Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akar szinte minden tini...

Miért akar szinte minden tini elköltözni otthonról, ha összezördül a szüleivel? (nem arra gondolok, aki terrorban él, hanem nem aludhat 13 évesen a pasijával, meg nem lehet 20 tetkója, ilyenek)

Figyelt kérdés

2013. dec. 3. 18:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Ez a divat és még a csapból is ez folyik, hogy "költözni kell".
2013. dec. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Kommunikáció, problémamegoldás, kompromisszumkeresés helyett menekülés.
2013. dec. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Nézd Kérdező, a helyzet az, hogy lássuk be, az "amíg az éééén kenyeremet eszed" gusztustalan vatrantyogásra ez az egyetlen logikus válasz... jó, nem 13 évesen nyilván, de 16-17 évesen már bőven.

Miért, van jobb ötleted? Mert hogy a gyerekből ebben a korban hiányzik a kompromisszumkészség és a konfliktuskezelés képessége, az egy dolog, részben még élettani okokkal is magyarázható... na de ha a szülőből is, ha "amíg az én kenyeremet eszed", azzal mit tudsz kezdeni?

2013. dec. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Minden tini? Én például nem akartam sose. De rögtön az első nagy általánosítás után lövöd a tetkós meg 13 éves közhelyeket... Olyan unalmas már minden nap fiatalságellenes kérdéseket olvasni.

Szóval, gondolom félreírtad, a kérdés ez akart lenni: Miért vetítem ki néhány általam látott konkrét példa miatt az összes tinédzserre azt, hogy el akarnak költözni, ha összezördülnek a szüleikkel? A válasz: fogalmunk sincs.

2013. dec. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves, drága 4es!

Ott van a SZINTE szó. Nem azt írtam, hogy az összes, hanem hogy szinte minden. De írhattam volna úgyis, hogy a legtöbb. DE te nem! Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésre, mikor rád egyáltalán nem vonatkozik!

Nem vagyok fiatal ellenes, 23 vagyok, szerintem fiatal és nekem is volt konfliktusom, mégsem akartam elköltözni!


De köszöntem az okoskodást! Keress egy másik kérdést és abba is kössél bele! Köszi :*

2013. dec. 3. 19:57
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem mindig a gyerek a hülye meg a hibás. Sok szülő szarik a családra, arra hogy nevelje a gyerekét és emberszámba vegye, helyette üvölt, elhanyagolja, iszik, tönkreteszi az életét, stb. Az én családom is ilyen volt, apám alkoholista, agresszív elmebeteg, anyám skizofrén, nyomorban éltünk és ok nélkül bántottak minket a testvéremmel. Nem egyszer végighallgattam, hogy tönkretette az életüket a születésem, hogy miért születtem lánynak, amikor csak a fiúk érnek valamit, stb. 12 évesen éreztem először, hogy vagy elmenekülök, vagy megölöm magam. Szóval nem mindig az a válasz, hogy "amíg az én házamban laksz", mert NEM lehet a gyerek torkán mindent lenyomni ezzel a magyarázattal.
2013. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Abban pedig biztos vagyok, te is azon válaszolók közé tartozol, akik az ilyen kérdésekre ( ha kiírja egy tini) jön a válasszal: ,, Ha nem tetszik, költözz el! "
2013. dec. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség.

Ha épp ki vagyok akadva a szüleimre, akkor én is mondok hasonlókat, de félóra múlva már egyáltalán nem gondolom így :D 16L vagyok.

2013. dec. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is el akartam anno költözni otthonról, pedig bő 10 évvel ezelőtt voltam tini. Engem a következő mantrák sarkalltak a költözködés gondolatára:

"Amíg ebben a házban laksz..."

"Amíg az én kenyeremet eszed..."

...és társai...

2013. dec. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

7-es: nem szoktam ezt tanácsolni! Mert hova menjen egy 15 éves, iskolás, 0 jövedelemmel?

DE mesélj még az életemről! :)

2013. dec. 4. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!