Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinetek megérdemli? Alkohol...

Szerinetek megérdemli? Alkoholista, rossz ember. De az apám. Nem tudom mennyire helyes ez a részünkről.

Figyelt kérdés

Kezdem az elejen.Mióta az eszemet tudom alkoholista az apám. Kiskoromba nagyon sokszor kellett végig néznem, ahogy anyut a földön rugdossa.7 éves voltam amikor elősször nagyon csúnyán megverte a szemem láttára.Sose felejtem el.. főleg, hogy pont Szent este volt. Sokáig tűrte anyu, mert nem volt hova mennünk.Bár, dolgozott, hárman voltunk testvérek( én 10,báttyám 13,nővérem majdnem 17 éves volt)és egy gyárban dolgozott 12 órába.Mikor 5.-es voltam mégis elmentünk albérletbe négyen. Ott nyugodtan éltünk..amíg a számlák el nem kezdtek halmozódni.Nem bírta anyu fizettni az albérlet mellett.Ráadásul a nővérem amikor 18 lett lelépett egy csávóval és a fél éves unokahugomat ott hagyta.Így mamához költöztünk, mert Ő tudott ránk figyelni és anyu is tudott dolgozni.

Rengetteg rossz élményem van arról a korszakról, amit felesleges részleteznem.

5 év után apámmal újra felvettük a kapcsolatott. Rávette anyut, hogy jöjjünk hozzá vissza, de a Ők nincsennek házassági viszonyba (ergo, anyu velem van egy szobába és nem szexszelnek), csak együtt élünk.Ez már két éve így megy.

Most( lassan egy éve ) anyunak van egy barátja, aki nagyon rendes és úgy néz ki jövő héten hozzá költözünk. Időközben nővérem magához vette a lányát, külföldön laknak.Báttyám 21 éves, most kezdett el rendőr ként dolgozni, én tanulok még, anyu pedig egy étteremben pultos. Minden jó lenne, de itt van apám.Még mindig alkoholista és semmibe vessz minket, csak azért kell(ett) itt laknunk, mert nem tudja ellátni az anyját (le van félig bénulva) és anyu gondozta + eltartotta Őket, mert apám nem dolgozik az anyja nyugdíját meg elitta. Sose hozhattunk ide senkit(barátokat,barátnőket), agresszív és primitív ember( annyi változott az évek alatt, hogy már nem meri anyut se és minket se bántani), az anyja meg elviselhetettlen,bolond nő, aki azt hiszi, hogy a kutyájai vagyunk és így is bánik velünk.Ennek ellenére kissé bűntudatom van, amiért itt hagyjuk Őket.Ők nem tudnak anyu barátjáról.A héten mondja el nekik anyu. Tudom, hogy hatalmas balhé lesz és félek is, de annyira vágyunk már egy normális,rettegés mentes életre.Egy olyan házra ahol nem az udvaron van a WC és van meleg víz.

Szerintetek jogosan van bűntudatom? :(

18/L


2013. nov. 24. 16:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A "kutyájai" szót nem tudom, hogy gondoltam.

Szóval kutyái*

Elnézést a helyesírási hibákért, a nyelvtan sose volt az erősségem.:/

2013. nov. 24. 16:54
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Én nem éreznék bűntudatot. Néha ránéznék mamámra azért, de ennyi.
2013. nov. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Ki tudja, az emberi érzelmek sokszor zavarosak... Pontosan nem ismerlek se téged, se az apád, hogy elmondjam, milyen a kapcsolat köztetek.

Ahogy írtad, mégiscsak az apád. Sokszor van hogy haragszunk valakire, de mégiscsak kötődünk hozzá


De az is igaz, hogy a saját életeddel is törődnöd kell.

2013. nov. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az apám anyját még véletlenül se nevezném "mamának". Őt egy picit se sajnálom.. inkább csak apámat. Bár, azon kívül, hogy megcsinált, Ő se tett semmit amiért "apának" lehet nevezni.

De köszi a válaszokat!

2013. nov. 24. 17:06
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Nincs jogosan bűntudatod.

Apukád már sok ember életét tönkretette, megérdemeltek egy jobbat!


Számomra nem ember az, aki egy másikat, és főleg nőt (gyengébbet), a földön rugdos.

2013. nov. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Menjetek,megérdemlitek.Én is így nőttem fel,tudom mit érzel.Apádat pedig időnként meg lehet látogatni,és segíteni neki.Én nem mondanék semmit a barátról,csak annyit,hogy elég volt,és elköltözünk.

Kívánok Nektek nyugalmat és szeretetet.

2013. nov. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem jogosnak mondanám, hanem természetesnek, hiszen az apukád, bármennyi rosszat is tett az életben. Lány vagy, és fiatal, és érzékeny. Érthető, ha sajnálod. Persze ez nem azt jelenti, hogy meg is érdemli, hogy sajnáld.
2013. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 acelsziv ***** válasza:
70%

Ne legyen bűntudatod, nem érdemli meg. Az én apám se vett minket emberszámba. Amikor otthagytuk félhülyén egy csepp bűntudatom nem volt és azóta sincs. Lemondtam az örökségről is.

Azon kívül, hogy része volt a létrejöttödben nem tett érted semmit, így csak vér szerint az apád. Nem érdemes rá vesztegetned az idődet. De a nővéred is megérne egy külön misét.

2013. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#6, köszönjük!

igen, teljesen megérdemli és ha megkérdezem magamtól, hogy miért sajnálom.. nem tudok egy indokot se mondani.

A nővérem pedig..hát, voltak rossz döntései, de Neki volt a legrosszabb gyerekkora és lelkileg nem volt felkészülve az anyaságra, azt hiszem ezért lépett le.(Persze, a gyerekkora nem mentség, sőt! semmi se az.)Mi megbocsájtottunk neki és igazán jó anya lett belőle.

2013. nov. 24. 17:49
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bűntudatod legyen. Én már rég likvidáltam volna a kedves papát az anyjával együtt, ha ilyenek lennének és velük kéne évekig éljek. Szépen elmész onnan és hátra se nézel. :)
2013. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!