Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdjek így? Ez egy...

Mihez kezdjek így? Ez egy normális nevelésmód lenne? :o

Figyelt kérdés

Kérlek titeket, olvassátok ezt végig, még ha hosszú is lesz...

5 tagú családban élek, van egy bátyám és egy nővérem mindketten jócskán felnőttek már. Utolsó gyerek vagyok, szóval a szüleim ilyen 50 körül vannak, apa már jóval felette. Mindenért leordítanak, lenéznek, és lek*rv@znak. Az átlagom félévkor 4,44 volt, nem bulizok nem iszok nem drogozok , sosem érdekelt. Anya nap mint nap alig csinál valamit, a nővérem is egész nap itthon van és olvas.Ezt már apa is nem egyszer megjegyezte. Nővérem heti egyszer felmossa a konyhat, ebédlőt, kitakaritja a lenti fürdőszobát. Én a fentit, és a saját szobam, de van mikor a ruhák mind kint vannak és nem teszem vissza. De mikor jön valaki, és van elég időm, akkor rendet rakok.

Anya mindig szid és matat a cuccaim között, naplót sem írok már, mert elolvasta. És még neki állt feljebb akkor is mert hogy én nem mondok semmit. A múltkor elkezdtem vele beszélgetni, mire ő olyat mondott hogy " kis sz*ros senkik vagytok még, a szülőket meg mindig kihagyjátok " stb. Állandóan morog és kiabál mindenért, vagy ha nem, a tabletet piszkálja. Ha nincs meg akkor meg egyenesen őrjöng.. Szanaszét hagyja a dolgait, még a használt bugyijait is időnként. Nem takarít rendszeresen, nem mos rendesen, nekem a mosast meg sem mutatja(csak kézzel mosni tudok, az automatát nem tudom kezelni. De hónapokig ő sem tudta)de ha tegyük fel piszkos lesz a ruha , akkor ezt mondja : " nem becsülsz meg semmit, mindenki csak várja a készet!" Mikor segítenék, akkor az a baj, meg mindig beleszól. A nővérem is ezt csinálja állandóan, csak annyi különbséggel, hogy mikor anya nincs itthon, akkor őt szidja, mikor itthon van akkor anyámmal együtt szidnak engem.

Rendszerint ilyen kis dolgok miatt, például ha nem veszem észre hogy a melltarto pántom kicsavarodott, ősz elején azért lettem lek*rv@zva, mert nem hordtam trikot a felsőm alatt. Nem tudok főzni semmit, semmihez nem értek, kértem hogy mutassák meg, de azt a választ kaptam hogy " Mindig a telefonod nyomkodod"

Mégis mit csináljak, ha takaritok az a baj, ha nem takaritok az a baj. Nem mehetek akarhova, ha barátnőmhöz megyek át az is baj. Ezért bent ülök a szobámban, olvasok és telefonozok. A falumban nincs értelme kimenni, nincs semmi sem. (Anya most is laptopozik a szobámban, egy felsőben meg egy bugyiban)

Bármit csinálok, teszek, találnak benne kivetnivalót, egyből azzal jönnek hogy én egy k*rv@ vagyok és leszek, volt már rá példa hogy anya szájon vágott, vagy megszorította a karom, és ráncigált ( csak azért mert nem szerettem volna nézni a Gyanú árnyékában-t, amiben egy 16 éves csaj lefeküdt valami 40 evessel, és teherbe ejtette. Néznem kellett volna hogy idézem " tanuljá' belőle" Ezt sehogy sem tudom megérteni, hisz én ilyet sosem tennék) tegnap is olyanokat mondott hogy " pofán ütlek" Nem egyszer mondta már hogy megszaggatja a hajam.

Nincsenek anyagi gondjaink. Megvan mindenünk, mikor mások előtt mutatkozunk szinte kínos hogy ennyire mézes-mázas meg jófejeskedik anya, meg tesóm is. Aztán mindenkit kibeszélnek, itthon meg folyton balhé van.

