Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám 27 év után ismerősnek...

Apukám 27 év után ismerősnek jelölt a facebookon. Te mit tennél?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak pár éves koromban, engem az édesanyám nevelt fel. Az apukámmal nem volt semmilyen kapcsolatom közel 27 évig felém se nézett. Most ismerősnek jelölt a facebookon, de én nem tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel. Már én is szülő vagyok és számomra nincs bocsánat arra, ha valaki elhagyja a saját gyerekét. Régen sokszor eszembe jutott, hogy mi lesz ha majd egyszer megkeres, mit fogunk egymásnak mondani. De ez így olyan fura, lett volna lehetősége írni, de semmi...

Te mit tennél hasonló helyzetben?


2013. nov. 26. 16:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Talán a bejelölést visszaigazolnám,tehát elfogadnám,viszont ezen kívül nem hiszem,hogy bármit is tennék.Nem írnék neki,ha kommunikálni próbálna,tartózkodó volnék és fenntartásokkal fogadnám a dolgot.Úgy érezném,hogy ez egy kissé megkésett próbálkozás,így is állnék hozzá az egészhez.
2013. nov. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%

Én visszajelölném, az még semmire sem kötelez.

Aztán majd kiderül....

2013. nov. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
64%

Ráírnék, hogy ezt mégis hogyan gondolta. Megkérdezném, hogy mégis milyen embernek tartja magát az ilyen, aki ennyi évig rá sem nézett a gyerekére, utána pedig csak simán bejelöli FB-n. Legalább írt volna egy üzenetet mellé. Ha nem válaszolna, akkor pedig visszautasítanám a kapcsolatot, mind a neten, mind pedig az életben.


30/F

2013. nov. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Én a szívemre hallgatnék és annak alapján döntenék, hogy megérdemli-e még, hogy visszaigazoljam. Ha ott megvan a kellő érzés, akkor bizony visszaigazolnám.
2013. nov. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
Letiltanám. Hasonló helyzet, de számomra ő már halott. Lezártam, nem létezik. Ne is bolygassa. Most már minek?
2013. nov. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%

Én fix, hogy elutasítanám számomra nem ember az, aki hátat fordít egy kiszolgáltatott kisgyereknek pláne a sajátjának.

Az nem mentség, hogy anyával összevesztek, hogy nincs pénze felnevelni stb. A gyereket vállalni kell és ha mást nem is de figyelmet, szeretetet adni kell neki.


Az ilyen ember nem apa csak spermadonor. Most, hogy felnőttél nyilván haszna lehetne belőled.

Eddig miért nem tört ki nála az apák napja?


Éretlen, felelőtlen ember, nem lehet felnőtt embernek nevezni nem hiszem, hogy komolyan átgondolta, hogy valaha is vállalni fogja a tettét vagy megbánni és őszintén bocsánatot kérni, amivel már úgysem mész semmire.


Nem jelölném vissza, elutasítanám így kitisztulna neki a kép egy kicsit.

Gondolj bele ugyan miről beszélgetnétek? Miért hagytál el? Ugyan! Azért mert ennyi tellett tőle nem érdekelte, hogy neked étel, ruha, gyógyszer, figyelem stb. kell.

Csak magával foglalkozott mert neki így volt kényelmes. Most idősebb korára gondolom egyedül maradt. Így járt. Elcseszte. Ennyi.

2013. nov. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
43%

Visszaigazolnám. Szerintem is hallgass a szivedre, akármilyen is csak az apukád.


Az én párom lánya jutott most eszembe. Három éves volt mikor a szülei elváltak, párom elég csúnya dolgot csinált. A lánya mégis azt mondja, hogy ő akkor is szereti és akkor is ő lesz az apukája. Pedig már 24 éves.

2013. nov. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%

1, letiltanám

2, visszaigazolnám 27év múlva.


kb ennyi.

2013. nov. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
hát...ez elég gyenge... :/ nem tudom mit tennék a helyedben. Biztos nemén kezdeményeznék levélváltást...ez tuti!!! de lehet visszaigazolnám, aztán ha 1-2 hónap után sem ír levelet, akkor letörölném... kb. ennyi
2013. nov. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%
én előszőr ráirné,de csak annyit hogy: miért csak most..??
2013. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!