Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél ha a 13 éves...

Mit tennél ha a 13 éves gyereked egy nap eléd állna, és elmondaná, hogy meleg, és bemutatna egy másik 14 éves fiút, aki a szerelme?

Figyelt kérdés

persze te nem hinnél neki, és átkutatnád a szekrényét, ahol megtalálnád az igazán szép, szívhez szóló, szerelmes verseiket?


ez a történet nem aktuális. Én voltam a gyerek, csak azóta eltelt 17 év. arra lennék kíváncsi hogy ha ez veled történne, a szülő szempontjából, akkor te mit tennél!


2013. dec. 22. 17:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Eselyes, hogy azt mondanam, majd kinovod, fiam. 13 evesen nem biztos, hogy meleg, lehet hogy csak divatbol vonzodik a masikhoz, vagy a szeretetet szerelemnek ertekeli.

A szekrenyet nem kutatnam at az biztos.

Amugy meg, ha meleg lenne se zavarna, az o dolga. Mondjuk nekem lanyom van es nem Magyarorszagon elek, itt pedig teljesen elfogadott az azonosnamuek kapcsolata.

2013. dec. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Először is leesne az állam, aztán biztosan beszélnék vele.Elmondanám neki, hogy még nagyon fiatal, és hogy ez még megváltozhat. Megkérném, hogy szakítson a barátjával, mert ha nem lenne meleg, sem szeretném, hogy 13 évesen barátnője legyen.
2013. dec. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

17 évvel ezelőtt azért messze nem volt ennyire modern felfogású a világ, azt vegyük már bele. 13 évesen még nem feltétlen hinném el, a kamaszkori kíváncsiság ugye. 18-20 évesen már valszeg igen. Ha egyszer ez van, akkor ez van, ő dolga. Boldog ugyan nem lennék, de ez még nem ok a haragtartásra.

Most ez hogy merült fel benned amúgy így 17 év után?

2013. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%
Hát őszintén szólva én kiakadtam volna eleinte , de aztán arra gondoltam volna hogy ezek csak gyerekek azt se tudják mit beszélnek..
2013. dec. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Azóta mi lett veled, kérdező?
2013. dec. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem akadnék ki. Szerintem egy törődő, normális szülő ezt már gyerekkortól látja...

Én ilyen szempontból toleráns vagyok, nem egy meleg/leszbikus barátom van. Ha a gyerekem az lenne, én lennék az, aki a legjobban mellette áll, mert tudom mennyi nehézségen kell átmennie az embernek emiatt, hányan bántják érte.


Egyébként én is kíváncsi lennék mi lett veled azóta, kérdező!

2013. dec. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon meglepődnék, ha ilyennel meg tudna lepni a gyerekem. Úgy gondolom, ha ilyen történne, hogy a gyerekem meleg, akkor lennének már sejtéseim és mire odaáll elém elmondani, addigra már tudnám, legfeljebb csak megerősítene.

És hogy mit tennék? Nehéz lenne. Nem azért, mert nem szeretném ugyanúgy, csak nagyon félteném, hogy így sokkal nehezebb élete lesz, sokan fogják bántani és én nem fogom tudni megvédeni.

2013. dec. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

13 évesen ez már nem fog változni. Biztos, hogy meglepődnék, bár inkább azon, hogy milyen közeli lehet a viszonyunk, ha ez nem tűnt fel korábban.


Ha óvodás korú gyerek mond ilyet, ott még persze, hogy fennáll, hogy keveri a szezont a fazonnal és nincs igazán képben a fogalmakkal.

De 13-14 éves korra ez már véglegesen kialakul (illetve születésnél kialakul, az önképben ekkorra lesz stabil).


Szóval különösebben semmit nem szólnék.

2013. dec. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Hát.. az első reakcióm az lenne majd kinövöd, gyerek vagy még. Ha még 18 évesen is kitart a döntése mellett, minden rossz érzés nélkül támogatnám.
2013. dec. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
akik olyanokat állítanak hogy ez megváltozhat, megnyugtatom, ez nem változik meg. eddig olyannal még nem találkoztunk. aki pedig azt mondja hogy kíváncsiság, az el van tévedve egy csöppet. ugyanis a kíváncsiság az nem egyenlő egy szerelemmel, kapcsolattal. az a fiú aki pusztán kíváncsi, az kipróbálja valamilyen szinten fiúval a dolgokat, és ennyi. de nem ír szerelmes leveleket a szerelmének.
2013. dec. 22. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!