Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy apum...

Miért van az, hogy apum folyton kiakad, ha egy kicsit kupis a szobám? Csak nálam vannak egy kicsit összevissza a holmijaim?

Figyelt kérdés
2014. febr. 24. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
képzelem
2014. febr. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Én is kiakadnék, ha a gyerekem nem tartana rendet. Nyilván iskola, tanulás meg pihenés mellett várható el egy gyerektől hogy csillogjon villogjon a szobája, de az hogy a dolgait a helyére rakja, nem nagy kérés.

Gondolom nem olyan nagy a szobád!

2014. febr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Ahhoz, hogy a lelked rendben legyen, kívül is rendnek kéne lennie. Nem csoda, ha kiakad. Sajnos sok ilyen gyerek és felnőtt van, aki nem szeret rendben élni, de hasonlítsd össze a két lakást, te melyiket választanád magadnak inkább, melyikben éreznéd jobban magadat?

1. [link]

2. [link]

2014. febr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

# 3


Najó bocs, de ez egy akkora baromság...

Legjobb barátnőm édesapja rendmániás volt elég keményen és bizony a lelke nem volt rendben. Kompenzálásra használta az egész mániát, barátnőm mesélte, hogy ordított vele, ha nem voltak élre igazírva az újságok, stb.

Ennek folyományaként barátnőm eléggé trehány ember lett, de attól függetlenül boldog és rendben van magával, csak nem kell körülnézni a lakásában...

2014. febr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

"boldog és rendben van magával, csak nem kell körülnézni a lakásában..."


Kőkeményen pszichés problémai vannak annak, aki egy retkes és rendetlen környezetben érzi jól magát, de annyira hogy még a vendégek miatt sem tesz rendet.

2014. febr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert kontrollálni akar. A te szobád, a te élettered. Majd rendet teszel, ha jónak látod. Tedd helyre apukát.


Ezt a süket szöveget pedig tessék elfelejteni, hogy annak van rend a lelkében, akinek kívülről rend van a dolgaiban. Borzalmas nagy marhaság! Nem attól lesz rend BELÜL benned, hogy KÍVÜL élére hajtogatod a dolgaidat, folyton takarítasz és dobozolsz - attól csak kényszeres leszel és elfojtó.

2014. febr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi minden válaszadónak! ;)
2014. febr. 24. 18:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Én annak idején nagyon rendetlen voltam kamaszként, és sosem értettem mit kell pattogni a szüleimnek, ha úgyis külön szobám van.

Ezt akkor értettem meg, amikor már nekem is gyerekeim lettek. Egyszerűen nem lehet hagyni, hogy ne lehessen rendesen takarítani és egy kupis szobát sokkal nehezebb kiporszívózni, ahol a földön a ruhák le vannak szórva, papírkupac vagy könyvhalom van. Ha ehhez még hozzájön az, hogy a gyerek bent majszol pl. kekszet, akkor ha megjelennek a csótányok vagy hangyák, akkor az már nem csak az ő problémája lesz.

Tisztaságmániás nem lettem, nekem csak annyi az elvárásom, hogy nagy kupi ne legyen, a padlóról este legyen minden felvéve és a szobákban nincs evés.

2014. febr. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!