Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megteheti a gyerek apja, hogy...

Megteheti a gyerek apja, hogy nem veszi a gyereket a nevére azért mert nem költözöm vele össze?

Figyelt kérdés
Három hónapos terhes vagyok, a gyerek apjával nem élünk együtt. Tegnap szóltam neki, hogy terhes vagyok és intézzük el az apaságit. Azt mondta, hogy ő akkor keres egy albérletet ahová költözni tudunk. Mondtam neki, hogy én nem akarok tőle semmit, csak azt, hogy a kicsit vegye a nevére. Erre közölte, ha nem költözünk össze akkor ne várjam, hogy a gyereket a nevére vegye. Hogy képzeli ezt?
2013. dec. 10. 17:07
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
78%

Akkor miért akarod, hogy a nevére vegye, ha nem akarsz tőle semmit?

Szerintem megteheti, hogy nem ismeri el.

Próbálj meg kompromisszumot kötni.

2013. dec. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
95%
Miota vagytok együtt és miért nem akarsz vele összeköltözni?
2013. dec. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Nekem ő csak egy futó kapcsolat volt, nem akarok tőle többet. Neki van családja, de akkor nem értem miért akar velem összeköltözni?
2013. dec. 10. 17:16
 4/45 anonim ***** válasza:
88%
Ő volt a spermadonor, vagy mi? :D
2013. dec. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
88%

Ahhoz, hogy a gyerek az ő nevére kerüljön, ahhoz apasági nyilatkozatot kell tenni. Apasági nyilatkozat szükséges hozzá. Amennyiben ez nincs meg a gyerek születésekor, abban az esetben a gyerek automatikusan az anyuka nevére kerül.

Ha az apa abszolút nem akarja magáénak elismerni a gyereket, akkor abban az esetben peres úton a bíróságon tehetsz további lépéseket.

De igen is megteheti az apuka, hogy nem veszi a gyereket a nevére.

Amúgy nem tudom, hogy ez neked miért ilyen fontos, hogy a gyerek az ő nevére kerüljön, ha nem is akarsz tőle semmit?

Ha meg egy futó kaland volt, akkor meg pláne, nem is értem.

Egyébként valószínűleg azért akarna veled összeköltözni, mivel ezután veletek szeretne élni, nem a jelenlegi családjával, nem gondolod?

2013. dec. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
96%

Ez most ugye csak egy kamukérdés.

Mondjátok, hogy kamu.

2013. dec. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
42%

Főleg ha futó kaland, akkor meg nem is köteles csak úgy apasági vizsgálatba sem belemenni, nem lehet csak úgy az utcáról mindenkit apasági vizsgálatnak alávetni.

Hülye lenne nyilatkozni, mert ha elismeri a gyereket, gyerektartásra van kötelezve, és ez nem olyan, hogy te nem akarod, ez a törvény.

2013. dec. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Nem tudom, lehet, hogy a hormonok miatt érzem ezt, de teljesen más az életszemléletünk. Ezt mindig tudtam, de mivel családja van és nem gondoltam, hogy elhagyná őket ezért nem érdekelt. Azért szeretném, hogy a nevére vegye a kicsit mert így tudná a kicsi, hogy ki az apukája.
2013. dec. 10. 17:23
 9/45 anonim ***** válasza:
91%
Miért, neked nincsen szád hogy elmeséld neki?
2013. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
73%

"Azért szeretném, hogy a nevére vegye a kicsit mert így tudná a kicsi, hogy ki az apukája."


Miért, te nem tudod megmondani neki? Nem értem az összefüggést.

Egyébként nem köteles a nevére venni a gyereket. Vannak kötelességei a gyerek felé, mivel ő az apja, de a nevére vennie ettől még nem kötelező.

2013. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!