Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ekkora probléma lenne hogy...

Ekkora probléma lenne hogy megvettem magamnak, mivel kéne kiengesztelnem őket?

Figyelt kérdés

Már tavaly igértek nekem szüleim egy laptopot elöször szülinapomra,majd húsvétra és karácsonyra is,hogy majd könyebben ki dolgozom rajta az érettségi tételeket,és jó lesz majd az egyetemen,stb...

Idén le érettségiztem persze gépet nem kaptam. Másik városba járok egyetemre,már szeptemberbe mondtam anyuéknak h jó lenne az a laptop,de nem foglalkoztak vele. Sikerült diák munkázni,igy karácsonyra vettem magamnak egy használt gépet 40.000FT-ért. Tegnap jöttem haza,mutattam a szüleimnek h mit vettem magamnak és ki voltak akadva. H az ő pénzüket költöm erre a szarra,szoktak adni havonta 15.000FT-amiből a haza utazásomat szoktam fedezni. Mondtam h nem ezért megdolgoztam,és azt is mondták h akkor amit ők vettek az mehet a kukába,meg h ezért rinyáltam már tavaly óta,többet ne számitsak tőlük semmire.

Mondtam nekik h nem tudtam h venni fognak nekem most tényleg,mert jó ideje igárgetik már,és nem is rinyáltam érte,hanem ők ajánlották fel még anno. Meg most szeptemberbe is ők kezdték el mondani h könnyebb lenne tartani a kapcsolatot ha lenne gépem,amire mondtam h igen már párszor be igárték h kapok egyet,amivel nem is foglalkoztak.

Most komolyan rájuk kellett volna várnom?


2013. dec. 20. 11:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha megdolgoztál érte, akkor egy szavuk sem lehet. Máskor majd nem ígérgetnek.
2013. dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

megkezdődött már a téli szünet, jönnek a trollok...


mekkora a valószínűsége két tök egyforma kérdésnek, ellentétes véggel? Itt a gyakorin 100%.

2013. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
Próbáld őket is megérteni. Valószínűleg most tudták összeszedni rá a pénzt, és meg akartak lepni vele Karácsonyra. Örülj neki, és add el azt amit te vettél.
2013. dec. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerű a megoldás: egyiket a kettőből(amelyik rosszabb, vagy amelyik kevésbé felel meg a te igényeidnek) el kell adni, erre vannak a hirdetőoldalak, az aukciós oldalak, van belőle a neten kismillió.
2013. dec. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

Hát idővel megbékélnek. De van egy íratlan szabály, hogy karácsony előtt nem vesz magának semmit az ember, legközelebb tartsd észben. Valahol érthető, hogy kiakadtak, mert meg akartak lepni, gondolom nincs a bőr alatt pénz, és nem azért halogatták eddig, és most jól elrontottad a karácsonyt. :S

Sokat nem tehetsz, a legrosszabb, ha vered magad, hogy te ezért megdolgoztál, meg ők nem segítenek, stb. Inkább kérj bocsánatot, mondd, hogy nem számítottál ilyen meglepire most, és inkább hagyd ennyiben. Jobb a békesség. Ők is megértik, csak most dühösek. :)

2013. dec. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Aztán ha a szüleid ki vannak akadva,akkor az eladott laptop árát egy az egyben, vagy megbeszélés szerint -azt én nem tudom innen felmérni, mekkora "érvágás" volt ez a családi kasszának otthon- vissza kell(ene) adnod a szüleidnek.
2013. dec. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mondtam hogy nem tudtam hogy vesznek egyet. De jó anyagi helyzetben vagyunk,ha akarták volna már rég megvehették volna. Igazából meguntam hogy már kb 1,5 éve igérgetik és nincs belőle semmi azért vettem meg. Nem érzem magam hibásnak,és nem gondolom h én rontottam volna el a karácsonyt. Inkább ők amiért igy reagáltak.

Naivan,azt gondoltam h még örülni is fognak g vmit fel tudok mutatni.

2013. dec. 20. 11:35
 8/16 A kérdező kommentje:
Azt mondták h nem kapom meg akkor azt amit ők vettek nekem,majd vmelyik unokatestvérem megkapja.
2013. dec. 20. 11:38
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
Nem artott volna szolni nekik elobb, de mivel regota igergettek, es mostanaban mar nem volt szo rola, nem hibaztathatnak ok sem teged.
2013. dec. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Jaja troll,az előbb is volt valami laptopos pi..c.s.a...igéret alapon!már kezd herótom lenni,ezzel a sok kamu kérdéssel
2013. dec. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!