szedni, mikor már pozitív a teszt, mert attól félek, ha már vérzéstől szedem, megint nem esek teherbe. Legalább 30.000 Ft-om ugrott az ablakba anno...
2012. dec. 17. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!