Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen az anyám? Mit tegyek?

Miért ilyen az anyám? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16/L Három, nálam kisebb testvéremmel és szüleimmel élek. Apukám kint dolgozik Bécsben, ritkán van itthon, kevés ideig. Ő nagyon rendes ember, soha nem mondott egy rossz szót se, vele tudok normálisan beszélgetni, megért. De most nem erről akarok írni, hanem.. Nagyon nem tetszik ahogy anyukám mostanában beszél velem, és testvéreimmel. Ilyeneket szokott mondani, hogy miért születtünk meg, Isten miért bünteti velünk, csak rólunk szól az élete, csak a baj van velünk meg csúnya káromkodásokat. Anya nem volt mindig ilyen. Talán akkor kezdődött ez a viselkedés, miután Apa külföldre ment dolgozni. Már nem egyszer említettem neki, hogy ez nekünk nagyon rosszul esik, és nem kéne így beszélni, de bármit is szólok, mindig én vagyok a rossz. Azt válaszolja, hogy nekem nincs jogom neki megmondani, hogy mit mondjon, ő az anyám, azt mond amit akar. Amikor apa itthon van, anya kicsit visszafogja magát, mert tudja, hogy apa 'rászólna'. Apával már beszéltem erről, győzködött, hogy anya nagyon szeret minket, csak túl sok gondja van egyedül, mivel ő (apa) mindig távol van. Én megértem, hogy nem könnyű neki, de akkor se kéne így beszélni-e. Szeretem az anyámat, mert csak az anyám, de ezt már így nem bírom... Reménytelennek látom a helyzetet, és már megfordult a fejemben, hogy talán az lenne a legjobb ha a nagyszüleimhez költöznék, de nekik is csak nyűg lennék, és a szüleim úgyse engednék. Nem tudom mit tegyek, hogy jobb legyen a helyzet, vagy egyáltalán tehetek-e valamit?! Kérlek segítsetek! Sürgősen szeretnék valami változást.

2013. nov. 22. 23:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyeneket szokott mondani, hogy miért születtünk meg, Isten miért bünteti velünk, csak rólunk szól az élete, csak a baj van velünk "


Gondolom anyucinak most esett le, hogy a gyerekvállalás nem arról szól, hogy csak szüli sorra a gyerekeket, babázik, aztán majd lesz valahogy. Most ébredt rá, hogy ha anyagilag nem akartok tönkremenni, akkor ennek az lesz az ára, hogy apukád többet van külföldön, mint otthon, márpedig arra előbb-utóbb tuti rámegy a házassága, szóval vagy éhenhaltok együtt, vagy normálisan éltek, miközben ő elveszíti a férjét. Mindazonáltal ocsmány dolog tőle, hogy titeket hibáztat, elvégre nem ti kértétek, hogy megszülethessetek, neki nem volt annyi esze, hogy előre gondolkodjon, hogy a négy gyereket majd miből tartja el...

