Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha az anyám...

Mit tegyek, ha az anyám pasija nem hagy békén? Hogy tudnám felnyitni a szemét?

Figyelt kérdés

A férfi 3 hónapja költözött ide.

Beleszól mindenbe, olyan dolgokba, amikhez semmi köze nincsen.Pl. miért cigizek, miért vannak idősebb barátaim, anya miért engem meg nekem mindent és miért mehetek oda, ahová akarok és ameddig csak akarok (fesztiválok, külföldi utak, bulik).Apa külföldön él, és elég gyakran meglátogatom.Ilyenkor elvisz nagybevásárlásra, amikor egy kisebb vagyont otthagyunk a kedvenc boltjaimba.Tegnap a pasi ebbe is belekötött, hogy ezt ne csináljam, mert az ő lányának nincsenek ilyen dolgai és nem esik jól neki.Könyörgöm, én erről miért tehetek?!Ne nézzen rám, vagy nem tudom.De emiatt én nem veszek fel zsákruhát.

Apa ad költőpénzt és pár hete azon veszekedett a pasi anyával, hogy borzasztó sok pénzt kapok "csak úgy", ezért anya beszélt erről apának...Mondanom sem kell, hogy apa emiatt csak azért is kétszer annyi pénzt adott, mint amennyit szokott.

A legjobb barátnőm külföldre ment egyetemre (Párizs) és úgy volt, hogy márciusban meglátogatom.Erre a pasi kitalálta, hogy akkor jöjjön ő is, anya is és a pasi lánya is.Kiakadtam és nem értik, hogy min.Mikor mondtam, hogy én ezt nem szeretném, akkor jött a balhé.

Beleszól abba, hogy anya mit enged meg, hogy miért nem itthon eszek, miért járok étterembe és kávézókba, miért kapok meg bármit, amit szeretnék,stb. stb.

Emellett folyton a lányával vagyok összehasonlítva, hogy ő milyen jól tanul, csak ötöse és négyese van mindenből, segít otthon mindenben, nincs benne minden botrányban.

2 hete volt a 16. szülinapom és már nyár óta szerveztem, hogy minden a legjobb legyen.A buli előtt pár órával mondta anyának, hogy ő ezt nem hagyná, mert ki tudja, mi megy ilyenkor és ne engedje, hogy addig legyek ott, amíg akarok.

Ezért anya közölte, hogy 1-re jöjjek haza.Mondtam, hogyha eddig bármeddig elengedett, akkor ne a 16. szülinapomon kezdje már el ezt.Veszekedtünk és ebből az lett, hogy nem jöttem haza másnap délutánig (akkor is csak azért, mert kellett az egyik ruhám).


A beszólásait elengedem a fülem mellett, de elég durván visszaszólok, ilyenkor kidudorodik a nyakán az ér, bevörösödik és kiabál, hogy én semmit nem csinálok, lusta vagyok és hasonló "szépek".

Nem csak nekem unszimpatikus, anya szülei sem kedvelik (mama egyenesen gyűlöli) és a családunk barátai sem.



2013. dec. 14. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Lakj Apádnál.
2013. dec. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Ez most vagy kamu vagy a kérdező tényleg enyire elkényeztetett...
2013. dec. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Jézusom. Nevelőapád és a lánya egy irigy, tökkelütött, retardált vadbarom. De ebben a csököttagyú országban sajnos ez a divat. Ha neked egy kicsit szerencsésebben alakult a sorsod, akkor már mindent megtesznek azért, hogy kikészítsenek, mert IRIGYEK. Amúgy ha lekenyereznéd őket a pénzből, amire annyira csorgatják a nyálukat, akkor talán megenyhülnének, bár az se biztos. Ha meg összeugrasztanád anyukádat a pasival, akkor meg te lennél a hibás, hogyha anyukád nem boldog. Bár én beszélnék valakivel a családból arról, hogy mi folyik itt, mert nem jó ilyen lelki bántalmazásban élni.

