Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek "normális", ha...

Szerintetek "normális", ha kialakul egy ilyen helyzet?

Figyelt kérdés

Normális az, ha a gyerek nem anyának szólítja az anyját, hanem a nevén?

Persze nagyon-nagyon megromlott a kettejük közötti kapcsolat. Szinte már nincs is semmiféle.


2013. dec. 6. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a barátnőm gyerek kora óta nevén szólítja a szüleit,nem látok benne kivetni valót.
2013. dec. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Ez esetben normális.
2013. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális, de ha már nincs esély a békére, akkor mindig jobb a hideg távolságtartás, mintha veszekednének és ócsárolnák, mindenféle jelzőkkel illetnék egymást. Annál jobb...
2013. dec. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ettöl függ, hogy milyen kapcsolat van az anya és gyereke között, ez csak megszokás dolga.

Ismerek olyan családot, ahol a szülöket keresztnéven szólítják a gyerekeik és kimondottan jól megvannak egymással, meg - elég sok - olyat is, ahul anyu/apu, anyuci/apuci a megszólítás, de egy kanál vízben megfojtanák egymást.

2013. dec. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor a keresztnevén szólítom anyukámat, de ez nálam változó, ahogy kedvem tartja. Néha mondom neki, hogy mama, anyucikám, édesanyám, jó anyám, ancika, stb.....

A kapcsolatunk nagyon jó.

2013. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy ez egy alapvető dolognak számít, hogy anyának/apának szólítják a szülőket. De akkor ezek szerint nem.
2013. dec. 6. 18:44
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kezdettől fogva a keresztnevén szólítjuk az anyánkat, kicsi korunkban még nem is értettem, mi ebben a furcsa.

Nagyszülőkkel laktunk akik így hívták őt, ezt szoktuk meg.

Kaptam furcsa/rosszalló pillantásokat - mondjuk már jó ideje olyan becenevet használok amiből nem igazán látszik, hogy az egy keresztnév.

Valóban én is ismerek olyan családot, ahol a gyerek "anyucit" fellöki, üvölt vele, ahol a mamikáékat igyekszik a jóravaló csemete kisemmizni... nem ezen múlik.

2013. dec. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, igen nálunk is így volt. Mikor kicsi koromban kimondtam, hogy "Manyika kérek én is enni....", mindenki elkezdett nevetni. Ez gondolom számomra egy pozitív megerősítés volt, így tovább folytattam anyukám Manyikázását, ami mostanra is megmaradt.

A gyerek alapvetően utánoz, és ha sokat hallja, hogy az anyukáját a keresztnevén szólítják, akkor azt lazán át tudja venni.

2013. dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én amióta beszélni tudok, anyumat a keresztnevén hívom mindig. Nekem ez állt a számra, ahogy másnak az hogy az anyukáját maminak hívja, vagy anyukának, vagy édesanyámnak.

Nálunk teljesen megszokott, és normális. Nagyon jó a kapcsolatunk is, mert a tiszteletet megadom (és meg is kapom) függetlenül attól hogy a nevén szólítom..

20/F

2013. dec. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én sokszor cuncimókusnak hívom anyut amikor hülyéskedünk vagy hízelgek neki..:) Egyébként Andit mondok mindig..Vagy: Andikám!

19/f

2013. dec. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!