Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy anyám meg...

Miért van az, hogy anyám meg akar változtatni?

Figyelt kérdés

nem engedi,hogy olyan ruhát vegyek magamnak a saját pénzemből ami nekem tetszik (megdolgoztam azért a pénzért!),mert neki nem tetszik,ha én katonai bakancsot,terepmintás felsőt,akarok hordani...

Zavarja,hogy én rocker vagyok,pedig mindig fejhallgatón hallgatom,zavarja,hogy eljárok a haverokkal koncertekre,zavarja minden olyan,ami nekem tetszik...

pedig viszonylag jó tanuló vagyok,nem vagyok az a balhés gyerek,meg akarja szabni,hogy miben higgyek és miben ne...

jó,nem az életem legnagyobb problémája,de szeretném tudni,hogy miért van ez. 14/F



2014. febr. 3. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

14 éves korodban még megszabhatja mit csinálj/hord hova menjél... hát lázadj ellene.

Nekem még csak nem is a saját anyám mondta meg nekem hogy változzak meg... hanem a volt pasim barom szülei... mert nekik nem tetszik... abban a szúrásban le is léptem (és nem 14 voltam hanem 18).

22/L

2014. febr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%

Gondolom, edesanyad vagy nagyon regimodi (mely esetben azert ellenzi, mert az nem "tarsadalmilag elfogadott" es "jolnevelt"), vagy nagyon vallasos (mely esetben azert ellenzi, mert meg akar menteni a "pokol tuzetol" vagy valami hasonlo).


Sajnos nincs mit tegyel. Egy bigott ember nem fog megvaltozni, es ha pl a fejebe veszi, hogy a szeretett gyereket meg fogja szabaditani az ordog karmaitol, akkor abbol semmilyen modon nem billented ki.

2014. febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Felháborito! Biztosan még azt is meg akarja határozni, hogy mikor vegyél tiszta ruhát. Meg , hogy mit egyél? Ráadásul a saját pénzedböl, amiért megdolgoztál és kifizetted belöle teljes ellátásodat és megmaradt még.
2014. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2014. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

Inkább azt kérdezd meg, hogy miért nem fogad el olyannak, amilyen te vagy? Azért, mert önző és agresszor. Ő akarja meghatározni azt, hogy te ki vagy, és ki lehetsz - ahelyett, hogy HAGYNÁ, hogy azzá fejlődj, aki a tehetségedből, a képességeidből, a vágyaidból, az álmaidból lenni AKARSZ.


A lázadás szó mit mond neked? :) Engem tapostak, ütöttek-vertek, mégsem lettem olyanná, amilyenné anyám vagy apám farigcsálni akart. Pedig nem kispályás agresszorok voltak ám! Lázadj, és csakis a saját utadat keresd meg és azt kövesd! Különben nem leszel más, csak egy boldogtalan nyomorult ember, akinek a szülei elbaxták az életét - mert ő hagyta.

2014. febr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szülő feladata az, hogy a gyereket a helyes irányba terelgesse. És mivel nincs egyetlen helyes irány, minden szülő az általa vélt helyes irányba terelgeti a gyerekét.

Nekem is a rockerség volt a mániám ennyi idősen. Lány vagyok, haverokkal értelemszerűen nem engedtek el. De apukám elvitt. Megkaptam a lemezeket, amiket szerettem, posztereket, stb. De nem öltözködhettem kirívóan, rockeresen. Tetoválást is nagyon akartam, azt sem engedték. Azt mondták, tanuljam meg, hogy nem a külső számít.

Akkor ellenkeztem - ma igazat adok nekik.


Próbáld meg megérteni és elfogadni anyukád. Sok tini-szülő probléma egyszerűen abból ered, hogy a felek meg sem próbálják megérteni egymást. És az az igazság, hogy ez általában elsősorban a tinik hibája, akik mindent, de mindent jobban tudnak a szüleiknél és ha egyszer már összetörték a szívüket, akkor azt hiszik, hogy olyan élettapasztalatuk van, mint senkinek. Pedig fogadni mernék, hogy minden ilyen szituációban a szülő az, aki nagyobb tapasztalattal rendelkezik.

Érdemes ezen elgondolkozni és ebbe a hibába nem beleesni.

2014. febr. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!