Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok hány éves...

Mit gondoltok hány éves legyen az ember a gyerekvállaláshoz? Egy 22 éves pár fiatal ehhez?

Figyelt kérdés

2014. jan. 21. 12:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

A kérdésed azt feltételezi, hogy mindenki alkalmas a gyereknevelésre. Ez nem így van.


Lehet, hogy van, aki 20 évesen kész rá, van, aki 35 évesen, és van, aki soha.

2014. jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
65%

Ez szerintem nem az életkoron múlik.


Van e hol lakniuk, van e munkájuk, érettek egy gyerekvállaláshoz?


Van aki már 20 évesen alkalmas szülőnek más pedig még 30 évesen se.

2014. jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
57%
Nem életkortól függ, hanem érettségtől és beállítottságtól. Én is 22 vagyok, de szemben sincs 30 előtt gyereken gondolkodni.
2014. jan. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazatok van, elég rosszul tettem fel a kérdést.

2014. jan. 21. 12:21
 5/29 anonim ***** válasza:
53%
Tudom lefognak érte pontozni de 22 évesen igen fiatalok még hozzá, én biztos várnék még minimum 4-5 évet.
2014. jan. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld kéz!

Úgy gondolom, hogy egy idősebb pár nagyobb valószínűséggel tart ki a jövőben egymás mellett. Hiszen 22 évesen még nem biztos, hogy "kiélte" magát bármelyik tag.

2014. jan. 21. 12:24
 7/29 anonim ***** válasza:
37%

Nem a kor a lényeg, hanem az, hogy tudod-e biztosítani a gyereked számára a nyugodt békés családi légkört, és el tudod-e tartani. Magyarul kell egy társ, akiben biztos vagy és szeretitek egymást és nem lesz gyerek születése után veszekedés és háború, ne adj Isten válás,

továbbá van hol laknotok és van annyi bevételetek, hogy nem kell segélyekért kuncsorogni...

Ha ez megy 22 évesen, akkor hajrá, ha csak 32 évesen, akkor akkor. Bár szerintem a 22 azért korai, mert a legtöbben még magukat sem ismerték ki annyira, nemhogy átlássák, hogy a párjukban biztosak lehetnek-e...

2014. jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
62%
Pontosan de ez a kiélést sem ugy kell érteni mint itt értik, hanem hogy járjanak világot, hogy a gyereknek legyen mit mesélni, éljék a gondtalan felnőtt éveket.
2014. jan. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem meg két alapvető feltétele van: biológiai, genetikai érettség, majd az egyéb háttér. Agyilag lehet, hogy soha nem érik meg rá valaki. Lehet, hogy 35-40 éves korára érik meg valaki egzisztenciálisan, de akkor már genetikailag késő! Lehet neki egészséges utódja még akkor is, de nem olyan, mint 17-18 éves korától 2-22 éves koráig lett volna. Ugyanis negatív irányba módosulnak az örökítő gének!


Ha azt mondja valaki, hogy: Nézd! Lehet, hogy beteges lesz, óvni kell a szellőtől, de lesz rá pénzem, hogy óvjam, vagy kezeltessem! Igen ám, csakhogy azok a tulajdonságok is romlanak majd, ami csak szellemileg mérhető. Igaz, akkor már nem lesz összehasonlítási alap, meg sem lehet teremteni...

Ön dönt!

2014. jan. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
66%
Egys nulla lemeredt!: 20-22 éves... :)
2014. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!