Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férjem minden szombati...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férjem minden szombati napon kapott láthatást! Sajnos az utóbbi időben nem él ezzel a jogával, és nem jön a kislányhoz. Hány elmulasztott alkalom után lehet esetleg Ügyvédhez fordulni, hogy esetleg megszüntessék vagy felfüggesszék a láthatást?

Figyelt kérdés
2008. okt. 29. 10:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha azt írod, hogy sajnos, nem élt a jogával, miért akarod felfüggesztetni a láthatást?

Inkább arra kellene törekedni, hogy tartsa a kapcsolatot, ha a kislánynak hiányzik!!

2008. okt. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

megtíltani nem lehet a láthatást. ha esetleg probléma van a férjjel, lehet eltíltást kérni, de láthatási joga van, amivel vagy él vagy nem.

és ha joga van te köteles vagy ezt biztosítani.

ha esetleg van új párod akivel össze házasodtok, akkor lehet hogy apuka lemond a gyerekröl és az új apu felveszi a nevére, ilyenkor nem kell többet gyerektartást se fizetnie és láthatási joga sem lesz.

2008. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
99%
apukámnak 2hetente van hétvégi láthatása felénk..ezt kapd ki:legutóbb augusztus végén voltam ott,előtte meg márciusba egy-egy napot....de nem is haragszom érte h nem jön,mert sokkal jobb itthon:D anyum meg mostmár eléggé osztja h ha eddig nem használta ki a jogát,akkor ne sírjon h nem akarunk oda menni...tök rossz ott lenni...
2008. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Azért az szerintem nem egészen fair,hogy ha láthatási joga van,akkor vagy jön vagy nem.Az apai jogokhoz kötelesség,felelősség is tartozik.És igenis,igaza van az anyának,ha az apa nem él a láthatási jogával,akkor el kellene venni tőle.Az nem lehet kifogás,hogy nem ér rá,sok a dolga...stb.a sok melléduma.A gyerekre igenis kell időt szakítani.Legalábbis,aki szereti a gyerekét,felelősséget érez iránta,annak nem mindegy hogy nő fel,még válás esetén sem.Egy gyereknek nem csak a születésekor kell örülni,hanem egy életen át,mert ő mindig a gyerekünk marad.Csak sajnos,ezt főleg a férfiak(néha nem csak ők) gyakran elfelejtik ha elválnak.Kényelmesebb utána már az élet a gyerek nélkül nekik.

A kérdezőnek azt mondanám,hogy lehet ugyan emiatt is pereskedni,csak nem érdemes.Megvisel az mindenkit.Ha ilyen lelkiismeretlen a kislányod apja,az száradjon az ő lelkén.Viszont sajnos a kicsinek ezt a helyzetet valahogy el kell magyaráznod úgy,hogy ő is megértse.Annyira sajnálatra méltó ez,mikor egy anya erre kényszerül,de gondolom a kislány várja akkor is mikor nem jön.Nem azt mondom,hogy neveld az apja ellen,ezt én sem tenném,de ha valóban nem ragaszkodik annyira a gyerekéhez akkor egy szentnek sem állíthatod be a gyerek előtt.Nehéz dolog ez,tudom én is túl vagyok egy váláson kisgyerekkel,vagyis ő már nagygyerek.

Minden jót kívánok nektek,és azt,hogy találj hamarosan egy pótapukát aki szeretni fog mindkettőtöket.

2008. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Az apának láthatási joga van, nem láthatási kötelessége. A láthatás felfüggesztéséhez nagyon súlyos vádak kellenek, nem elég az, hogy az apuci szarik a gyerek fejére. Egy barátnőm kislánya évekig sírva ment az apjához láthatásra, nem azért, mintha az apja nem szerette vagy bántotta volna, csak egy fokkal maradibb elveket vallott, mint az anya, és nem a gyerek körül forgott nála minden. Az anyja beszélt ügyvéddel, hogy mit lehetne tenni, és az mondta, hogy a láthatás megvonásához minimum szexuális zaklatásnak vagy komoly fizikai bántalmazásnak kell fennállni az eltiltandó szülő részéről.
2008. okt. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Én értem, hogy miért van a kérdező mondatában az, hogy sajnos nem jön az apa és miért szeretné mégis, ha kevesebb lenne a láthatás.

Barátnőmnél ugyanez volt a szituáció. Elvileg minden szombaton az apukánál lehetett volna a kislány (aki öt éves volt, amikor elváltak), gyakorlatilag viszont az első két-három hónapban vitte csak el magához az apuka. A kislány szerette az apját, szeretett ott lenni, a barátnőm nem is akarta tiltani ezt és nem is nevelte az apa ellen a gyermeket.

