Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én lehetek a hibás?

Csak én lehetek a hibás?

Figyelt kérdés

Egy 19 éves lány vagyok,gyakorlatilag édesanyámmal nőttem fel,de voltak "nevelőapukák"is mellettünk.

Anyukám most házas.

A baj az,hogy ez alatt a 19 év alatt édesanyámmal állandóak voltak a veszekedések,és most,fiatal felnőttként eljutottam arra a pontra hogy szeretnék elkerülni.

Hogy miért?

A családi légkör itthon számomra a lapos kúszás,folyamatosan stresszelek hogy mikor szólnak rám apró dolgokért is,mint például,miért hagytad kint a poharat az asztalon,miért vagy a szobádban,már megint megittad a teát és hasonlók,ami belefér a "minden apróság"kategóriájába,rendszeresen megalázkodva kell engedélyt kérnem mindenért,amivel nem volna baj,ha nem úgy történne hogy 66-szor kell szépen kérni bármit is,illetve még az apróbb dolgoknál is ez a helyzet,például ha reggel kitöltött teából szeretnék egy csészényit,mert bizony sajnos előfordult hogy azért kaptam egy csúnya beszólást mert megittam.

Mind emellett mindennaposak a veszekedések,amik rendszerint a "takarodj itthonról!","nem vagy képes alkalmazkodni,emberutáló vagy!" "alig várom hogy elkerülj!" és hasonló frázisokkal végződnek.

Ebből kifolyólag az évek során nem alakult ki szoros kapcsolat édesanyám és köztem,sőt nem érzem azt a klasszikus "anya-lánya" kapcsolatot.

Rólam tudvalevő,hogy nem voltam,vagyok engedelmes gyermek,de kis önkritikát gyakorolva a mai viszonylathoz képest jónak mondható,semmi komolyabb húzásom nem volt.

Édesanyám a szeretetét sajnos pénzbeni dolgokkal fejezi ki,és ha ez előkerül,(rendszerint "bezzeg elvittünk ide-oda,kirándulni","nézd meg,hozzájuk képest mindent megkaptál,minden meg lett véve" mondatokkal)akkor oda lyukadunk ki,hogy én bezzeg semmit nem értékelek....ami nem igaz,mert ki ne értékelné ha laptopot kap születésnapjára,vagy Horvátországban nyaralhat? Csupán számomra többet ér egy-egy őszinte beszélgetés bármiről,egy biztatás,egy jó szó vagy dicséret,arra sem emlékszem hogy kicsi koromban pl. játszottunk volna egy nagyot.

De folyton csak az anyagiakat hozza fel.

Ez számomra rosszulesik,mert napi szintű,ezért laza az itthoni kapcsolat,ezek miatt nem vagyok szívesen otthon.(Ehhez kapcsolódóan is akad egy történet miszerint a 2013-as árvíz idején regisztráltam,és hívtak önkéntes munkára,de édesanyámnak ez sem tetszett,mondván hogy bezzeg az idegeneknek előbb segítek,szégyelljem magam)

Ez olyan nagy baj?

Tényleg egy emberutáló,alkalmazkodásra képtelen ember lennék?

Nagyon szigorú elvárásokat támasztott velem szemben,és ha segítek is itthon akkor az baj hogy 1,kérni kellett,2,azt nem úgy kell,nem igaz hogy nem tudod,ezt nem így szoktuk stb..ezeket kapom meg,mivel olyan nincs hogy "véletlenül"...Igyekszem megfelelni,eleget tenni,de amint sikerül,szorul a hurok,többet és szigorúbban követel,kér.

Most azt érzem hogy elég volt,nem akarom ezt csinálni,hiszen napi 24 órában alázzuk,idegesítjük egymást és veszekszünk,bár egyre kevesebbszer igyekszem felvenni a kesztyűt,bár elég nehéz,mert tényleg mindenbe beleköt.

Kíváncsi lennék az ötleteitekre,hogy hogyan lehetne ezt az évek óta fennálló "háborút" felszámolni,vagy tényleg csak az elköltözésem fogja a megoldást jelenteni?

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!



2014. febr. 7. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
nem olvastam el, mert túl hosszú, de nem, nem csak te lehetsz a hibás
2014. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos rövidebben nem sikerült megfogalmazni.:)

Bocsi érte.

2014. febr. 7. 18:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Na, megyek, kiolvasom a Háború és békét.
2014. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én végig olvastam.

Sajnos, vannak olyan szülők, akik szeretetüket pénzben fejezik ki, vagy még abba se.

Ha ennyire rossz a kapcsolatotok, szerintem tényleg az elköltözés jelentheti számodra a megoldást. Kezdj új életet, talán egyszer rájön anyukád, hogy mit művelt!

:):)

2014. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 missguitarhero11 válasza:

Figyelj.....szerintem ebben a helyzetben 3 lehetoseged van.

1.elkoltozol otthonrol es igy veget er minden.

2. Elmondod az anyudnak hogy te tobbet szeretnel mint valami megvasarolt vacak es akkor talan vege lesz ennek.

3.Ugye mint emlitetted tobb apukad is volt/van. Tehat beszeld meg valakivel ,hatha o megerteti ezt anyuddal.

(ne legy szomoru es elvezd ki az eleted YOLO)

2014. febr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mintha csak én írtam volna...nagyon sok hasonlóságot véltem sajnos felfedezni soraid közt a saját (volt) "otthoni létemet" nézve. csak nálunk még a "drága" nevelőapuka is segédkezett anyámnak a "mindent szóljunk le amit ő csinál" dolgába.


szerencsésnek mondhatom magamat, mert 3éve kikerültem ebből az ördögi körből és olyan emberek vesznek körül akik pozitív hatással vannak rám.

magamból, valamint az én hasonló szituációmból kiindulva, a költözés szerintem a legjobb megoldás, már ugye ha van hova.

2014. febr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!