Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyűlölöm, ha anyám át akar...

Gyűlölöm, ha anyám át akar ölelni vagy túl közel jön hozzám?

Figyelt kérdés

Annyira bűntudatom van miatta, de nem tudok ellene tenni.

Azzal nincs baj, ha csak hozzá ér, mondjuk a kezemhez. Viszont ha meg akar ölelni, megpuszilni, vagy csak magához húzni, azt nagyon nehezen tudom elviselni. Legszívesebben azonnal eltolnám, de mivel nem vagyok bunkó, ezért általában kibírom, viszont van, hogy tényleg eltolom.


Amúgy nincs vele jó kapcsolatom. Másokkal iszonyatosan rendes, tényleg jó ember. Itthon viszont idegbeteg. Egyik pillanatban rohadt aranyos, másik pillanatban meg ordít velem, undorítóan beszél hozzám. Utána úgy csinál mintha mi sem történt volna. Apámmal nagyon rossz a kapcsolata neki, külön is alszanak, apám kb. lenézi anyámat. Az apámmal való kapcsolatom nekem se túl jó, sokat dolgozik, nem is nagyon beszélek vele, annyi, hogy ha este hazaért váltunk 3 szót, meg reggel is. Amikor kisebb voltam imádtam anyámat. Tényleg, nagyon szerettem. Viszont elég sokszor megütött, volt, hogy egymás után többször. Jó, azért nem napi szinten, de nem 1-2-szer fordult elő, hanem rendszeresen. Nem igazán emlékszem, de szerintem olyan 12-13 éves korom óta viszont tényleg nagyon kevésszer fordult elő. egyre ritkábban. Az utolsó talán féléve lehetett. Többször megütötte a fejemet, a hajamat fogta. Akkor elkezdtem kiabálni, h ne merjem hozzámérni. Utána nekinyomott az ágynak, rám mászott és befogta a számat. Kb. 5 perc múlva sírt, hogy bocsássak meg, ez az utolsó. Nos, tényleg az volt. Talán azóta de nem tudom igazán, nem tudom elviselni, ha túl közel jön hozzám. Tudom, hogy most szarember vagyok, meg mégis csak az anyám, de akkor sem megy. Mit tehetnék? 16/L



2014. febr. 14. 21:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%
Kisanyám, egy önző paranoiás bunkó vagy. Ezt írd be az emlékkönyvedbe.
2014. febr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Anyukádnak nagyon komoly problémái lehetnek saját magával, és nagyon nem OK, hogy a lányán vezeti le a gőzt. Érthető, ha ezt nem veszed jó néven. Mindenesetre nagyon nem jó a szülőkkel rosszban lenni, mert néhány igazán durva esetet leszámítva (pl. alkoholizmus és hasonlók) kemény bűntudata lesz az embernek, amikor már nem lesznek. Remélem, neked még nagyon messze van az az idő, amikor el kell engedned őket, de könnyebb úgy megtenni, ha nem hagysz elvarratlan szálakat, ha nincs az az érzésed, hogy valamit rendbe kellett volna tenni, amit már soha nem fogsz tudni. Remélem érted, mire gondolok. Természetesen meg kell védened magad, ne hagyd, hogy tettlegesen bántson, fogd le a kezét, vagy hagyd ott, amíg megnyugszik. Az sem kell, hogy közel engedd magadhoz, ha ez neked kellemetlen (az ölelés egy olyan intim dolog, ami ha nem jön szívből, senkire nem lehet rákényszeríteni). Viszont ne tápláld magadban az iránta érzett ellenszenvet.
2014. febr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem írtad hogy mért veszekedik vagy kiabál veled . Lehet hogy oka is van rá? Bár ordítozni nálunk nem szokás de ha kicsit vitatkozunk a lányommal , aztán ugyan úgy szeretjük egymást mint máskor sőtt mostanában ő ölelget meg. Lehet hogy édesanyád idegei nem teljesen vannak rendbe de azért eltolni magadtól mintha idegen lenne...........
2014. febr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Talán a rémület benned maradt, amit tett veled a multban és azért nem akarod,hogy közelitsen hozzád.Félsz tõle, ha nem is azt érzed.Próbálj lazitani,hátha sikerül ujra szeretned.Vedd azt is figyelembe, hogy az apuddal sincs meg jót.
2014. febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%
a gyerekek önzően, bunkók, szemtelenek, visszabeszélnek/pofáznak/, hazudoznak és megsértődnek, ha a szülőtől elcsattak egy-két pofon vagy rájukszól,ordít stb. Vicces hogy nekik áll feljebb. Anyukád nagyon szeret, nem bánt ok nélkül, azért teszi, mert valószínű neked nem elég a szép szó. Nekem nincs saját gyerekem, nevelt fiam van, akit szeretem, de most kamaszodik 15 és nehéz vele. Sokszor volt hogy szívesen megütöttem volna olyan szemtelen volt, de nem tehetem meg, mert mint nem vér szerinti apját megutálna egy életre..pedig megérdemelné. marha nehéz így gyereket nevelni, hidd el, anyád nem akar rosszat
2014. febr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagy önző ember,ne halgass az 1-re :) Csak még mindig rossz emlékként él benned amit édesanyád fiatalabb korodban tett veled.Próbálj meg beszélni vele,persze ha még most is ilyen idegbeteg nem fog menni egy könnyen.Azt tanácsolnám,hogy apukáddal is ülj le beszélni,kérj tőle segítséget és próbálj vele jó viszonyt kialakítani.Végső esetben kérd egy pszichológus segítségét.
2014. febr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Egy gyereket úgy kell nevelni hogy ne legyen rá ok hogy ütni keljen. Én soha nem bántottam a lányom más módot választottam a büntetésre , gyerek a szülőtől tanul.
2014. febr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, kedves #5, hogy miért vagy ilyen biztos abban, hogy "oka volt" az erőszaknak? Illetőleg abban, hogy "a gyerekek" úgy általában önzőek és szemtelenek? Én pl. nem voltam olyan régen kamasz (most vagyok 29 éves), de normálisan dolgozó, priusz nélküli, békés felnőtt lett belőlem anélkül, hogy pofozkodtam volna a szüleimmel.
2014. febr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
5 hozzászóló te sem tudod mekkora hülyeséget írtál.Hogy akarna jót neki az édesanyja,amikor idegbeteg és verte rendszeresen??Ezt magyarázd meg.
2014. febr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

ötös sajnálom, ha ez a véleményed a gyerekekről:) Amúgy meg nem hiszem, hogy egy kisgyerek bármi olyat tudna tenni, ami miatt tényleg meg kellene ütni többször is.

Próbáltam már beszélni anyámmal többször is, kb. mindig belátja, hogy igazam van, és megígéri, hogy kedves lesz, de 2 nap múlva minden elölről. Olyan 1 évvel ezelőttig minden nap beszélgettem vele, de utána belefáradtam, mert úgy éreztem, hogy felesleges, ha utána minden kezdődik elölről. Azóta csak ritkán beszélgetek vele, a kapcsolatunk még rosszabb. Ennek ellenére én nem gyűlölöm őt, és olyanok előtt, akik ismerik soha nem szidnám.

2014. febr. 14. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!