Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az a szülő hibája, hogy...

Az a szülő hibája, hogy flegmán beszél vele a gyermeke, akár 20 évesen is?

Figyelt kérdés

Néha az állam leesik, hogyan ebszélnek néhányan az anyjukkal! Akik felnevelték őket! Bármennyire is lehet gonosz az anyuka, mégis csak!


A szülők hibája, hogy így beszélnek velük akár 20 évesen is?



2014. febr. 12. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Akivel így beszélnek, az rászolgál, vagy ezt tanulta otthon.
2014. febr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Ki másé lenne?


Tudod nálunk anyámnak csak annyit mondott mikor elfeledkeztünk magunkról hogy "nem a haverod vagyok hogy így beszélj velem", a másik szava járása pedig az volt, hogy "ha székre is kell állnom akkor is felpofozlak+ (amikor meg vicceskedtünk vele csak annyit mondott hogy "vigyázz, lentről lehet ám nagyot ütni")


és egyszer se kellett bemutatnia, el hittük mi neki, hogy megtenné, kiskorunkban elégszer bizonyította hogy ő másodjára nem szól.. (nem úgy mint a mostani szülők hogy üres szavakkal "fenyegetőznek" azt még a szoba fogságot se tudják betartatni...

2014. febr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Liberális "mindent ráhagyunk, ne sérüljön a kis lelke" nevelés eredménye. Nem kell ehhez gonosznak lennie a szülőnek..
2014. febr. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

"Néha az állam leesik, hogyan ebszélnek néhányan az anyjukkal!"

Látod Kérdező, én egyszerűen megoldottam, mert sehogy se beszélek velük... minek az a konfliktus...

2014. febr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Minden a szülő hibája. Ezen az oldalon..

Kell-e tisztelni a szülőt, mert felnevelte???

Csupa NEM válasz.

NEM beszélnek a szülővel, ez a válasz 100%!!!

De ha egyszer ezeknek a tiszteletlen, szülőt semmibe nézőknek gyereke lesz, akkor megértik. Talán....

Vagy az éppen nem szívtelen csemete szülei sírjánál jön rá, hogy talán másképp kellett volna.

Akinek se szíve, se lelke, az ott sem.

Aki a szüleit nem szereti, nem tiszteli, az tud egyáltalán szeretni???

Nem az elvetemült szülőkről beszélek, az átlag, emberből

lévőkről.

2014. febr. 13. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizony azé.Nekünk is elég volt ha anyánk ránk nézett,nem hogy flegmázzunk vagy rondán beszéljünk vele.Azóta nekünk is felnőtt gyerekeink vannak,de soha nem fordult elő akár fel merjék emelni a hangjukat.Pedig nem voltak agyon verve!
2014. febr. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

En a szomszed kisfiun vagyok nagyon kiakadva.Meg csak most lesz 7 eves,de folyamatosan uvoltozik,visszabeszel, uti ,rugja az anyjat.

Az anyja egy igazi jotet lelek, soha nem utne meg, de nem kepes kovetkezetesen viselkedni a gyerekkel.A szuloket nem hallottam meg uvoltozni egymassal,vagy olyan modon viselkedni ami ennek taptalaja lehetne, pedig evek ota baratok vagyunk.

Az en fiam szinten 7 eves, soha nem volt ilyesmire pelda, epp ellenkezoleg, mindenhez engedelyt ker, nem kovetelozik.Pedig nem utottuk meg, nem is terrorizaljuk, egyszeruen megtanulta, hogy a dolgoknak kovetkezmenyeik vannak.Ha nem teszi meg amit kerunk, mi sem tesszuk meg amit o ker.


Termeszetesen a szulo hibaja, ha hagyja, hogy a gyermeke tiszteletlenul viselkedjen vele.Persze itt is van a ket veglet, az egyik aki ugymond "megerdemli", es a masik aki tul engedekeny volt.A masodikba a kisfiu peldajabol kiindulva ugyan ugy belerug a gyerek, mondvan "ugysem rug vissza".

2014. febr. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkinek van egy alap természete, amit a szülei előtt, vagy akivel közvetlenebb kapcsolatban van, jobban előjön.Utálom, a sokszor a háttérben nincs szeretet, csak modorosságot felvett családokat. Mi ha vitatkozunk, akkor a 20 éves fiam is felemelheti a hangját, ő ilyen természetü, stilusu, ettől még minden jól müködik.Meg rájöttem, hogy sokszor a gyerekeimnek van igazuk, és sok esetben nekem kell inkább viselkednem, hogy ne erőltessem rájuk a beszükült gondolkodásmódomat.Egy idősebb szülő is tud, csunyán bántóan viselkedni a gyerekeivel, csak ezt ő se érzékeli, még ha nem is a flegmasággal, de sok esetben zsarolással, lelki terorral, rátelepedéssel.
2014. febr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Kapásból 3 olyan ismerős családot tudok mondani, ahol az egyik gyerek tiszteletlen, a másik pedig nem.

Van olyan család ahol a gyerekek már 30 felett vannak a szülők pedig nyugdíjasok, az egyik "gyerekük" továbbra is ott rövidíti meg, terheli mindenféle dolgokkal a szüleit ahol csak tudja, a másik pedig segít nekik.

Tinédzsereket is ismerek ahol az egyik jó tanuló, jól nevelt, a másik pedig úgy beszél az anyjával mint a kapcaronggyal, elszökik éjjelente és lop is.

Nem hinném, hogy a szülők a hasonló korú gyerekeiket ennyire különbözően nevelték volna fel.

2014. febr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

"Nem hinném, hogy a szülők a hasonló korú gyerekeiket ennyire különbözően nevelték volna fel."

Pedig nem egy példát tudok, ahol az egyik (legkisebb) gyerek mindent megkap, a másik meg semmit. (Nem beszélve a kömöndásos harmadikról.)

Nálunk szerencsére a felnőtt gyermekeink sem feledték el azt a szeretet, amivel nevelve lettek, még ha akkor éppen szigorúságnak is éreztek egy-egy megnyilvánulást.

2014. febr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!