Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék jó szülő lenni....

Szeretnék jó szülő lenni. Mindent megtennék ennek érdekében. Szerintetek?

Figyelt kérdés

A kisfiam másfél éves. Nem akartuk elkényeztetni, de rákosan született így a kezdeti odafigyelésen kívül is sok figyelmet szenteltünk neki. Most már jól van, megy, beszél és nemhogy a betegsége mellett, de az átlag gyermekek mellett is úgy gondoljuk, a család és barátok, hogy átlagon felüli teljesitményeket visz véghez. Természetesen mindenkinek a sajátja a legszebb és legokosabb, de ő elfogultság nélkül is büszkeséggel tölt el.


Tehát nem szeretném elkényeztetni, mert nekem nem volt édesapám, édesanyám is hamar meghalt. Mindenért küzdenem kellett, de nem bántam meg, és valamilyen úton módon ezt meg akarom tanítani neki. Kompromisszumokat kötünk, megérti hogy ha mondom neki hogy pakolja össze a játékait.

Ha nem csinálja akkor én sem teljesítem a kéréseit. Ezt szépen kezdi is felfogni, viszont egyre makacsabb, nekem pedig egyre többször kell felemelni a hangom. Nem ordibálásról beszélek, inkább csak a mondatok sújáról. Nem akarom, hogy féljen tőlem inkább tiszteljen. A nejemmel volt hogy összekülönböztünk emiatt mert szerinte korai, de már most látszik, mennyire hallgat rám a fiú és mennyire nem Őrá. Úgy gondolom, most kellett elkezdenem a nevelését és tanítását, mert később nem biztos hogy fog használni. Esetleg korai lépés volt?



2014. febr. 2. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyerek a dackorszakban van jó eséllyel, és még egy ideig abban is marad. Ne vedd túl szigorúan, ez természetes, és idővel elmúlik. Természetesen kell ésszerű határokat szabni, de azt, hogy gyakran felemeled a hangod, fegyelmezni próbálod, korainak érzem. Egy ilyen korú gyereket finomabb módszerekkel kell rávezetni a szabad-nem szabad kategóriára, nem szigorral.
2014. febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de természetesen ezzel szoktam kezdeni. Szabad nem-szabad, gyere, csináljuk meg együtt... stb. Lehet kicsit felfújom, mert a sűrű is max heti egy alkalom. Talán azért tűnik annak, mert egy éves koráig rá sem szóltam.
2014. febr. 2. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos jó szülő vagy, következetes és szeretetteljes.

"ha mondom neki hogy pakolja össze a játékait.

Ha nem csinálja akkor én sem teljesítem a kéréseit"

Ez korai ebből semmit sem ért. Ezt úgy csináljuk, hogy együtt.. valamint azt is látnia kell, hogy az őt körülvevő emberek is így teszik. Ezt lehet "kihangosítani" Most befejezem a főzést / munkát/ bármit, most összepakolom a A /tárgyak neve/ helyére rakom. Ő ott áll és tanulja (nem kell mondani külön tanítást: csak csinálni is azt megnevezni, tényszerűen.

A játszás végén: egy dallammal mondd (énekelve:) most összepakolunk és rendet rakunk / és együtt tegyétek

Ezt is játéknak fogja fel majd:)

A nyelvészek mondják, az első beszéd valószínű énekbeszéd volt. Közel áll hozzájuk ez egyszerű kis énekek, versek. Kodály Kis emberek dalai, Weöres Bóbita -2-3 hanggal képzett ritmikus szövegek - jobban megértik, mint a "felemelt hangot" az felnőttes.

2014. febr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tanu válasza:
kedves szulo.valoban ebben a vilagban nem konnyu az elet es egyaltalan nem konnyu szulonek,igazan jo szulonek lenni,na de nem is lehetetlen.mondok neked egy cimet>www.jw.org<itt egyebek kozott szulok es gyermekeik reszere is rengeteg informacio van ami segiteni tud.megkerlek hogy keresd fel es bongezd at.
2014. febr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lehet kicsit keveset írtam, de ezeken már túl vagyunk. Most ilyen problémákról van szó például hogy odamegy a TV-hez. Megbeszéltük már hogy nem szabad, aztán visszanéz, hogy nézem e és ha igen akkor szépen lassan kinyomja. Ha szólok neki, akkor otthagyja a TV-t. Mintha tesztelgetne, meddig mehet el.


A pakolás része is az, hogy együtt csinálja vagy az anyjával, vagy velem. Viszont van, hogy fekszünk az ágyon, ő pedig odahozza a buborékfújót. Ha mondom neki, hogy szedje először össze a játékait, akkor fújunk megcsinálja az esetek nagy százalékában. Ha nem, akkor én sem. Így értettem.

2014. febr. 2. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!