Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos, hogy kiakadtam ezen a...

Jogos, hogy kiakadtam ezen a beszóláson?

Figyelt kérdés

Anyukám ma azt mondta, hogy szerinte ha megöregszem nem lesz senkim és egyedül fogok élni mert nem tudok alkalmazkodni másokhoz.


Pedig ez nem igaz, alapvetően próbálok alkalmazkodni, és mikor megkérdeztem hogy miért gondolja ő így, azt válaszolta, hogy azért mert azt mondtam hogy zavarnak az unokatestvéreim (1-3 éves gyerekek) mikor nálunk vannak, és hogy (többek közt) emiatt akarok elköltözni.


(És tényleg zavarnak, mert nem tudok úgy tanulni a vizsgáimra ha a szomszéd szobában üvölt a TV vagy a gyerekek visítoznak, vagy valami sípolós játékkal játszanak, még ha ez csak heti pár alkalommal van akkor sem, de ezen kívül minden családi vagy egyéb eseménynél alkalmazkodom hozzá és a többi családtaghoz)


Szerintetek jogos hogy nagyon rosszul esett hogy ilyet mondott?


2014. febr. 1. 13:24
 1/5 sterling.archer ***** válasza:
63%
En ezen meg be akadtam... Nem,nem jogos.
2014. febr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Má' mé' vóna jogos?!

.

"Kiakadni" a gyengék menedéke, akiknek nincsenek érveik!

.

Anyukád is és Te is tudod, hogy a leírtak csak kifogások, amikkel elköltözési szándékod magyarázod!

.

Az általad leírottakból az "jön le", hogy ezek a zavaró tényezők csak alkalmakként léteznek.

Tanuláslor - tudom magamról! - ki kell tudni kapcsolni a "zavaró" tényezőket, ha igazán a tanuásra (vagy más, gondolkodást követelő ténykedésre)fordítod minden, azaz MINDEN energiád, nem is hallod, mi történik a másik szobában! (Sőt, azt sem, ha Anyukád, vagy más éppen megkér valamire!) Ez nem "alkalmi süketség", hanem koncentrálás.

.

Anyukádnak annyiban igaza van, ha később neked lesznek gyermekeid, akkor is el kell végezni az aktuális feladatot.

Meg kell tanulnod koncentrálni! Sőt azt is, hogy aközben a megszokottól eltérő zajok/zörejek tudatodba jussanak és a gyerek hirtelen felépő problémája okozta zaj/zörej tudatodba jusson.

2014. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

direkt odaírtam hogy nem csak emiatt akarok elköltözni, hanem más oka is van ami ezerszer többet nyom a latba, de nem fejteném ki mert nem tartozik a kérdéshez.


és oké hogy koncentrálás meg stb, de ettől még miért ne tudnék másokhoz alkalmazkodni? azért mert ez az egy dolog zavar? minden családi esemény az ő kedve szerint van megszervezve, mindenki akkor jön hozzánk mikor azt ő kitalálja, engem az esetek nagy részében meg sem kérdez róla. bezzeg a bátyámékról nem mond ilyet, pedig mindig mindenhonnan elkésnek, és a szülinapomra meg el sem jöttek mert jobb dolguk volt...


és amúgy ettől már jogosan mond olyat hogy egyedül fogok meghalni? hát kösz -.-

2014. febr. 1. 13:50
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

"Tanuláslor - tudom magamról! - ki kell tudni kapcsolni a "zavaró" tényezőket, ha igazán a tanuásra (vagy más, gondolkodást követelő ténykedésre)fordítod minden, azaz MINDEN energiád, nem is hallod, mi történik a másik szobában! (Sőt, azt sem, ha Anyukád, vagy más éppen megkér valamire!) Ez nem "alkalmi süketség", hanem koncentrálás."


Ezt magadról tudod - CSAK magadról. Azért, mert veled ez így van, nem biztos, hogy mással is így működik. Én is ki tudom zárni a zavaró tényezőket, de ha fáradtabb vagyok, nehezebben megy, és ismerek olyat is, akit a légyzümmögés is zavar, ha koncentrálni akar.

2014. febr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Anyád elég paraszt volt. Nincs mindenki odáig a kisgyerekekért, én se bírok velük mit kezdeni. Ettől még nem fogsz egyedül megöregedni...
2014. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!