Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A Budapest-Nyugati pályaudvar...

A Budapest-Nyugati pályaudvar tényleg veszélyes? Apum azért nem akar felengedni oda mert szerinte "nem egy életbiztosítás".

Figyelt kérdés

Apukám szerint a vonatút is veszélyes, meg a pályaudvar is.

Nem egyedül mennék, anyum és 2 két kisebb tesóm is jönne. Egy bizonyos dolgot szeretnénk elhozni onnan, és ott találkoznánk azzal, akitől azt kapjuk, ráadásul fényes reggel mennénk (10 óra körül).

Ti mit gondoltok? Tényleg veszélyes lenne az a cirka 1 óra vonatút meg a pályaudvar?

16l



2014. febr. 7. 17:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
napközben nincs semmi gond... amx aluljáróba ne álljatok meg senkinek, mert minden szart rátok akarnak sózni :DD
2014. febr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
túl reagálja. vannak ugyan kétes alakok, de azok se bántanak. a hajléktalanok szoktak kéregetni, de azokat meg el kell hajtani. vannak budapestnek sokkal gázabb környékei, ahová még nappal se érdemes menni
2014. febr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én itt élek Budapesten.... Napközben nincs okod az aggodalomra .Késő éjjel sem feltétlen ,de gondolom akkor úgysem járkáltok arra . Egyébként manapság hol nem veszélyes ? Szerintem apud túlzásba viszi az aggodalmat !
2014. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Be van kamerázva pár éve az egész, aluljárók is, azóta nagyon sokat javult a helyzet. Egyébként elég sokat járok arrafelé, nincs vele nagy gond, vannak sokkal-sokkal rosszabb helyek is.


Amire figyeljetek, hogy az értékeitek ne legyenek elöl, ne álljatok meg kérdezőbiztosoknak, utcai árusoknak stb. mert lehet, hogy csak a figyelmeteket akarják elvonni, míg a társuk kizsebel ezalatt. Minden, ami értékes, cipzáras zsebben legyen, lehetőleg olyan helyen, amit mindig láttok. A vonaton pedig olyan helyre üljetek, ahol más utasok is vannak, ne egy kihalt kocsiba.


Én 14 éve élek Budapesten, sűrűn járok a Nyugatihoz is, pl. bevásárlást intézni, vagy elvitelre ételért egy-egy étterembe, sosem volt még semmi gondom. 28N

2014. febr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én éjjel is, hajnalban is közlekedek arra, sose volt baj.
2014. febr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Igazából nem is sokat lennénk ott fennt, csak átvennénk a cuccost és jönnénk is haza. Amúgy sok ilyen "leszólítás" van? Mint pl. ahogy írtátok, utcai árus, érdeklődő?

2014. febr. 7. 17:37
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Kilépni az utcára sem egy életbiztosítás, de otthon maradni se, ha belerohan egy autó a házadba...

Mindenesetre a Nyugati még nem egy ennyire félelmetes hely, ahogy apád képzeli. 10 órakor semmi félelmetes nem várható, de még reggel 6-kor sem. Tele van munkába igyekvő naponta ingázó emberekkel! Este 10 után már nem árt jobban figyelni, mert kevesebb az ember, és félelmetesebbek a lézengő link alakok. Pl. nem ajánlott sokáig eldugott helyen egyedül várakozni, vagy tök üres vonaton üldögélni. De ezt a város akármelyik pontjáról elmondjhatjuk. A Nyugatinál vannak jóval ijesztőbb helyek. Pl a Keleti is., de a 8. ker egyes utcái is.. A Nyugati igazából nem is félelmetes.


Délelőtt 10-kor ne rezeljetek...!

2014. febr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
89%
Nme hinném, hogy bármi gondl enne ott ... az aluljáró tényleg kicsit zűrösebb, de az sem feltétlen. Meg mostanság vannak rendőrök is a pályaudvaron.
2014. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Vannak veszélyei. Az utcai árusok, kéregetők, stb. tényleg elég kiakasztóak, és ha látják rajtad a határozatlanságot (látni fogják, mivel helyismeret nélkül elég sokat lehet kóvályogni), akkor kb. megrohamoznak. Elég erőszakosak is, amikor én felkerültem Pestre, volt hogy a kéregetők elszedték az egész havi pénzem: egy odajött, kinyitottam a pénztárcám, meglátta hogy van benne még pénz, hirtelen ott termett egy tucat, én meg 16 éves voltam, meg vidéki, meg segíteni is akartam... na azután persze megkeményedtem, már nem hatnak meg.

Az aluljáró tele van prostikkal, az mondjuk szerintem inkább vicces. De mindig van legalább két pár rendőrjárőr is.


Összességében azt mondanám, hogy nincs mitől tartani, hiszen anyukád is ott lesz. De ha nagy értékű, amit átvesztek, akkor inkább valami biztonságosabb helyet választanék az átvételre.

2014. febr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez erős túlzás, hogy egy felnőttet, egy majdnem felnőttel és két gyerekkel nem lehet elengedni a Nyugatiba.

Igen, leszólít a csöves meg a "szegénygyerekeknek" gyűjtő, de azt mondod hogy nem tudsz segíteni és otthagynak.

Az értékekre, táskára mindenhol figyelni kell, ez nem is a Nyugati és nem is Budapest sajátossága...

És igen: a vonaton nem egyedül kell ülni egy üres kocsiban, hanem ott ahol van több normális utas. (Ez is általános érvényű szabály).

25/N

2014. febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!