Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A következő probléma van,...

A következő probléma van, anyukámnak mit tudok segíteni ha a következő a felállás?

Figyelt kérdés
Egy tök normális családban éltem. De 2 éve meghalt apukám (ő csak a nevelő volt de az igazit nem akarom tudomásul venni) és van 2 testvérem és anyukám egyedül nevel minket, mellesleg a kicsik 10 évesek. Akármi probléma adódik, akár itt a családban vagy anyukám ügyeiben mindig én vagyok lecseszve valami régi dologgal és akkor is ha semmi közöm nincs éppen az adott problémájához, ugye mivel anyukám dolgozik és tesóim iskolába járnak a háztartás nagy részét én vezetem, de anyukám mindig többet vár tőlem... A nagy kérdés, hogy mit tudok tenni vagy segíteni neki, esetleg változtatni a dolgokon? Úgy hogy én egy művészeti szakközépbe járok ahol benn vagyok reggel 7-től este 8-ig.
2014. jan. 4. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
De milyen ügyei vannak anyukádnak, ha te vezeted a háztartást? És ki szokott lecseszni? Így hogy mindent te csinálsz, én sem tudom miben kéne segítened anyukádnak.
2014. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a barátja alig jár haza és ezért mindig kiakad és munkát keres, de amíg volt munkája addig az volt a baja hogy ott nem tisztelik, és így a tesóimmal is én foglalkozom... tényleg ötletem is már csak az van, hogy elmegyek suli helyett 15 évesen dolgozni, hogy neki azt se keljen, mert bármit megtennék érte, ha tudnám mi van még..
2014. jan. 4. 10:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Anyukád depressziós.El kéne mennie pszichológushoz.Nem terhelhet téged 15 éves létedre a család ellátásával ilyen szinten.EZ AZ Ő FELADATA!!Cseszegtetnie meg végkép nem szabadna téged!!
2014. jan. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem megoldás, ha dolgozni mégy, hivatalosan 16 alatt nem is lehet.

Ne vedd magadra az ő problémáját. A Te dolgod, hogy tanulj, készülj a felnőtt életedre, segíts kicsit a tesóidnak. Ez lehet a vacsora, vagy a lefektetés, vagy az hogy kisebb munkákat kiadsz nekik, bár ez már anyud dolga lenne.

Anyudnak egy közeli rokon, akire hallgat, vagy egy jó ismerős kellene, hogy elintézze e depresszió kezelésének elindítását, mert ez így mindenkinek rossz.

Ha semmi más nem megy, a sulidban keresd meg a pszichológust-ha van- vagy a védőnőt, gyerekvédelmist, akiben bízol.

Sok sikert!

2014. jan. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2014. jan. 4. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!