Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti boldogok lennétek,...

Szülők, ti boldogok lennétek, ha a gyereketek csak heti 3-4 alkalommal enne meleg ételt, télen fagyoskodna a jéghideg lakásban, az iskolába szakadt ruhában járna és sírva járna haza, mert mindenki megalázná a helyzetetek miatt?

Figyelt kérdés

Ugyebár itt boldog-boldogtalannak, munkanélkülinek és putriban élőnek azt mondják, hogy igenis tartsa meg a gyerekét, mert majd később lehet még jobb is, és egyébként is elég a szeretet a felneveléséhez, aztán még jönnek a példák is, hogy "mi nyolcan voltunk testvérek, éheztünk, de olyan boldogok voltunk..."


Most hagyjuk a "védekezni kellett volna" dolgot, mert ezt nyilvánvaló, de amikor már megtörtént a baj, akkor úgyis mindegy.

Őszintén, ti ha ránéztek a gyereketekre, szívesen szánnátok neki ezt a sorsot, mert hátha majd boldog lesz később?


2013. dec. 17. 22:05
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%
Ilyent itt senki sem írt. Honnan veszed ezt a kérdést!
2013. dec. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Elég gyakran van olyan kérdés, ahol a kérdező abortusszal kapcsolatosan kérdez, elmondja, hogy anyagi okok miatt nem tudja megtartani, mert nincs munkája, párjának sincs, még tanul, a szülők nem támogatják, stb. és erre sorba jönnek a válaszok, hogy igenis tartsa meg, a gyerek kevésből is kijön, mennyire bánni fogja később, ha már több pénze lesz.
2013. dec. 17. 22:11
 3/35 anonim ***** válasza:
20%

Jaj istenem!


Előre nem tudhattátok!


Minden esélye meg van neki, hogy majd jobban éljen.

Nagyon sajnálom, hogy nem tudod megadni a gyerekeknek, amit szeretnél.


Neked is lesz még jobb, addig is kitartás!

2013. dec. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%

Te is tudod, hogy ez egy költői kérdés...

Sajnos mindig időszerű :(

2013. dec. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
34%

Elég provokatív kérdés.


Mi majdnem így élünk, mégsem érzem boldogtalannak magam, hiszen szeretet van köztünk.

Noha a lányunk még csak óvodás, sosem jött még haza sírva a szegénységünk miatt, mert mi úgy neveljük, hogy az igazi érték anyagiakban nem kifejezhető.

2013. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
A kérdés nem az én gyerekemről szól, én ennek "csak" elszenvedője voltam annak idején. De tudnám ajánlani mindenkinek, aki szerint szeretetből fel lehet nevelni egy gyereket, hogy élje át ugyanezt és hordozza élete végéig a sebeket...
2013. dec. 17. 22:18
 7/35 anonim ***** válasza:
94%
ez a józan ész. Ráadásul ha fűtetlen a lakás, úgy elveszik a gyereket, mint a huzat. Más fa*ával könnyű verni...aki saját magáról nem képes gondoskodni, az nem tud majd tápot venni, se pelenkát, se ruhát.
2013. dec. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy hetente hányszor eszik valaki meleg ételt, nem igazán lényeges, ugyanis az embernek ez NEM szükséges, ha akár "nemmeleg"böl van elég, akkor nincs semmi baj.


De azt egyetlen értelmes ember sem gondolja, hogy egy gyereknek nem kell ELEGENDÖ étel, normális lakáshömérséklet (de egy lakásban a 20 fok böven elég). Szakadt ruhában meg NEM kell járni, megvarrni akkor is lehet, ha kevés a pénz - a tü-cérna filléres dolog.


De szerintem ha valaki nek tudja vagy nem akarja megtartani a terhességet, akkor a gyereknek mindenképpen jobb, ha elveteti, mert ha esetleg ugyan meg is vannak a szükséges anyagi dolgok, ha nem szeretik a gyereket, az sokkal rosszabb, mint az, hhógy esetleg nincs meg mindene.


Ha rajtam múlna (de sajnos nem), akkor az ilyen harcias abortuszelleneseket kötelezném, hogy amennyiben valakit támadnak, hogy ne "ölje meg" a gyereket, az adott még meg nem született gyerek 18 éves koráig az összes szükséges kötlséget fizesse a szülönek.

Ugyanis ha valakit rábeszélnek, hogy vállajon egy olyan gyereket, akit nem tud anyagi okok miatt, akkor a felelöséget vállalni kell érte, és fizetni. Mert könnyü mások életébe beleszólni olyan kivülállóként, akire nézve semmi következményes sincs az okoskodásnak.


(Mielött nekem esik pár ilyen harcias lény: NEM tartom az abortuszt jó dolognak, NEM tartom "fogamzásgátlásnak", és NEM volt soha abortuszom - és nem is lesz, mert már túl vagyok azon a korom, hogy tehebe eshessek - de van, amikor indokolt, és nemcsak egészségügyi okokból)

2013. dec. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
71%
a másik meg, hogy a fogamzásgátlás igencsak drága. A legolcsóbb gyógyszer is 3ezer havonta. Szóval ezért is van néhány besikerült gyerek.
2013. dec. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
27%
Drágám, ezt a kérdést, már vagy 5 ször feltetted, ebben a témában nem lesz egyetértés, vitát provokálni meg gyerekes dolog. Foglalkozzon mindenki a saját nézőpontjával, oldd meg te is, ahogy jónak érzed. Ennyi
2013. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!