Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyes. E, ha mindent megveszü...

Helyes. E, ha mindent megveszünk gyermekeinknek, csak azért mert nekünk nem volt meg, gyermekkorunkban?

Figyelt kérdés
2014. jan. 6. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Amennyiben boldogtalan embert akarsz belöle neveleni, akkor igen, más esetben nem.
2014. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem. De ezt nyilván te is tudod.
2014. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Azért nem veszek meg mindent a lányaimnak, de megkapják azt, amiről úgy gondolom, hogy a fejlődésükben haszna válik.

Nyilván a születésnap - karácsony - névnap külön kategória, mert akkor jönnek a kívánságok és a rokonok között szétdobáljuk az ötleteket.

Ezen felül év közben is kapnak ajándékokat. pl. havonta 1× könyvet.


Egyébként még mindig úgy gondolom, így pár év elteltével, hogy azért jó szülőnek lenni, mert megvehetek bármilyen játékot és tudok vele én is játszani. :)))))

Ráadásul én a könyvekkel vagyok úgy, hogy imádtam mindig is a MiMicsoda könyvsorozatokat. Ezeket gyűjtöm is rendszeresen.

2014. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%

Két dolog kell a gyereknek:

1. Nyugis család apával és anyával (akik szeretik egymást is és a gyereket is.), úgy hogy a gyerekkel foglalkoznak, beszélgetnek sokat...

2. Kaja, lakhatás és egyéb anyagi javak alapvető szinten.


Minden más jó ha van, jó, ha több van, de ha már túl sok van, akkor ésszel kell a gyereknek adni, különben elkényeztetett lesz...

És még valami! Ha megadsz neki minden luxust, akkor vigyázz, hogy az 1-es pontban leírtak is meglegyenek, különben lehet, hogy utálni fog a gyereked, még ha titokban is teszi...


Pl. Ha megveszel neki mindent, de mondjuk veszekszel állandóan a pároddal, vagy esetleg még el is válsz, és egyedül neveled, akkor nem mész sokra az ajándékaiddal...

A másik szélsőség is jobb ennél: Ha be kell osztani minden garast, de viszont van párod, és így igazi családja a gyereknek, foglalkoztok vele, akkor sokkal jobb ember lesz, mégha lyukas gatyában is kell járnia gyerekkorában...

2014. jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ, hogy mire gondolsz.

Nekem sokszor nem volt téli cipőm, eltört talpú sportcipőben jártam télen, néha májusig téli bakancsban. A kabátom ősrégi volt, 20 éves kopott darab, ami még az anyámé volt, abban jártam suliba, még a tanárnő is lenézett...

Ez esetben mindent megadok a fiamnak. Télen téli cipő, meleg kabát, ami jó is rá, és normális nadrág, ami nem a bokája felett végződik.

Ugyanígy megkapja a minőségi, jó ételeket, a gyógyszereket (nekem néha a fejemhez vágta az apám, hogy nem is vagyok beteg, csak beképzelem, miközben 38 feletti lázzal, betegséggel küzdöttem).

Az, hogy nem volt számítógépem, telefonom, csilli-villi kütyüm, a legújabb gyerek bolondságom, az más tészta. Emiatt nem veszek meg a gyerekeimnek minden vackot, amire éppen abban a percben vágynak. Vannak könyveik, játékaik, de ésszerű határokon belül igyekszünk ilyeneket venni nekik.

2014. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
nem helyes, de én nem tudom megállni
2014. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
Nem helyes, mivel te azert adod meg, mert te nem kaptad meg, tehat a sajat lelkiserulesedet akarod kezelni valojaban, viszont ez valojaban a te onzeseged, onsajnaltatasod stb., amiket nem tudtal feldolgozni gyerekkorodban, a soraidbol ez derul ki.
2014. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Bizonyos szintig igen, de azért van egy határ. Nem szabad túlzottan elkényeztetni senkit sem drága és márkás dolgokkal, mert nem fogja majd fel rendesen a pénz értékét, és követelőző lesz. Aztán ha 10-12 évesekről beszélünk, nekik pl. praktikus okokból nem kell semmi nagyon drága hordozható kütyü (iPod, iPhone, márkás tablet), mert még a legérettebb sem tud mindig vigyázni rá, szeretik mutogatni mások előtt, menőzni... nem figyelnek oda, hol veszik elő, aztán a szülő meg csodálkozik, hogy megtámadták a gyerekét a buszmegállóban. A 14-16 éves már a legtöbb esetben tud védekezni legalább méretből adódóan, már ha nincs annyi esze, hogy ne használja egyedül látványosan.
2014. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Két okból nem. Az egyiket már leírták: elkényezteted.

a másik az, hogy attól, hogy Te valaha vágytál valamire, még nem bizts, hogy a gyermekednek is az lesz a vágyva vágyott valami. Ő egy másik egyéniség, más vágyakkal.

Jó ha ezek némelyikét megkapjuk, és az is épít, ha nem mindet.

Javár az válik, amitől a személyisége épül.

2014. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem, mikor 6-7 éves lehettem, és karácsony előtt levelet irtam a Jézuskának. Kértem egy barbi babát, egy kifestőt, meg szineseket. Nagyon vártam a karécsonyt, minden nappal egyre jobban be voltam sozva. Aztán karácsony napján anyukám azt mondta, hogy mihozzánk csak januárban jőn a Jézuska, mert csődbe ment..... Ez olyan rosszul érintett, hogy az hihetetlen. Januárban megkaptam a kifestőt, de igy már nem igazán érdekelt. Egyébként nagyon szegények voltunk.

Ma 23 vagyok van egy 2 éves fiam, és igen, mindent megadok neki amit csak tudok, néha még olyan kacatot is ami nem igazán hasznos, de mikor látom hogy mennyire őrül neki én is boldogabbnak érzem magam. Tudom hogy nem helyes, de nem szeretném ha bármibe is hiányt szenvedne...

2014. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!