De idővel ritkultak a látogatások, méghozzá anélkül, hogy az apuka jelezte volna, hogy nem tud jönni, akár telefonon. A szívem szakadt meg, amikor láttam, hogy a kislány reggel héttől teljes harci díszben ült az ablakban és várta, hogy apuci mikor jön, hiszen mindannyian úgy készültek, hogy apuci jönni fog. Csak éppen mégsem érkezett meg. Majd a barátnőm vigasztalta a kislány lelkét fél délután azzal, hogy apának biztosan sok munkája van, dolgozik, nem jó az autója, de nem tudott telefonálni.

Arról ne is beszéljünk, hogy a barátnőm a szombati programjait sohasem tudta fixen leszervezni, hiszen általában az utolsó pillanatig kétséges volt, hogy elviheti-e magával a gyereket például nagy bevásárlásra, vagy inkább maradjanak otthon és várják apukát.

A kérdezőnek viszont a bírósági hercehurca helyett inkább azt javasolnám, hogy próbálja meg ezt megbeszélni az apával, tisztázzák előre, hogy ki-mit szeretne és mikor tud jönni, mikor tudja vinni, már ha egyáltalán beszélőviszonyban maradtak válás után. Talán ez sokkal egyszerűbb lenne mint a pereskedés.

2008. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen igaza van az utolsó hozzászólónak.Nagyon aljas és undorító egy ártatlan kisgyerek érzéseivel játszadozni.

És teljesen mindegy ez esetben,hogy mit mond a jog,vagy a személyes sérelmek mik,a gyereket kellene nézni.Nagyon sok esetben ez van,amit írt a hozzászóló,hogy egy idő után ritkulnak a látogatások,aztán meg előfordul,hogy évi pár napra korlátozódnak.És a legtöbb apuka fel van rajt háborodva,akinek a gyereke így nőtt fel,hogy vajon őt miért nem szereti úgy mint az anyját a gyerek.Ilyenkor persze ahelyett,hogy a maga felelősségét nézné,az anyát hibáztatják általában,hogy biztos ellene nevelte.De kérdem én,hol van mikor azt a gyereket nevelni kell?

Meg amit egyik hozzászóló írt,hogy otthon a gyerek körül forgott minden,az apánál meg nem ezért nem szeret a gyerek ott lenni.Na gyönyörű apuka lehet az is,ha arra a pár napra,vagy órára amíg nála a gyerek,nem körülötte forog minden.Talán csak nem csodálkozik az apa,hogy nem szeret a gyereke vele lenni?Normális emberek életében a gyerekük a legfontosabb személy.


4-ik voltam

2008. okt. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
En peldaul a nyari szabadsagot idozitettem ugy hogy augusztusban megy a gyerek harom hetre az apjahoz,erre meg csak fel sem hivott,szerencse hogy olyan potapuja van a fiamnak hogy nem is erdekelte.(alig ismeri).Viszont legkozelebb ha igenyt tart mmajd a lathatasra nem lesz neki konnyu.Jattszuk a kolcson kenyer mesejet.Raadasul nevetseges a gyerektartas osszege is ami szinten a gyermeket illeti nem engem,addig intezkedett amig a minimum alatti osszeget fizeti.Nem kell ugyvedhez fordulni,egyszeruen le kell lassan epiteni aki ilyen komolytalan,a gyereknek el kell magyarazni a dolgokat az o nyelven ,nem hazudni.
2008. okt. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászolást!Az új párom miatt nem jön látogatni.Mi elég messze költöztünk a régi lakóhelytől,és a volt párom azt mondta,neki arra nincs pénze hogy mindigelutazzon 20 ezreket benzinre,oldjam meg azt hogy én megyek vele haza,ahol eddig éltem.De beszéltem Ügyvéddel,és azt mondta,akkor az apuka vessen magára.A kislányom még csak 2 éves lesz,és csodálkozik azon,hogy az új páromat nevezi apának,és hozzá ragaszkodik.Mert ez a 2 éves gyermek már végighallgatta azt is,hogyan beszél velem a volt párom,és miknek lehord.Én ilyen apának nem adnék semmi láthatást.Miután "megcsinálták" a gyermeket,azután Ők letolynak mindent,de ha valami történik,mi anyukák vagyunk a szarok,holott mi tisztességgel neveljük a gyermeket.És akkor az ilyen emberek pofáznak,akik inkánn szégyenükben elsüllyedhetnének.
2008. okt. 30. 08:38
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen jogos, és igazad van!

Azt a jogodat tudod viszont érvényesíteni, hogy csak a láthatási időben mehet, és két éves gyereket nem vihet el!!Szerintem ilyen hozzáálással nem lesz gond a sűrű látogatásával.

Azt meg közölni kell vele, hogy előtte nap jelentkezzen be , ha megy, hiszen nem tarthat senki "sakkban" egy másik teljes családot!

2008. okt. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!