Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális? Mit kéne tennem?

Łexiii kérdése:

Ez normális? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és a szüleim már 6 éves korom óta elváltak...Hullámzó a kapcsoltuk,mert hol összejöttek újra,hol szét mentek....Már lassan 2 éve nincsenek együtt és szerintem ez már végleges,mivel apumnak van egy barátnője.Eleinte ki nem álltam, mert nagyon szoros kapcsolat volt apum és köztem és nembirtam hogy ezt ez a nő belépett az életünkbe.(Amugy normális,meg szeret engem és tiszteletben tartja ha csak apuval akakrok lenni, sőt még anyumnak is eljött karácsonyi ajándékot venni)

Szóval, most apumelmegy Hawaiira...kissé sokkolt a hír,mert nem itt van és most januárban megy 25 napra....És a barátnőjével!Ami kissé aggaszt az több dolog.

1.Hogy képes engem itthagyni ennyi időre

2.Minket anyuval soha nem vitt el nyaralni.

3.Ez a nő semmit nem tett azért, hogy apu elvigye egy iylen drága nyaralásra.Amiota együtt élnek a nőnek az a munkája hogy apum vállalkozásába veszdolgokat(persze azt is apa pénzén)Ezt nevezi ő munkának..Hát így könnyű:)

Na mindegy én most nagyon haragszom apára, hogy ezt teszi és szerintetek ez normális?Ti mit csinálnátok a helyemben?



2013. dec. 29. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Irigy vagy és önző.

Apukád szereti a barátnőjét valószínűleg, nem kell azért külön tenni, hogy elvigye.

25 napra megy el, nem egy évre.


De abban egyetértek, hogy téged elvihetett volna már valahová.

2013. dec. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom és néha én is így érzem, de nagyon szeretem őt és azt érzem hogy ő már egyre jobban távoldoik el tőlem, mióta ez anő belépett az életébe.A barátnőjének van egy fia akit mindig istenít.Nálam 3 évvel idősebb és mindig azt hallgatom hogy ő iylen okos, vegyek róla példát, ő most ilyen fősulira jár és miylen okos...és ezt nemelég hogy ő hajtogatja mindig, már apum is elkezte...
2013. dec. 29. 23:35
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Tudod lehet ez a nő megadta azt a lökést apándnak ami kellett ahoz hogy boldog legyen. Megèrdemli hogy elmenjenek Hawaii-ra nyaralni, lehet apád minden vágya ez volt de anyád kiölte belőle, vagy a te nevelésed miatt nem engedhette magának mert előbb gondolt rád mint a saját vágyaira. Most elég érettnek lát arra hogy felfogd ő neki is vannak álma, vvágyai. Szegény apád mekkorát tévedett. ... :/
2013. dec. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt most nemnagyon értem...Miben tévedett?És anyuval sokkal boldogabb volt ezt tudom:)Ez a nő kihasználja, mert így legalább nem kell dolgoznia.Már azt tervezgeti hogy a fia majd átveszi a vállalkozásunkat, amit eredetileg anya és apa alapitott...És igen nem volt nagyon időnk utazni, mert anyais rengeteget dolgozott/dolgozik, és szabit se adtak neki....Amúgy abban igazad van,hogy ez volt az álma neki:)
2013. dec. 29. 23:41
 5/10 anonim ***** válasza:

"Amugy normális,meg szeret engem és tiszteletben tartja ha csak apuval akakrok lenni, sőt még anyumnak is eljött karácsonyi ajándékot venni."


"És anyuval sokkal boldogabb volt ezt tudom:)Ez a nő kihasználja, mert így legalább nem kell dolgoznia."



Ha anyuddal boldogabb lenne, akkor nem hagyta volna ott végleg. Ez ennyire egyszerű. Apukád felnőtt ember, ahogy anyukád is, el tudják dönteni, hogy együtt jobb nekik, vagy külön.


"Hogy képes engem itthagyni ennyi időre." - Nem egyedül vagy, hanem anyukáddal.


Fogadd el, hogy a szüleid elváltak. És ne avatkozz bele apud pénzügyeibe, amíg nem a te károdra költekeznek a barátnőjével.

