Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is bennem van a...

Szerintetek is bennem van a hiba, mert nem akarok egy hétig ugyan azt enni?

Figyelt kérdés

Az anyukám sokszor teljesen ki van akadva rám, mert nem vagyok hajlandó egy hétig minden nap ugyan azt enni. Van, hogy megfőz egy nagy lábos pörköltet, vagy levest, és következő héten minden nap ugyan azt kell enni, amíg el nem fogy, vagy meg nem romlik teljesen. Volt, hogy rám akarta eröltetni a penészes sültcsirkét, mert "az még jó, nehogymár mást akarj enni".. Főzni minden nap, vagy akár minden másnap nem hajlandó, de még hideg kaját sem vesz mindig.

Régen nem volt ilyen.. Régen főzött mindig, és nem csinált olyat sem, mint most, hogy képes főzi egy óriás lábos főzeléket hármunkra -úgy, hogy csak ő szereti a főzeléket- csak azért, mert az volt éppen itthon. És addig nem csinál mást, ameddig teljesen meg nem romlik, vagy nem fogy el..


Mielőtt az jönne, hogy én miért nem főzök, elmondom, hogy azért, mert itthon nem sürűn van olyan alapanyag amiből lehet, vagy ha van is, és elhasználom, ismételten megy a cirkusz. Saját pénzem meg nincs amiből változatosan tudnék táplálkozni.. Ja és nem mondanám azt, hogy azért van így, mert szegények vagyunk, mert ha jön egy ötlete anyának, vagy a nevelőapámnak, csak úgy ki tudnak dobálni 80-90 ezreket olyan dolgokra, amik nekik kellenek..


L/18


2014. jan. 2. 12:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk is volt annak idején ilyen, de mi módszeresen, amikor a szüleink nem voltak otthon, kidobtuk a végén a kaját, mert nem tudtuk megenni, mert már untuk,vagy oda adtuk a kutyának.
2014. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem az a megoldás, hogy ajánld fel, hogy egyszer te is főzöl a héten. Ekkor nem is kell több alapanyag, mert a másik kajából elég kevesebb.


Amúgy nem tudom mekkora fazék az, ami kitart egy hétig minimum három embernél :)

2014. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
A héten egyszer-kétszer vállald fel, hogy főzöl, és probléma megoldva.
2014. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 intrepid ***** válasza:
2014. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
én sem enném egy hétig ugyanazt, max kétszer... igen a megoldás, hogy te majd fözöl :) a neten vannak remek receptek, akár videoval is, egy kezdö szakács is megtudja csinalni.
2014. jan. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

Persze, az érettségi előtt álló 18 éves lány főzzön, mert anyucinak elment az esze.

Kicsit küld már el melegebb éghajlatra, hátha észreveszi magát és nem csak nevelőapád farkával fog foglalkozni..

2014. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Én nagyon sok családban ezt látom, nemtudom miért jó, főleg amikor már a félig romlott kaját akarják etetni a gyerekkel. És rendszerint olyan családoknál van ez, ahol simán megtehetnék, hogy akár naponta főzzenek mást teljesen más alapanyagokból. Tehát nem pénz kérdése. Ha meg anyukád ennyire nem szeret főzni, akkor miért nem vesz inkább több hideg kaját, ami sokáig eláll pl. szalámiféléket és a szendvics/melegszendvics még mindig változatosabb tud lenni, mint minden nap ugyanaz a kaja. Meleg kaja meg mondjuk lenne csak hétvégén. Ilyen is sok helyen van, sőt egy időben nálunk is ez volt. Suliba jársz még? Esetleg valami menzára befizethetsz. Vagy vannak nagyon olcsó kifőzdék, ahonnan lehet kaját rendelni, bár gondolom azt nem engednék.
2014. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%
És amúgy tapasztalatból beszélek, ezeknek a nőknek az új pasitól elmegy az eszük és magasról tesznek mindenre, a lényeg az új szerelme, az új farok.
2014. jan. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
A többi válaszoló meg nem látott még ilyet és nem tudják, hogy ezekben a családokban mennyire kiakadnak, ha valaki egyszer is főzni merészel valami mást. Van egy nagy lábos tészta vagy főzelék, azt kell enni egy hétig, ha valaki mást főz vagy netán csak akar főzni az ott hal meg. Egyik barátomnak is ilyen volt az anyukája. Egyszer kitaláltuk, hogy pizzát csinálunk, az egész családnak, be is vásároltunk hozzá. Azt az ordibálást soha nem felejtem el. A barátom anyukája teljesen kikelt magából, hogy ott van a hűtőben a kelkáposztafőzelék arra a hétre, hogy gondoltuk, hogy kaját csinálunk. És amúgy ezek csak azt ették, még hidegkaja sem volt. Reggelire, ebédre vacsorára kellett enni az arra a hétre főzött kaját. Vannak ilyenek sajnos.
2014. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Ismerős...anyám dettó ugyanez. Volt olyan időszak, amikor egész héten, sőt, egész hónapban kolbászos tésztát főzött anyám, meg sertés pörköltöt...már a szaguktól hányok. Már felajánlottam, hogy akkor főzök én, de megszabta, hogy mit hogy kell és találd ki, mi sült ki belőle? Pöööööööööörkööööööööööööööölt. Úgyhogy a főzésről ennyit. Én diákmunkával keresek egy kis pénzt, meg zsebpénzt is kapok, úgyhogy veszek abból magamnak kaját. Sokkal egészségesebb és finomabb és leárazva simán lehet olcsón találni.:) Most is megyek kaját venni, mert semmi fogamra való nincs itthon.
2014. jan. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!