Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
6 éves fiamat egyedül nevelem. Összejöttem egy sráccal, szeretnék vele több időt tölteni, a mellett hogy nem hanyagolom el a gyerekemet. Hogy tudnám ezt úgy megoldani, hogy mindenki megkapja a szükséges időt? Mennyire hagyhatom magára a gyerekemet ebben az életkorban? Szülőkkel lakunk szerencsére ezzel nincs gond hogy ki vigyázzon rá. Van itt valaki aki hasonló helyzetben volt vagy van? hogy tudta megoldani?

2014. jan. 28. 08:01
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyerek ismeri?
2014. jan. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nem. Nem akarom elsietni ezt a dolgot. Meg félek is egy kicsit tőle, hogy megismerkedjenek. Bár az apja felkészítette már, hogy neki 2 anyukája és 2 apukája lesz... de ugye egy másik férfi az életemben nem olyan mint a gyerek apjának az életében egy másik nő. Szerintem. Az én helyzetemet nehezebbnek látom.
2014. jan. 28. 08:06
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Csak akkor mutasd be mint "haver" ha totálisan biztos vagy a dolgodban, hogy szereted a tagot, és emberileg közel mered engedni a gyerekhez. Mert ha felületes vagy és a gyerek megszereti és ti valamiért összevesztek a gyerek egy újabb veszteséget fog megélni.Amire szerintem jelen helyzetedben nincs szükséged.Szóval légy nagyon körültekintő.

Egy pasinak sokkal könnyebb dolga van egy fiúgyerekkel, mert csak leül és játszik vele, a kisgyermekek meg nagyon barátkozóak, főleg ilyen helyzetben.

2014. jan. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még arra is nagyon nagyon figyelj oda, hogy a gyerek életébe ne legyen átjáróház. Ha valaki ott van az stabil legyen.Tingli tangli embereket a közelébe se engedj.
2014. jan. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én szinte egész gyerekkoromban egyedül voltam a nővéremmel. anya sokat dolgozott, még hétvégén is látástól mikulásig. mi a nagyapánkkal laktunk együtt, de ő meg hétvégente lement vidékre hogy csinálja az ottani házat. elég korán önállósodni kényszerültünk, emiatt nem tudom azokat megérteni, akiket még 11 évesen is hurcibálnak a szülei iskolába.


szerintem próbáld meg kialakítani a hetet úgy hogy egyik nap a gyerekkel vagy a másik nap pedig pasizol. ha már kiderül hogy tartós lesz, akkor meg csinálhattok közös programokat is.

2014. jan. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Végül is ha haverként felvezeted a dolgokat, akkor megtudod magadhoz hívni és nem kell örökké otthon hagyni a gyereket.
2014. jan. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jártam hasonló cipőben én is. Nekem két fiam van, akkor 8-10 évesek voltak.

Mivel egy kapcsolatról se tudja az ember, hogy meddig fog tartani, én úgy oldottam meg, ahogy előttem is írták.

Mint régi jó ismerőst, barátot mutattam be a gyerekeknek. Arra kellett csak figyelni, hogy amikor a fiúk ott voltak ne legyen minimális szinten se intimitás köztünk.

A fiúk így mint barátot fogadták, és ha eltűnt az életünkből, akkor nem okozott törést nekik. Persze nem játszottam el hetente.

Amúgy fontosnak gondolom, hogy ők is összebarátkozzanak, és egy olyan kapcsolatban ahol gyerek is van, a férfi is a majdani felállás szerint illeszkedjen be.

2014. jan. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! igyekszem minél körültekintőbb lenni....és nem elkapkodni semmit se. Csak félek az első találkozásuktól :O az egyik nap gyerek, másik nap pasi elképzelés jó lehet :)
2014. jan. 30. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!