Ja és csak szólok, hogy sokan le fogják kamuzni a kérdésed a külföldi utak és a pénz miatt:D

2013. dec. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

# 1/3

Nem lakhatok apánál amiatt, mert majdnem kétezer km-re lakik.


# 2/3

Akkor hidd azt, hogy kamu.Nem fogok neked bizonygatni.De köszi a hasznos válaszodat! :)


# 3/3

Igazad volt, már elkezdődött...:)

Persze, akinek "több van", az rögtön kamuzik, vagy pedig elkényeztetett.Csak ez a két véglet van.

2013. dec. 14. 19:30
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Anyud párjának valóban nincs joga beleszólni abba, hogy édesapádés édesanyád hogyan nevelnek téged.Valószínűleg az nem tetszik neki, hogy apukád messze lakik, s hogy nagyon pénzel téged, s ő ezt az ő lányával szembe nem teheti meg, mert (gondolom nálatok lakik a lánya is) azt látja, hogy neked megvan mindened, amiről csak álmodsz, s ő ezt a lányának nem engedheti meg. Vagy csak szimplán nem tartja helyesnek, hogy ennyi minden meg van neked engedve 16 évesen, s úgy gondolja, tanuld meg jobban értékelni amid van, úgy értem, hogy azt szeretné, hogy tudd, milyen az, amikor valaki nem kaphat meg mindent. ha ennyire rossz a helyzet, beszélj anyukáddal, hogy zavar a pasi viselkedése,hogy beszéljen vele, hogy hagyjon téged békén. Vagy. Megtanulsz te is kompromisszumokat kötni.Vagy ha nagyon rossza helyzet, költözz apukádhoz, de én inkább megpróbálnám rendezni az otthoni helyzetet. Én megértem hirtelen környezetvááltozás, mert anyudnak új őárja van, ennyi idősen biztos nem lehetett egyszerű, de próbálj meg te is úgy hozzá állni, hogy jó legyen:) Ha szivat, akkor egedd el a füled mellett, ahogy írtad:) Sok sikert, írd meg hogy alakulnak a dolgok:)
2013. dec. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Te egy kis buta liba vagy. Apádat miért hagyta ott anyád?
2013. dec. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

# 5/6

A lánya (hál' Istennek) nem lakik nálunk, csak hétvégente van itt.A pasi sincs rossz anyagi helyzetben, átlagosnak mondanám.Szóval a lányát simán eltudná vinni néha-néha vásárolni, még ha nem is olyan boltokba, mint amilyenekbe én járok.Csak szerinte ezek felesleges dolgok.

Már mondtam anyának, hogy ez idegesít, de csak az volt a válasz, hogy "ne reagáljam túl".

Nem az zavar, hogy barátja van.Apáék már régóta nincsenk együtt.Hozzászoktam, hogy anya férfiakkal kavar, néhánnyal együtt is vannak hivatalosan.De eddig egyik sem szólt bele az életembe és jól kijöttem velük.


# 6/6

Te pedig egy előítéletes bunkó vagy.

A szüleim kapcsolata nem tartozik ide szerintem és nem anya hagyta ott apát.

2013. dec. 14. 20:57
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

ma 20:40 miért lenne buta liba? ennyi erővel te meg egy kis sza.rházi vagy.



azért szól be anyukád pasija, mert irigy rád, meg az apádra.

beszéldd meg ezt a dolgot anyukáddal..

2013. dec. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
43%

Én már rég el zavartam volna. Nálunk is hasonló helyzet volt, az eleinte próbált így viselkedni csak én meg mutattam neki, hogy tudja, hogy hol a helye, aztán későbbiekben nem tetszett neki egy-két dolog én meg ki adtam az útját. Meg mondtam anyámnak, ha együtt akar élni vele akkor menjen el vele, de az az ember nem fog ebben a házban élni.


F/17


(Papíron az én házam, így meg tehettem.)

2013. dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!