Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Depressziós tini vagyok,...

Depressziós tini vagyok, gyógyszert szedek, de úgy érzem, segítene, ha lenne mellettem egy társ. Egy kiskutyust szeretnék, de anya nem akar belemenni, hogy tudnám rávenni, hogy elhiggye, tényleg szükségem van rá?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs sok pénzünk kutyusra, de találtam olyat az interneten, amilyet szeretnék, 20E FT... Lehet hogy sok, de nagyon szeretném!! Úgy érzem segítene nekem ha mellettem lenne, neki mindig elmondhatnám mi bánt, és nem szólna vissza sem. :)) Hogy tudnám anyut kicsit megpuhítani??
2010. jan. 27. 18:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyről vagy a helyi hirdetőújság "ingyen elvihető" rovatából ingyen is tudsz szerezni kiskutyát, akár fajtatisztát is. Ami anyukádat illeti, nem biztos, hogy puhítás kérdése, lehet, hogy tényleg nincs 20 ezer ft-ja.
2010. jan. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

Mondd meg neki, h ez a gyógyulásod része... H te ettől boldogabb, kiegyensúlyozottabb lennél...

Vagy h ha ő nem, akk majd te megveszed a saját pénzedből. ;D

ettől mindig megenyhülnek. ;D

am mennyi idős vagy?

2010. jan. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Azért egy kutya nem csak annyiba kerül, amennyiért megveszed, arra költeni is kell majd. Etetni, orvoshoz járatni. És szerintem is akkor már kedves gesztus lenne menhelyről elhozni egy kutyust :)

És szerintem nem muszáj annyira ragaszkodnod a kutyához, hanem foglalkozz a barátaiddal, vagy ha nincsenek, akkor szerezz. Már nem lennél olyan depis.

2010. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%

Érvelj neki azzal, hogy a kiképzett segítőkutyák milyen jó hatással vannak az emberekre, Tudod amikor beviszik a kutyákat kórházakba, öregek otthonába, beteg/fogyatékos gyerekek közé.

És mi lenne ha 20000Ft kipengetése helyett inkább körbenéznél a menhelyeket. Semmibe nem kerülne és egy életet is megmentenétek. 100% hogy találsz olyan fajtát ami neked tetszik.

akkor a nem kerül sokba és az életmentős érvek is jöhetnek

2010. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%

vagy örökbe is fogadhatnál egy kutyit. ;)

igazi társad lehetne, hiszen megmentettél egy ilyen kislényt.(:

2010. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

15 éves vagyok

tudom hogy nem csak ezen áll a kutya, de épp erre lenne szükségem, hogy legyen mivel lekötnöm magam ilyesmi.

nem mehetek társaságba, nagyon az utcára sem, mert hihetetlenül félek az emberektől, szociofóbiám van elég keményen. :((

ezért szeretnék egy kis barátot!!

de egy pici kutyust szeretnék. ki is néztem már, zsebpénzem sajnos most nincs, egy hónap múlva lesz a születésnapom, arra mindig szoktam kapni! De félek, hogy anyu akkor sem engedné a kutyust. :(

2010. jan. 27. 18:21
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
menhely, érted? menj oda... az ingyen van
2010. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"nem mehetek társaságba, nagyon az utcára sem, mert hihetetlenül félek az emberektől, szociofóbiám van elég keményen. :(( "

Ha ennyire félsz az utcától,emberektől akkor nem javaslom a kutyát.A kutya tartáshoz hozzátartozik,hogy naponta többször is viszed az utcára sétáltatni,és naponta többször is találkozol emberekkel..Sokan vannak akik pusztán mert édes kutya már simogatná is a kutyádat,és így veled is szóba állnának.Akkor mit csinálsz?csak azért mert írtad beteg vagy..Inkább macskát kérjél.Ő neki is elmondhatod a bánatodat(ő is figyel rád..)őt is lehet szeretni,gondozni,és ami a lényeg nem kell sétáltatni...Sok szép cica van ami ingyen is elvihető...

2010. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Eltudom képzelni, hogy 20 ezer ft egy boci szemű kis életért abszolút nem sok, én is így jártam! :) Elmentünk megnézni a kutyust, kis szőrpamacs volt, már a nyakamban is járt az első találkozónál, hízelgett végig, mintha ezt tanították volna neki. 40 ezer volt. Kikönyörögtem... Már azt mondom nagyon jól tettem, de bizony egy-egy váratlan lebetegedése óriási anyagi problémát tud hozni a családunk életébe. A kajája, bolha és kullancsirtója másfél, két hónapra 10 ezer összesen (középtermetű), nem rég kiderült hogy diszpláziás (csípő problémája van), a porc erősítő táplálékkiegészítője és fájdalomcsillapítója együtt 6000/ciklus (3,5 hét kb). Ezt szerencsére csak akkor kell megvenni, ha sántikál, egyelőre még nem olyan rossz a helyzet, így ez kb évi kettőt jelent. De egy szimpla lázzal, levertséggel járó nátha: vizsgálat + recept + esetleg egy szuri (néha féreghajtó is, illetve veszettség elleni) rögtön 5-6 ezer ft. Ha nem ilyen egyértelmű mi a baja, akkor többször is vissza kell vinni, esetleg vérvétel, röntgen stb, aminek az áráról ne is beszéljünk. Ha összeszámolnám mennyit költöttünk már a mi kis jószágunkra igen csak elborzadnának jó néhányan, de persze azzal hogy hozzánk került felelősséget vállaltunk érte, igazi család tag lett, és nem tudjuk nézni, ahogy végig szenvedi magát egy-egy betegségen, így természetesen nem sajnáljuk rá a pénzt, viszont tényleg nem két fillér a kutya tartás, és az sem mindegy milyen helyen laksz. Lakás vagy kertes ház, mekkora, milyen fajta a kutya?

Én is inkább a menhelyeket ajánlom, mert bár ennek többszörösét kell majd még ráfizetni egy kutyusra, de a menhelyi pöttömöknél nincs hálásabb eb!! (már amelyik szegény nem zakkant meg a sanyarú élete miatt)

2010. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

18:31

kertes házban élünk , és egy kínai kutyust szeretnék, a pucérat, vagy a powder puff-t. :))

minden félekép kis termetűt.

találtam egyet a neten, ami felnőtt, mentett kutyus, (fajmentőnél) és 20 E forint!! nagyon aranyos, őt szeretném.


a sétáltatásos dologgal is tisztában vagyok, de a kis kutyus terápia szerű lenne, tudom, hogy könnyebben merészkednék emberek közé. :) És abba nem halok bele, ha ki kell vinnem a saját utcánkra sétáltatni!! :))

2010. jan. 27. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!