Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet meggyőzni egy...

Hogyan lehet meggyőzni egy szülőt hogy jobb a gyerekének külföldön?

Figyelt kérdés

Van egy 28 éves bátyám, neki van egy élettársa és egy kisfiúk!Albérletben laknak, sajnos hiába dolgozik 18 éves korától nincs saját házuk.

Külföldre viszi a családját és ott vesznek ki albérletet, mivel itt is fizetni kell és ott is,nem kell annyiszor haza járni így egyszerűbbnek látják.


Édesanyánk teljesen ellene van a dolognak, mindenért a sógornőmet hibáztatja, mert oké hogy nem tudja kezelni a pénzt, de Magyarországon nem ők az elsők akik kimennek, mert nehéz a megélhetés.


Anya szerint kár volt a testvéremet iskoláztatni, fizetni a tanulmányait stb mert ezzel őt eltaszítja, csak azt nézi hogy saját magának mi a jó!


Sajnos vagy sem az én párom is külföldön dolgozik már egy ideje, és nekünk is könnyebb volna ha kint lehetnék a párommal, és ott megszedni magunkat egy ideig hogy ne kelljen nélkülözni, legyen saját házunk, a jövendőbeli gyermekeinket tisztességben felnevelni, mindent megadni nekik.

Hogyan lehet felnyitni a szemét?


21/N


2013. dec. 26. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Majd akkor, ha tényleg jól megélnek kint a rokonok. Külföldön élni nem jelent egyet azzal, hogy többé nincsenek pénzgondok, nincs kint sem kolbászból a kerítés, ahogy sokan hiszik.
2013. dec. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Lehet, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés, de még egy rokonom/ismerősöm sem jött haza szégyenkezve, hogy képtelen munkát találni és megélni, sőt...
2013. dec. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
2-es,jó neked, nekem már több ismerősöm is jött haza, hogy nem sikerült, nem élt meg, nem szedte meg magát.
2013. dec. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Egyes vagyok - én viszont nem egy olyat ismerek, aki feladta és hazajött, mert nem tudott megélni.
2013. dec. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Testvéremnek és páromnak is biztos állása van! :) Hála Istennek, édesanyám nem ettől félti őket illetve bennünket, hanem inkább attól hogy őt letojjuk
2013. dec. 26. 21:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Meggyozni teljesen nem tudod, csak az ido megoldas erre. Nalunk most egy ev utan latjak, hogy tenyleg jobban jartak a gyerekek is, en is. Pedig nekem is biztos allas es megelhetesem volt, mi nem szedtuk meg magunkat mert ugyanazon a szintenvagyunk,de nem is ez volt a cel, hanem hogy normailsabb kornyezetben eljunk.
2013. dec. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor édesanyád fogadja el, hogy többé nem ő van a központban, hanem leginkább a gyerekek jövője...
2013. dec. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem meg anyukád nézi csak azt, hogy neki mi jó. Megértem, hogy nem könnyű elengedni a gyerekeket unokástul messzire, de nem fogja eltartani a családot, ha itthon nem lesz megélhetésük. Ha nem lesz jó kint, majd hazajönnek. Ha meg szépen megélnek, akkor maradjanak, vagy gyűjtsenek egy itthoni házra.


Egyébként tény, nem mindenkinek jön be a külföldi munkavállalás, nagyon át kell gondolni. Én a környezetemben eddig kivétel nélkül csak pozitív változást láttam külföldre telepedés után. Egy ismerősünk volt, akik hazajöttek honvágy miatt, de fél év múlva már annyira elegük lett az itthoni bürokráciából és egyéb nehézségekből, hogy visszamentek, azóta csak karácsonykor jönnek.

2013. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Valamilyen szinten érthető, mert mégis nehéz neki elengednie így a fiát, én nővéremet sem bírta apám elengedni külföldre pedig csak 4 hónapra ment volna ki, gyerek meg párja nem volt. A következő külföldi kiruccanásukat már jobban támogatta, és a tesómék most az Osztrák határ mellett élnek így itthon vannak félig meddig, és nem is vannak tőlünk sem olyan messze...


Amúgy anyud azért nem akarja elengedni mert ugye ott a gyerekük aki neki az unokája és nyilván fájna neki ha nagyon ritkán láthatná, meg hát félti is a gyermekét, unokáját mert sajnos a külföldi élet tényleg más világ.

De bárki bármit mond tényleg ott jobban látja ember a jövőjét.

Én idehaza dolgozom egyenlőre, azért hogy nyelvet tanulhassak meg még egy szakmát hogy később én is kimehessek.

Egyébként én még 2 évig próbálom meg túlélni idehaza, mivel ég szülőknél lakom, párom nincs még egyszerű. De ha nem lesz jobb a helyzet, addigra ami szinte biztos, akkor én is megyek. Tudom jól hogy a szüleim nem tudnának elengedni mert mégis az egyetlen fiú gyermek vagyok a családban, de amikor egyszer szó volt erről hogy majd tervezem hogy elmegyek akkor mondták hogy elfognak engedni ha igazán azt szeretném.

2013. dec. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
kulfoldon akkor érdemes dolgozni, ha magyarorszàgon koltod el a megkeresett pénzedet... én Francaorszàgban élek, keresek 470 ezret, ami lofasz fizetés, mert a 30nm lakàsra kiadok havi 300 ezret...egy kilo csirkemell meg 4500 ft, mig egy darab -kifli- 300 ft...
2013. dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!