Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én vagyok a szemét, mert...

Most én vagyok a szemét, mert nem bírom anyám hozzállását elviselni?

Figyelt kérdés

Meghalt apum... Olyan nehéz így is.

Anyum meg... nem könnyű neki, de vele sem. Most azon vesztünk össze, hogy milyen fekete kabátban megyek a temetésre.

Mert szerinte az enyém tiszta kopott, de ezt is úgy adta elő, mintha már hajléktalan se venné fel, holott márkás, minőségi, de már 4 éve megvan és nem teljesen új, bevallom, de messze nem olyan rossz mint ahogy ő látni véli.

Meg aztán belekötött hogy nem elég hosszú, és hogy miért nem veszek újat. Mert hogy: annyi ember lesz ott, a legjobb ruhájukban, és majd mit mondanak.........


Totál kiakadtam. Azért is, mert nagy csomót elköltöttünk a temetésre, meg mert imádom ezt a kabátot, így duplán nem akarok újat. De leginkább azért, mert anyum ENNYIRE rágörcsöl mindenki véleményére.


Kibukott belőlem hogy aki azt nézi, hogy az ujja belső részén meg van kopva, az nem részvétből jött el a temetésre és felőlem elmehet a fenébe, ill. hogy neki se kéne az ilyen emberekkel foglalkoznia. Meg hogy ne pörögjön rá ilyen piszlicsáré dolgokra, mert megőrjít engem is, magát is.


Persze utána rossz is volt, meg én voltam a gonosz, de mégis úgy érzem, hogy igazam volt. Anyum mindig TÚL SOKAT ad mások véleményére.

Tényleg szemét módon adtam elő? Hogy érthetném meg vele, hogy ez a mások véleményére való túlzott adás hatalmas teher nekem, és hogy csak feleslegesen pörgeti magát is?


2012. dec. 6. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyádat nem tudod megváltoztatni. Nagyon sok ember az életét a mások felé való megfelelésként alakítja.

Gondolom, most anyukádnak nem igazán van rendben az idegrendszere. Így kissé fokozottabban érzékeny némely dolgokra. Menj csak a mostani kabátodba .És próbáld elkerülni a felesleges vitát.

2012. dec. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Nyilván anyukádon óriási a teher és a felelősség, egyedülálló lett és családfő is egyben, ami már alapból óriási lelki teher, de közben meg szót kéne értenie egy kamasszal, aki imád ellentmondani, ami ebben a korban természetes, csak nem ilyen körülmények között. Szerintem támogasd ahogy csak tudod és engedj neki, annyi mindent megtett már érted, had érezze azt, hogy a sok gond között legalább veled eggyel kevesebb nyomja most a vállát. Ez most nem az ellenkezés meg úgyisnekemvanigazambebizonyítom időszak, ha helyreállt lelkileg, akkor folytathatod a lázadozást, de addig támogasd mindenben, hogy érezze, nincs egyedül.
2012. dec. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Anyukádnak tényleg elég sok problémája van most.

Ha megtehetitek anyagilag válasszatok együtt neked egy új kabátot, legfeljebb nem hordod máskor ha nem tetszik.

Lehet anyukád túl sokat ad mások véleményére, de neked is lehet kompromisszumot kötni, és gondolom neked teljesen mindegy miben mész.

Részvétem, kitartást!

2012. dec. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Először is: őszinte részvétem!


Szerintem egy kicsit te is túl reagálod ezt a dolgot. Akármennyire is szeretném a kabátomat, megtisztelném az apukámat hogy nem kopott ruhába megyek a temetésére. És tudom hogy most nehéz nektek de tényleg nem illik ilyen ruhában menni temetésre. Tényleg így szeretnéd elkísérni apukádat az utolsó útján? Majd hordod másnap azt a kabátot. Anyukádnak annyit kellett volna mondanod hogy jól van, veszek egy másikat. Ez tényleg nem nagy dolog, ennyit igazán megtehetsz érte.

2012. dec. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

ma 13:33

Már bocsi, de mi az, hogy "kopott kabát"? Egy temetés ne már a külsőségekről kell, hogy szóljon. Ma nem két forint egy kabát.

2012. dec. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kamasz, 25 vagyok. Ez nem durca. Ez már elpattanása annak, amit évek óta csinál. Rajtam nem hatalmas a lelki teher? Támogatnom kell őt anyagilag, lelkileg, mert mása nincs, csak én.


És értsétek már meg, drága válaszolók: ez nem egy kopott kabát, és nincs pénzem újra! (Egészen pontosan nem akarok újat venni tízezerért, mikor annyi költségünk lesz még!) Nem mennék benne minden nap, ha nem lenne jó megjelenése! Apukámnak egyébként se az számítana, hogy vadiúj vagy 4 éves kabátban megyek! Jézusom...


Örülök ha Ti komplett fel tudjátok ruházni magatokat egy temetésre. Én egyelőre amiatt nem tudok aludni, hogyan fizetjük majd a hiteleket, és hogy anyám a másoknak való túlzott megfelelés miatt fogja magát idegileg kikészíteni.


Azért is szóltam oda neki mert félek, ha nem állítom le, csak romlik most a gyász során ez a hozzáállás, és vele is lesz valami......

2012. dec. 6. 13:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Érthető mind a kettőtök álláspontja, de ha belefér, akkor teljesítsd a kívánságát. Pl az én édesanyámnak a nagymamám kérésére kalapot kellett viselnie a nagypapám temetésén. Szintén azért, mert mit gondolnak majd az emberek, ha fedetlen fejjel megy. Pedig édesanyám se kalapot, se kendőt, se sapkát nem visel.
2012. dec. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megértem, hogy én is túlreagáltam, ebben igaza volt a válaszolóknak, azóta megbeszéltük Édesanyámmal.


Igazából nem is a kabátról van itt szó. Hanem arról, hogy rettegek, hogy tönkreteszi magát és engem, ha így áll mindenhez hozzá. Nem akarom hogy boldogtalan legyen az élete, mert "mit szólnak hozzá ha egy özvegyasszony ezt vagy azt csinál"... :'(

Rettegek, hogy a maga boldogságára nem gondol majd.

2012. dec. 6. 15:46
 9/10 anonim ***** válasza:

13:35ös:


13:33as vagyok

Nem hiszem hogyha valaki felöltözik normálisan egy temetésre akkor már az puccparádézik és a költségekről szól a temetés. Nem tudom te hogy raktad ebből össze a képet. :)

Tudom hogy nem olcsó egy kabát de lehet kölcsön kérni olyan ismerőstől aki megfelelő paraméterekkel rendelkezik mint a kérdező vagy használt ruha boltban (pl H@da) fillérekért hozzá lehet jutni. Tudom, mert én is ott vásárolok. És nem kell feltétlenül használt mert új is van ugyanolyan áron.

2012. dec. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kellene annyira a kabáttal törődni.

Én anyukám temetésére ugyanabban a kabátban mentem, amit most is hordok, de jó állapotban volt/van. Nem azt nézte senki. Szerintem is megérthetné.

2013. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!