Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el a szüleimn...

Hogy magyarázzam el a szüleimnek hogy NEM cigizem?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok.Szüleim sose cigiztek, egyszer próbálták ki mikor kb. 20 évesek voltak de nem tetszett nekik.Én kiskorom óta utálom még a szagát is mindig rámtör a hányinger ha cigiznek a közelemben.De apu két tesója 14 éves kor körül kezdett el cigizni és egyszer mikor ittvolt mondta apának hogy én nem cigizek? Mondta hogy nem tud róla én is rávágzam hogy fuj dehogy.De valamiért mintha nem hinne nekem folyton kérdezget és már anya is.Nem győzöm elégszer mondani hogy hagyjanak már békén hisz tudják hogy utálom a cigit! De ma mikor beszálltunk egy cigicsikk volt a kocsiban.Apa egyből kérdezte hogy hogy került ide tesóm meg rávágja hogy biztos én cigizek! Könyörgök! Még csak nem is az én helyemen volt hanem egy sorral előrébb mert én eleve hátul ülök.Különben is apám folyton a munkatársait furikázza lehet azok ejtik el vagy anyám szedett fel a cipőjével egy csikket mert az ő helyén volt.Hogy magyarázzam meg nekik hogy én nem cigizek?

2013. dec. 26. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Amikor rákérdeznek, hogy cigizel-e válaszolj egy sima nemmel. Utána 1 óráig hagyd figyelmen kivül ezt a kérdést. Mintha meg sem hallottad volna.


Vagy kezdj el cigizni, hogy megnyugodjon a lelkük.

2013. dec. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, szerintem az a baj hogy nagyon feltűnően bizonygatod hogy te nem cigizel :D HA kérdezik ne háborodj fel stb egyszerűen csak nézz a szemükbe és higgadtan mond nekik hogy nem cigizel.
2013. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy ne magyarázd, egyszerűen hagyd figyelmen kívül a kérdést, mintha meg sem hallottad volna. Egyszer csak megunják.
2013. dec. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 intrepid ***** válasza:
100%
Ők nem bagóznak. Ha te füstölnél, azt biztosan megéreznék. Ha ezt nem értik meg, akkor nincs mit tenni, higgyék, hogy cigizel. Egyébként ne bagózz.
2013. dec. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik,hogy szagolgassák a kabátod és ha nem cigi szagú álljanak le a nyaggatásoddal.

Ha valaki bagódik annak a kabátja,haja,keze....MINDENE cigi szagú.Ha nem cigizel akkor nem lehet bagó szagú semmid.Szóval ennyi.

2013. dec. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú, ha ennyire nem bíznak benned. :(

Én 28 éves vagyok, és soha még csak ki sem próbáltam. Ennek az az oka, hogy én is undorodom tőle, de nagyon! Ha valaki mellettem cigizik, már rosszul vagyok. A kezembe nem tudnám venni annyi időre sem, hogy kipróbáljam.

Aki tudja, milyen ez, az tudja, hogy kizárt, hogy egy ilyen ember dohányozzon. A szüleidnek ismerniük kellene téged ennyire, még kérdezés nélkül is.

De, ha kérdezik, és te mondod, akkor meg hinniük kellene neked - hacsak nem szokásod átverni őket, amit nem feltételezek...

2013. dec. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sehogyan sem. Nem kell magyarázkodni, mert az vesztes helyzet (védekezésre kényszerítenek). Egyszer megmondod, hogy te nem dohányzol, és pont. Amikor újra előhozzák ezt a témát, akkor meg kell mondani nekik azonnal, hogy már megmondtad, hogy nem dohányzol, sajnálod, hogy nem képesek vagy nem hajlandóak ezt felfogni, és még sajnáltosabb, hogy nem bíznak benned.


Ha ezek után is újra felhozzák ezt a témát, akkor vagy azt vágod egyenesen a képükbe, hogy azért nyomják ezt a szöveget, mert valójában azt szeretnék, vagy attól félnek, hogy te dohényzol? VAGY: semmit sem szólsz, hanem rondán nézel rájuk, hogy észrevegyék magukat, majd pedig szó nélkül sarkon fordulsz és otthagyod őket. És minden ezek utáni esetben ugyanígy teszel. Abba fogják hagyni, hidd el. :)

2013. dec. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)Szerintem is ismerniük kéne annyira, hogy tudják hogy undorodom a cigitől..mostanában ha rákérdeznek csak csúnyán nézek vagy annyit csinálok hogy már megmondtam.egyszer csak megunják:D
2013. dec. 26. 19:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek azokkal, akik azt írták, hogy túlzottan próbálod bizonygatni és ezért kelted fel bennük a gyanút.

A szülők úgy vannak vele, hogyha valamire feltűnően reagál a gyerekük , akkor ott valami gond van.


Maradj határozott, de egyben laza is , amikor válaszolsz nekik.

Garantáltan bejön, mert én is így tettem, amikor rákérdeztek, hogy cigizek-e , én pedig mondtam, hogy nem, és egyből elhitték.

A különbség az , hogy veled ellentétben, én cigiztem.

2013. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálok makd határozottan laza lenni:D
2013. dec. 27. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!