Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Havi 1 szabadnap jár a szülőne...

Havi 1 szabadnap jár a szülőnek: szerintetek is így van? Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés

Adott egy család, szülők és 2 gyerek. A szülőknek minden hónapban van egy napjuk hétvégén, amikor azt csinálnak amit akarnak. Elmennek valahová, ha otthon akarnak pihenni akkor a másik szülő megy el a gyerekekkel nagyszülőkhöz.


Nektek ez nem furcsa?


2014. jan. 3. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Furcsa? Ugyan miért? Semmi közöm egy másik család magánéletéhez.
2014. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk ez heti szinten van. Mármint nálunk a kedd az apa-nap. Olyankor a gyerkőcök apával vannak, én elmegyek barátnőzni, jógázni, vásárolni, amihez éppen kedvem van. A csütörtök az anya-nap. Akkor meg velem vannak és a férjem megy el ahova szeretne a haverokkal. Úgy havonta/két havonta ahogy éppen kijön, pedig van egy hétvégéng közösen, amikor csak ketten elutazunk valahova világot látni vagy élményfürdőzni a gyereket pedig a mamánál vannak. Mi ebben a furcsa? :) Attól még hogy házasok vagyunk, külön programra is van igénye az embernek.
2014. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nem furcsa, végül is ha működik náluk akkor csak jó lehet.. Nálunk is van a férjemnek is meg nekem is havi 1 hétvége amikor külön szórakozunk. Én ilyenkor a barátnőimmel mozizni és vacsorázni megyek. A férjem meg amikor ő hétvégéje jön, elmegy a barátaival pub-ba ,és tekézni egyet..
2014. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy furcsa. Nálunk is így van, van, hogy havi többször is, ahogy igényeljük.
2014. jan. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

mindenkinek kell egy kis szabadság, amikor kikapcsolódhat és nem a gondjain agyal.

teljesen normálisnak tartom, sok családnál látok ilyet, bár ott az a rendszer hogy néha a nagyinál alszik a gyerek és a szülők elmennek vacsorázni/színházba/sportolni.

2014. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
nálunk is heti szinten van... férjem focizik, én énekelek egy bandában... mindig előre lebeszéljük a hetet, kinek melyik nap kell... közös programoknál meg természetes, hogy besegítenek a nagyszülők... mindenkinek jár kikapcsolódás... azért mert valaki gyereket vállal nem kell besavanyodva otthon ülni egész nap... se a gyereknek nem jó h besavanyodott szülőkkel van körülvéve, se a szülőknek, hogy nem kapcsolódnak ki... nekem ez a természetes... és mellesleg tökéletesen működik :)
2014. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem furcsa. Az embernek magára is kell figyelnie attól még hogy gyereke lett.

Én hetente elmegyek edzésre kétszer, ilyenkor apa-lánya est van. Mit mondjak, rámolhatok el utánuk, amikor hazaértem, de élvezik, soha egy szó panasz nem volt.

Ha a férjem akar elmenni a barátaival, vagy csak maga biciklizni, akkor menjen. Neki is jár a nyugi.


Ettől még nagyon szeretjük a kicsit és egymást is. Nem teszünk semmi rosszat, viszont kipihentebbek vagyunk, több türelmünk van a kislányhoz is.

2014. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk már tervbe van véve a heti 1 "csak mi ketten" este párommal gyerek esetére. Ilyenkor mozi, séta, pihenés.

Ez hetente 3-4 órát jelentene, mondjuk szombat este.

Ha anyám vigyáz rá, mégis mi baja lehet?

Így a válaszom az, hogy nem! Nem furcsa.

2014. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!