Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a testvére (i) mellett a fekete bárány szerepe jutott?

Figyelt kérdés
Már kicsiként is így volt, vagy később alakult így? Tudod az okát?

2014. jan. 31. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jah,én.

Tudom,mert csúnya lettem egy nárcisztikus családban :D

De komolyan,mindenki középmagas szőke zöld-készemű sportos testalkatú.Én lettem volna az utolsó gyerek,DE mivel felemás szemekkel és vörösen születtem tragédia lettem otthon,így vállaltak még egyet kompenzációként - vagy mi -

Felemás szemeim vannak,lány létemre 180 cm magas vagyok,elől deszka hátul léc alkatú,szeplős,szélesorrú.

A családom magába szerelmes,nagyon durva látvány,imádják magukat de az emberek is szeretik őket,mert kedvesek és nagyon intelligensek.

Én nem vagyok túl okos,nem szép átlagom van most egyetemen,de legalább még bent vagyok :D

Sokszor hallottam már hogy "3 gyerekünk van + a vörös" kifejezést.. :(

Nem kaptam annyi befektetést,kedvességet,szeretetet,pénzt,oktatást,lehetőséget mint a többiek,nem bánom mert kiegyensúlyozott jó kapcsolatom van 22évesen sikerült összeköltözve a barátommal lelépni otthonról,a többi gyönyörű tesóm nem igazán tud találni jó társat,mert ő maguk nem azok.

2014. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a "fekete bárány" erős kifejezés lenne rám, de hasonló volt köztem és a féltestvérem/öcsém között.

mikor ő született én 9éves voltam. anyámnak lett egy pasija és az ő közös gyerekük az én öcsém.

több figyelmet kapott, eleinte azért, mert jóval kisebb volt nálam, aztán mikor nagyobbacska lett akkor meg azért, mert neki van apja is , meg anyja is.

én többet kaptam ki, több minden volt megszabva, mint neki, ő több mindent megkapott, mint én még akkor is, ha az adott dologra nekem nagyobb szükségem lett volna, mint az öcsémnek. hiába voltam jobb tanuló nála, mindig ő van kiemelve, hogy ő bezzeg jeles tanuló, holott én is az voltam. ha ő segített otthon a házimunkában akkor őt megdicsérték, az el lett mondva minden rokonnak, az nem számított, hogy én kétszer annyit segítek és egy köszönömöt nem kapok érte...

oka annyi, hogy neki van rendes családja olyan értelemben, hogy van apja is és anyja is---így ők családot alkottak/alkotnak, míg én egy plusz főnek számítottam és ez mindig is éreztetve volt velem.


3éve külön élek tőlük, megszűnt ez a fajta "problémám" hála az égnek.

2014. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
51%
óó jelen! Húgom 10 én 16 éves vagyok, lány. Ő mindenért agyon van dicsérve..kitűnő (én is), sportol (én csak táncolok), sokat segít otthon (én is szoktam). azóta érezhető ez még jobban,mióta egyszer egy buliban túl sokat ittam és nem lett szép vége..lebuktam a szüleim előtt és azóta is ezt emlegetik és beszólogatnak. a testvérem mindenben jobb-legalábbis ezt érzékeltetik folyamatosan
2015. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyke vagyok,de az unokatesómat nagyon ajnározzák anyámék.Mindezt azért,mert szín5ös átlaga van az ELTE-n,dolgozik mellette és a 2-3 éves kapcsolata mellett így is körülugrálja a családot,pasasát háttérbe szorítva.
2015. júl. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én.
jan. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van oka is, vagy csak valami rajtad kívülálló okból?
jan. 1. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!