Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám megérttetni...

Hogy tudnám megérttetni anyukámmal? Többi lent

Figyelt kérdés

Tudom, gyerekes. Egy párbeszédben elhangzott a következő:

"...akkor legalább nem tudnának idegesíteni xy-ék"(az xy helyett egy személy neve lenne). És anya megkérdezte, hogy hogy idegesítenek, nem szereti, ha nem válaszolok, ezért válaszoltam:

" -Hát így megjegyzéseket tesznek rólam, aztán fetrengenek a röhögéstől."

Anya: egyszóval, csúfolnak?

Én: ööm..igen. És kérdezte hogy miket, és mondtam hogy nem szeretném elmondani. Mondta, hogy "nekem nyugodtan elmondhatod" de nem szeretném, mert nem rá tartozik, mert csak így idegesítenek vele (amiért ma már ötször fejbevertem a bizonyos személyt), meg így versenybe visszaszólogatunk egymással, meg kifirkálják a táblát azzal, ha vétek valami kínos dolgot. Meg mindent félreértenek és akkor azt kürtölik mindenkinek, amit ők fogtak fel.

És nem akartam megszólalni, próbáltam elterelni a figyelmet, de nem jött össze, anya azt hitte sírok, mert rohadtul nem akartam mondani semmit, mert nem rá tartozik, meg túl sok benne a trágár szó és ezért mérges lenne. És ezért nem szólaltam meg.Most azt hiszi hogy gúnyolnak és rosszul esik és ezért sírok. Hogy mondjam el neki, hogy egyszerűen csak nem akarok róla beszélni, vagy nincs köze hozzá, vagy valami ilyesmi?


2014. jan. 10. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne azt mondd, hogy nincs köze hozzá és nem rá tartozik. Majd pár év múlva megérted, hogy ez őt nagyon megbántaná. Az édesanyád, hozzá akármivel fordulhatsz, és neki mindenhez köze van.

Mondd neki azt, hogy félreértette, te nem sírtál, nem akarod, hogy azt higgye, ennyire megvisel téged a dolog, és aggódjon érted. Magyarázd el neki, hogy téged emiatt nem ér lelki trauma - mert ő csak félt és aggódik, ezért kérdezősködik. A csúfolás alapvetően nem játék, van, aki öngyilkos lesz amiatt, hogy mások csúfolják, és nem tud ezen túljutni. Úgyhogy anyukád tényleg nem akar rosszat, csak segíteni akar neked - így azt kell vele megértetned, hogy egyedül is kezelni tudod ezt a helyzetet. Ne kizárni akard őt, csak megnyugtatni afelől, hogy te gondoskodsz erről, és túlgondolja, nem olyan súlyos a dolog, mint gondolja.

Esetleg mondhatod neki azt is, hogy számodra nehéz ilyenekről beszélni, és inkább majd máskor, később szeretnél, amikor már nem lesz jelen ez a dolog.

2014. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia, szerintem ha el akarod mondani neki akkor mondd el neki akármennyire is megalázó ( meg fog érteni)

De viszont ha nem szeretnéd tudatni vele akkor mondd neki , hogy majd megoldod és megpróbálsz mindent helyrehozni! (Amúgy nem tudom mennyi idős vagy, de próbálj azoknak az embereknek visszavágni, hogy megérezzék,hogy milyen érzés)

2014. jan. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ez valóban nagyon gyerekes, ne is haragudj...
2014. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom, ezért is írtam oda a sor elejére. Amúgy mindig fölteszek ide kérdéseket, ami tök hülyeség, mert utána percekkel később megoldom a "problémát"...Köszi a válaszokat, és bocsi a hülye kérdésért
2014. jan. 10. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!