Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja kimutatni egy...

Miért nem tudja kimutatni egy apa, vagy szülő a gyermeke iránti szeretetet?

Figyelt kérdés
vagy ha megvesz mindent azis kimutatása, csak ő máshogy nemtudja?
2009. jan. 29. 16:19
 1/4 yuda ***** válasza:
100%
Többségében a nők az érzelmesebbek,jobban ki tudják mutatni a szeretetüket,a férfiak kevésbé-de ez persze összefügghet azzal is,hogy a szülő milyen családi példát kapott gyerekkorában,mert azt viszi többségében tovább.
2009. jan. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen igaz, amit az első válaszoló írt. De íme az én példám: apukám nem az az érzelmes ember, legalábbis sosem mutatta ki. Még akkor sem, amikor az apukája meghalt, pedig imádták egymást, csak a papa is kemény ember volt. Aztán eljött az az idő, amikor összeköltöztem a párommal, így elkerültem otthonról. Persze nem túl messze, kb 500 méterrel arrébb. Na dehát ott a párom, a munkám, a háztartás, és még sorolhatnám. Nem jártam minden nap haza a szüleimhez. De azóta, ahányszor csak találkozunk, mosolyog, csillog a szeme, szeretget, beszélget, elmesél mindent és minden érdekli, ami velem/velünk történik,"le sem tudom vakarni magamról". Persze nem mintha akarnám, mert imádom, legyen akármilyen.
2009. jan. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Rendszerint azért nem mutatja ki, mert nem szereti. Illetve szereti a gyerekét, de saját magát mindennél jobban.

Nálunk érdekes módon anyám volt az akinél bármi is volt a sorrend, az első 3 helyet mindig saját maga foglalta el.

2009. jan. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jelelmfüggő.Nem mindenki hisz a "majomszeretetben" De ha önfeláldozó mégis,ha tesz szivességeket a gyerekének akkor azt már lehet pozitivan értékelni.Sőt talán jobb is,mint az állandó mosoly,ölelés,puszivágy irányába.az egy idő után teherré válhat,főleg késöbbiekben.Ha költ rá,már az is az önfeláldozás egyik módja, ha közönyös volna,felé se fingana. Azok,akik meg soha életükben nem akartak gyereket,de mégis lett nekik,hát azon meg nem kell csodálkozni. Mert nem családcentrikus,nem szereti a gyerekeket, nem érdekli hogy mi van vele,ez hihető, valahol én is ilyen vagyok,de épp ezért nem is alapítok családot. Ez a magyarázat amugy a kérdésre szerintem.
2010. szept. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!