Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem ez nem normális...

Szerintem ez nem normális dolog. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

nagyon remélem valami tanácsot tudnátok nekem adni mert már nem bírom tovább !:'/ kicsit hosszú lesz de nagyon megköszönném a válaszokat..

2 éve alakulhatott ki ez nálam, amikor szerettem valakit de muszáj volt elfelejtenem (most lehet nagyon hülyének fogtok nézni de ez egy sztár volt akit már betegessen szerettem, és gondoltam egyet,bemeséltem magamnak h muszáj elfelejtenem..)it alakulhatott ki valami mert ezóta van ezek a gondolatok nálam -> elkezdek állandóan,de tényleg folyamatosan gondolkozok és nem bírom abbahagyni olyanokon gondolkodok h így végig mondom magamban a tulajdonságaimat ,meg h kik azok akik vannak az életembe a legfontosabbakat,meg a zenéket h miket szeretek amiből alapból nagyon sok van..és állandóan eltervezem az összes napomat sőt még most csak egy plt mondok a 10évvel későbbi életemet is..és ha vmi nem ugy van ahogy tervezem akkor megint elkezdem, de ezeket folyamatosan mondom végig magamba, ha végig mondtam magamba akkorsem nyugszom meg elkezdem megint mondani,és ha mondjuk 10000en lennének körülöttem akkoris csak mondanám magamba folyamatosan :'// mintha ott se lennék..mintha lenne egy másik énem aki nem engedné h ne gondolkozzak!!!! és ezt nagyon nagyon nehezen leküzdöm ezt az egészet pár hónapig jol vagyok semmi de tényleg semmibajom nincsen és utánna ugyanigy visszajön..:'( utoljára akkor jött nagyon elő volt másfél évig egy barátom , de ez nagyon bonyolult nagyjábol leírom, ht nem vagyok rá büszke de 10hónapig együtt éltünk 16 éves létemre..ő volt az első szerelmem ugy mond,mindenbe ő volt az első és nagyon összevoltunk már nőve soha sehova nem mentünk el egymás nélkül,nagyon szerettem és ő is engem és egyszercsak nem keresett többet szo nélkül elhagyott és ekkor jött még nagyon nagyon elő ez a'betegség' rengeteget szenvedtem ő miatta, de közbe még előjött ez a dolog is.. de végülis olyan sokáig nem tart de ezt az érzést senkinek nem kívánom!!! azthittem beleőrülök, és visszajön ez a 'betegség' csak nem annyira durván vagy nemtudom h mondjam..:'// orvoshoz még mindig nem sikerült ezzel eljutnom sajnos anyuval nem tudok normálisan beszélgetni ,sőt valamikor 1 mondatot nemtudok neki elmondani tesóm miatt főleg!! de szerintem ez nem normális dolog..és nem kéne elhanyagolni... mert végülis mindig visszajön ez a dolog.. már 1000x átgondoltam.. és sztem a változásoknál jön elő ez a dolog amikor vmi sokáig van és hirtelen megváltozik.. a pánikbetegségre gondoltam szerintem az lehet... a barátnőm akivel ugyahogy még eltudok beszélgetni mindenféle dologról,ő is mondja h ez nem normális dolog! és most is nagyon nehezen tudtam leírni de sztem még ez is kevés!! és nagyjábol írtam le mindent.. ti mit gondoltok erről az egészről? :''((


2013. okt. 31. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Youtube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatot.
2013. okt. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kényszerbetegség lehet, persze én nem vagyok orvos, nem tudom ezt megállapítani. Menj el egy szakemberhez.
2013. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

KĂśszĂśnĂśm a vĂĄlaszokat! az 1. vĂĄlaszolĂłtĂłl kĂŠrdeznĂŠm,h ez segĂ­teni fog?

szted se normális ,igaz?! mindenképp elkell mennyek orvoshoz.. !! ez a kényszerbetegség, foggalmam sincs róla.. hallottam h van ilyen,de nemtudom!:O ez miben különbözik a pánikbetegségtől? össze vagyok zavarodva teljesen!!!:'(((

2013. okt. 31. 10:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek, hogy kényszerbetegség, én inkább egy kineziológust javasolnék pszichológus helyett. Addig is megpróbálhatnál kicsit spontánabb lenni a sok tervezgetés helyett, menj el csak úgy sétálni, hogy nem döntöd el előre, merre mész, hívd fel egy ismerősödet, és délután üljetek be valahova beszélgetni, stb.
2013. okt. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ês az miben måsabb a pschiológusnål? :/ nem megy,BÁRMIT csinålok ,muszåj ezeket a dolgokat vÊgig mondanom magamban újra Ês újra :'/ talån 2percig sikerßl de ha kÜzbe jÜn akårmi lehet az kis dolog,amit nem terveztem,megint elkezdem.. nagy nehezen lekßzdÜm magamban,teljesen jól vagyok egy darabig de utånna vagy teljesen vissza jÜn vagy nem olyan durvån.. :'(( amúgyis nagyon ÊrzÊkeny tipus vagyok kÊpes vagyok a múlton sirånkozni egy napot..Ez elviselhetetlen
2013. okt. 31. 11:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Először is, a kineziológia hatékonyabb, különféle módszerekkel megkeresi a probléma forrását és megoldja, és ami a legfontosabb: gyógyszer nélkül. Tartsd észben, hogy ahol gyógyszerrel akarnak kezelni, ott soha nem a problémádat oldják meg, hanem csak a tüneteket csökkentik. Szóval nem az a lényeg, hogy ezeket a gondolatokat, ha már megjelentek, megpróbáljuk elnyomni nyugtatókkal, hanem meg kell oldani a problémát, ami okozza őket, hogy elő se jöjjenek. Remélem, érted a különbséget a kettő között.
2013. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt az orvosok sem mondják, hogy a gyógyszer minden problémát megold. A gyógyszer TÜNETI kezelés, amire viszont sok esetben szükség van, ha a páciensnek annyira durvák a tünetei, hogy kb. semmit sem tud csinálni miattuk... aztán ha ezek csillapodtak, akkor meg lehet keresni a probléma okát és beszélgetéssel, terápiával fel lehet oldani, a gyógyszert pedig idővel el lehet hagyni.

Félre ne érts, nem azt akarom mondani, hogy minden sz*rra gyógyszer kell! Ha valakinek nincs olyan súlyos problémája, akkor nem kell. Meg ha fel is írja az orvos, nem kötelező beszedni, beléd tömni senki nem fogja. Kényszergyógykezelésre pedig akkor és csakis akkor kötelezhetnek, ha ön- és közveszélyes vagy. Ettől viszont igen messze van a Kérdező.

2013. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és a pszichológus NEM ír fel gyógyszert! Aki gyógyszert ír, az a pszichiáter. A pszichológus "csak" terápiát vezet.
2013. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!