2013. nov. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hűa, ez azt hiszem nem a legkedvesebb válasz, de örülök, hogy írtál, és köszönöm, hogy őszinte voltál!:) Azért remélem, hogy a házasságuk nem fog tönkre menni.Ezaz, hogy nem tehetünk arról, hogy megszülettünk... Tudnék én tenni valamit, hogy jobb legyek a helyzet?
2013. nov. 23. 00:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Osztom az első hozzászóló véleményét részben. Anyukádnak teljesen valószínű most esett le a dolog, hogy amit bevállalt az meghaladja a képességeit. Mindenképpen az az első javaslatom, hogy ülj le vele és kérdezd meg mit kell segíteni. Nm írtad hány testvéred van még, de ha ők is alkalmasak a segítségre, akkor vond be őket. Sorakozzatok fel anyukátok mellé, hogy érezze nem tehernek számítotok, hanem segítségnek. Menj el helyette bevásárolni, hétvégén főzz helyette (ha nem tudsz tanuld meg)Próbálj/jatok meg egy kis terhet levenni a válláról, mert biztos hogy ez a baja. Egyedül maradt a gyerekeivel, akikhez apuka is szükséges lenne. Viszont tudja, ha apa nincs akkor valószínű nem éltek meg rendesen. Beszélhetnél apukáddal szedje ki belőle mi nyomja a lelkét, hátha apudnak elmondja mi is az igazi baj. Biztos vagyok benne, hogy ti csak azért vagytok hibáztatva, mert épp mást nem tud és ti vagytok azok akiken kitudja tölteni a dühét. Amúgy rászedheted arra is menjetek el kicsit sportolni közösen, futni, úszni, az levezeti a feszkót belőle is
2013. nov. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg az a baj, hogy sok gond van a vállán. Az van, hogy amikor próbálunk segíteni, akkor is csak kritizál, hogy nem így kell, nem úgy kell, mi nem tudunk semmit, inkább hagyjuk békén, csak a bajt csináljuk. Lehetne kicsit türelmesebb és higgadtabb. Hamar felkapja a vizet. Azt hiszi rajta kívül senki nem tud semmit, és minden egyedül akar megoldani. Egyébként volt rá alkalom, hogy beszéltünk erről, de nem volt sok értelme, a végén veszekedés lett belőle... Összeszedem a gondolataimat és a napokban majd le ülök vele, és higgadtan elmondom a véleményem. Remélem meg tudjuk beszélni, és tudunk változtatni. Ő is tisztában van vele, hogy nem mennek így jól a dolgok. Szerintem a legjobb megoldás a költözés lenne, Sopronba. (Most Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében élünk) Ha Sopronban laknánk, apukám Bécsből minden nap otthon tudna lenni, be tudna segíteni a nevelésben is meg együtt lennék. Ezzel az a gond, hogy csak én meg apukám szeretnénk. Anyának velünk egy városban élnek a szülei, ő itt nőtt fel, itt van rengeteg rokona, ismerőse és nem akar tőlük elszakadni...
2013. nov. 23. 01:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Jó, akkor ültesd el azt a kis bogarat anyukád fülébe, hogy ha nem költöztök a család összes tagja tönkre fog menni. Sőt nem csak az, hanem egyszerűen a házassága fog romokban heverni, csak 1-2 év kell hozzá. Mondd meg neki nyugodtan, ha nem mentek, ti felnőttök, kirepültök, ő meg frankón ott marad a semmibe, egyedül. Ti vagytok az új családja, ide kell alkalmazkodni, a jövőbe nézni és nem a múltba tekingetni és a szüleit babusgatni. Ha más nem te csapj az asztalra, hátha észbe kap. Apukádat meg szépen állítsd magad mellé, ha kell menj az agyára a dologgal, de ne hagyd annyiban, ha ebben van a lehetőség
2013. nov. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van!:) Nekem kell kezembe venni az irányítást. Apa teljesen mellettem áll, ő segíteni fog meggyőzni anyát. Egyébként már beszéltem erről anyával, kevés sikerrel. Azokat vágta a fejemhez, hogy ő miért hagyná itt a 'kis városkáját' meg mindent, csak azért, hogy nekünk jobb legyen? Na ez rohadt szarul esett, hogy neki fontosabbak a szülei meg a sok ismerős, mint mi. (Jó persze, én is imádom a nagyiékat de a jövőnk szerintem fontosabb)Anya nem látja be, hogy ott neki is jobb lenne.. Mélyebbre kell ásni, meg kell találni azt amivel rá lehet venni. Ebben amúgy jó vagyok, szóval bízok benne, hogy menni fog. Profi módon tudom befolyásolni, manipulálni az embereket.:$$ Köszönöm a tanácsokat meg mindent!:) Rajta leszek az ügyön, a család érdekében.
2013. nov. 23. 01:33
 7/12 A kérdező kommentje:
Ui.: Amikor beszéltem anyával a költözésről azt is mondta, hogy az úgy a normális, hogy felnövünk ott ahova születtünk, és majd ha kijártuk a sulit, akkor oda megyünk egyedül, ahova akarunk. Ő így képzelte el az egészet, és képtelen felfogni, hogy van amikor a dolgok nem úgy alakulnak ahogy tervezzük. Az eljutott a tudatáig, hogy apának külföldön kell dolgozni, bár van amikor azt mondja, hogy megmondja apának jöjjön haza.(na ekkor felteszem magamba a kérdést, hogy ez megőrült?)..csak azt is be kéne látni, hogy nekünk is mozdulni kell innen.. Hihetetlen, hogy nekem kell valamit tennem, hogy jobb legyen a családom élete!:) Egyszerűen nem értem anyám gondolkozását..Nehéz eset! De megbirkózok vele!:)
2013. nov. 23. 01:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Amik előttem elhangzottak a probléma gyökerei és a hosszútávú megoldás. Rövid távra én azt javaslom, h szedd össze a tesókat és hagyjatok édesanyádnak "szabadnapot". Menjetek el egy napra vmerre rendszeresen, h legyen ideje saját magára is, így fel tud töltődni és kicsit könnyebb lesz vele.
2013. nov. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én anyámnak is volt ilyen időszaka. Neki is csak a gyereknevelésről szólt az élete, sokan vagyunk testvérek mi is. Neki az volt a baja, hogy nem olyanok lettünk, mint amilyennek elképzelt minket és ezt nagyon nehezen dolgozta fel. Akkor hisztis volt, és nekünk is vágott ilyeneket a fejünkhöz. De idővel javult.
2013. nov. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Majd meglátom mit tehetek..de az milyen, hogy azt gondolom, hogy meg se érdemli, hogy tegyek érte valamit?! Hát jó lenne ha minél hamarabb változna, mert már elegem van!
2013. nov. 23. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!