2013. dec. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, hogy boldogabb az új nővel, de lehet, hogy ez álboldogság, és sok mindent nem tud.


Nekem is rosszul esne, ha elmenne nyaralni az új családjával, és nem is a Balaton partra egy olcsóbb szállásra, hanem Hawaii-ra, mikor én a gyereke vagyok, nem egy nő, szerelem, ami elmúlik, hanem a gyermeke örökké!


Szóval jogosan haragszol szerintem.


18/L

2013. dec. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem is joggal vagy dühös! Annyi pénzből rengeteget tudott volna Neked is és anyukádnak is segíteni. Azt gondolom, hogy ő egy önző lény. Pont párjára akadt. Úgy látszik, elég neki ez a színvonal. Hidd el, ez csak rosszabb lesz és nem szabad csak a nőt okolni, mert az apád egy felnőtt ember. Ha rá lehet őt beszélni arra, hogy Téged háttérbe szorítson, akkor ő maga is jellemtelen (nem csak a nője). Később /szerintem/ majd nem fogják szeretni a Te gyerekedet, csak a nő fiáét. A legjobb lesz, ha elkönyveled, hogy ez egy ilyen ember. Valószínűleg már korábban is ilyen volt, de Te csak most veszed észre, hogy milyen önző. és mihamarabb saját barátot és saját lakást keresel magadnak. Le kell róla válnod, hiába imádod. Ez a nő elvitte őt. és őt nem zavarja, hogy Neked is szükséged lenne rá. és az sem, hogy Téged nem visz magával nyaralni. Erre a nőre akarja költeni a pénzét. De az is lehet, hogy kizárólag magára akarná, de egyedül mégsem megy az ember Hawaiira. Részvétem. (Köpj egyet a földre és engedd el! úgy értem: örökre.)
2013. dec. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg irigy és önző vagy, de ez nem a te hibád, alighanem roppantul elkényeztettek, és hozzászoktál, hogy mindkét szülőd számára te vagy a világ közepe. Most meg kivágod a hisztit, mert rájöttél, hogy rajtad kívül mások is vannak a világon. 16 évesen ez már azért egy kicsit erős, de nem vagyunk egyformák.

Szóval:

1. nem 6 éves vagy, hanem 16, nem kell már elvinni az óvodába reggelente, mások 16 évesen örülnének, ha szülők nélkül, haverokkal lehetnének ennyi időt

2. a szüleid 10(!) éve elváltak, lépj már túl rajta végre

3. mégis, mit kellett volna "tennie" apád új barátnőjének azért, hogy elvigye nyaralni? Vulgáris leszek, figyelem: mondjuk, 5 sz.pás meg 10 d.gás, és eleget tett érte? vagy te ezt hogy számolod? Nyilván azért megy el vele nyaralni, mert együtt szeretnének kikapcsolódni. Kettesben, merthogy az apádnak is van ám magánélete.

+: Hogy a nő mit dolgozik, kinek, és miért, ahhoz neked a világon semmi közöd nincs, és kétségtelen, hogy nem is tudod, mit csinál igazából (Próbáltál már ügyintézni egy vállalkozásban? más is munkának nevezi, nem csak apád barátnője, nem véletlenül)


16 éves vagy, lassan kinőhetnéd ezt az óvodás viselkedést.

2013. dec. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves előző nem lettem elkényeztetve....normális lakásban élek, nincsen iPhonom, Mcbookom stb.stb. viszont egy elég lényeges infótkihagytam hogy van egy öcsém is aki 13 éves...És soha nem voltam a "világ közepe" a szüleimnek, ugyanugy szeretnek engem mint az öcsémet. Ma utazik el apa, ja hogy még csak el sem köszönt? Nembaj, kezdem megszokni...
2013. dec. 31. 16:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nyáron meg titeket is visz majd nyaralni, akkor teljesen rendben van. Iskolába jártok, egyébként se vihetne titeket magával. Legfőképpen hagy legyen közös élményük is, végtére is csak 1-2 éve élnek együtt. Nem fog ő attól téged kevésbé szeretni, hogy van egy nő akivel úgy érzi boldog lehet, sőt.
2013. dec. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!