Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van valami lehetőségem, hogy...

Van valami lehetőségem, hogy szüneteltessem a szülői jogait vagy talán megszüntessék azt?

Figyelt kérdés

A kisfiam vérszerinti apjáról van szó. A kapcsolattartás szabályozva van, 2 hetente szombat 10-17-ig, az én jelenlétemben. Nem él vele, félévente jelenik meg, nem is a megbeszélt időben, nem szól, hogy nem jön, majd 2-3 hónap múlva mintha mi sem történt volna hív hogy akkor ő jönne. Meg ugye ezt a gyereknek is mondja, eteti, hogy így lesz-úgy lesz, stb. rajta úgy látom már nem nagyon érdekli, de korábban nagyon megviselte a dolog, zavart volt és furcsa a beszélgetések, találkozások után.


Az élet többi területén sem normális, drogozik, italozik, börtönviselt, nem dolgozik, az anyján élősködik anyagilag. Jelenleg az anyja életveszélyes testi sértése miatt van ellene büntetőügy. engem is bántott korábban, bár ez szinte részletkérdés. A gyereknek ömleng mennyire szereti, de ha épp annyi pénze van hogy jöjjön vagy drogozzon gondolom sejtitek mit választ. Ezek üres szavak, ez az ember csak rosszat tett eddig mindenkinek. Nem fizet gyerektartást. Jelenleg elmegyógyintézetben van, zárt osztályon volt, most kiengedték, kijárkál, visszajárkál, továbbra is drogozik, és most tud telefonálni, hívogat, idegesít, hogy jönni akar stb.


A gyámügynél a bíróságra küldtek, ott azt mondták 2 éven belül nem szabályozzák újra a láthatást, és mi bajom van, nem is jön, miért reklamálok. meg ha a gyerekkel normális akkor nem tehetek semmit. Kérdem én: meg kell várnom hogy őt is megverje? Vagy csak a fizikai bántalmazás a baj? Erre nem igazán kaptam választ sehol, a gyerek mindenhol eltűnik, csak az apa jogait szajkózzák! Na de mindenek felett?


Ha valaki tud, tapasztalattal, ötlettel esetleg ügyvédi segítséggel szolgálni nagyon megköszönöm!



2013. nov. 21. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ki kell várnod a két évet, utána kérhetsz kizárólagos felügyeleti jogot.

Mennyi idő van még a 2 évből? Mikor határozta meg a bíróság ezt a rendszert?

2013. nov. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2012 márciusi, tehát már nem sok van a 2 évből. szerinted van esélyem, hogy kizárólagos felügyeletet kapjak?
2013. nov. 21. 20:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van esélyed.

De amit nem értek, minek szültél ilyen embernek? Kétlem, hogy azóta változott meg, azóta iszik és drogozik...

2013. nov. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert nő... :)
2013. nov. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tervezett gyerek volt, ettől függetlenül örülök, hogy vállaltam. Akkor is tudtam, hogy milyen, ez az évek alatt csak romlott, eleinte a gyerek miatt javult a helyzet, de persze csak egy ideig. Aztán megértettem, hogy nekünk sokkal jobb lesz ketten, már 3 éve így van, azóta férjhez mentem, boldogok vagyunk, ő meg csak csúszik lefelé.
2013. nov. 24. 19:34
 6/6 Violetta2012 válasza:
szia felszertném venni veled a.kapcsolatott szintén így vagyok kivancsi vagyok mirre jutottal
2017. febr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!