Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám semmiben nem hallgat...

Anyám semmiben nem hallgat rám, mindenben a saját gondolatait tartsa igaznak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sok mindenen veszekedünk, egyszerűen már nem érzem azt , hogy az anyám lenne. Lehet, hogy biológiailag igen de érzelmileg nem. Soha nem hallgat rám, az én ötleteim vagy észrevételeim rosszak. 18/L
2013. nov. 23. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
5%

Tartja. :)


Ez van. Ez a kamaszkor, a kora felnőttkor szakasza. Anyukád nehezen tolerálja, hogy te kisgyerekből ragyogó fiatal nő lettél, ő pedig lassan megöregszik és elfonnyad. Ez a klasszikus fiatal nőstény/hím és öreg nőstény/ hím esete. Azért verni mindenbe bele a csúfot, amit te teszel, vagy mondasz, mert irigy, és mert ezzel akarja a te önbizalmadat megtörni, szétverni - hogy ő megint föléd kerekedhessen.


18 évesen már nem számít anyuka olyan erősen, mint háromévesen. Ha ő a te ötleteidet rossznak tartja, akkor is csináld meg, ha TE azokat jónak tartod. Abyukád nem az Isten, csak egy halandó, esendő, gyarló ember. Vedd észre és ne félj a felnövekedéstől és az önállóságtól. :)

2013. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem is ilyen az anyám!
2013. nov. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyedüli gyerek vagyok, vannak terveim a jövőre nézve, de a kisgyerek korom óta tartó önbizalom hiány nem igazán segít ennek a megvalósításában. Nem engedi, hogy elmenjek itthonról máshova lakni, még suliba se mehet messzebb mint a város és főiskola is csak levelezőn lehet majd.
2013. nov. 23. 10:39
 4/4 Nitókrisz ***** válasza:
Nem akarlak elkeseriteni, de az en anyam ugyanilyen, sot... es en mar negyven eves vagyok, sajat gyerekkel es meg most is megkeseriti az eletem, pedig gyerekkent azt hittem o a legjobb anya a foldon..
2014. jan. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!