8 hónapja van egy barátom, akit furcsa módon kedvelnek legalábbis azt mutatják. De én elmondtam neki, hogy valójában mi is szokott lenni nálunk, és Ő azt mondta hogy ez így nincs rendjén és általában próbál valahogyan segíteni.

Volt már valaki hasonló cipőben mint én? Mit tehetnék? Néha már nem tudom sehogy sem kezelni, volt már hogy a buszon is elkezdtem sírni. Azt mondják hogy " nem értem meg" és hogy engem meg kell nevelni. Istenhívők is...15/L



2014. febr. 27. 11:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A durváskodás, a trágár beszéd semmiképpen nem elfogadható a családod részéről. Az, hogy anyukád a háztartást nem vezeti megfelelően, azzal nem tudsz tenni semmit. Lásd el magad rendesen, amennyire tudod. A mosógép használata nem egy ördöngösség, kérdezd meg egy tanárnődet, vagy a barátod, barátnőid anyukáját. Keress egy hobbit, ami örömmel tölt el és eltereli a figyelmed az otthoni gondoktól. Ha szükségesnek érzed, hogy változzon a családod, próbálj meg apukáddal elbeszélgetni ezekről a dolgokról. Ha lelki segítséget igényelsz, akkor keresd fel az iskola pszichológust.

Megütni, hajadat cibálni, rángatni ne engedd magad! Mindenkivel annyit tesznek meg, amennyit az enged. A szidalmazást ne vedd magadra. Azért csinálja ezt veled a nővéred is, mert megteheti. Legyél erős, határozott, és ne hagyd.

2014. febr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

15 éves vagy. Sokat nem tudsz tenni. Csak türelmes lehetsz, és tudatosan készülsz arra, hogy amint betöltöd a 18 évedet elmehess onnan.

Nap mint nap találkozom olyan esetekkel amikor 14-16 éves gyerekek bejönnek, és panaszt tesznek a szüleikre. Van panasz amit nagyon komolyan vesznek, mert látni, ott tényleg nagy a baj. De a legtöbb csak egy sértett tinédzser panaszkodás, mert éppen nem engedtek meg neki valamit. De azok sincsenek jobb helyzetben akiknél komoly a baj. Ugyanis előírásszerűen el kell beszélgetni a másik féllel is vagyis a szülőkkel. Na és itt jön képbe a képmutatás. Ha a szülők képesek jó pofizni, és kulturáltan megmagyarázni, hogy szinte semmi sem igaz amit a gyerek mond, csak sértett ezért és ezért.. Sőt a közvetlen rokonság, szomszédok, barátok is a szülők jó oldalát dicséri, akkor semmit nem lehet tenni. Akkor a tanács annyi a gyereknek, hogy

- kedvesem, én hiszek neked, de semmit nem tehetünk. Nincs semmi ami alátámasztja, hogy rosszul bánnak veled.

Ezért csak egy jó tanács: Tanulj. Ha van rá lehetőséged, menj diákmunkára. Gyűjtsd a pénzedet amit munkával vagy ajándékba kaptál. Hamar elmegy így az a pár év, és mire 18 éves leszel lesz pénzed az újrakezdéshez.


Viszont a gyerekek többsége akin nem tudnak segíteni, a panasz után csak rosszabb lesz nekik.. A szülők nem fogják elfelejteni, és újabb és újabb megaláztatás éri ami szintén nem bizonyítható..


Neked is csak annyit tudok tanácsolni amit az elején írtam. Tanulj, és spórolj..

2014. febr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és hogy elolvastátok a regényemet. Diákmunka nekem is megfordult a fejemben, de a közelben munka sincs, nem hogy lehetőség diákmunkára... És annyira nem megy nekik szerencsére a képmutatás, mert sokan átlátnak a dolgokon. Csak hát nem tesznek semmit. Figyelmen kívül hagyják, szó nélkül, de hogy mögöttünk mit beszélnek, abba inkabb nem gondolnék bele. Anyáról mondták már mások azt hogy bolond, ezt így szó szerint...
2014. febr. 27. 12:26
 4/20 anonim ***** válasza:

én a helyedben gyorsan másik suliba mennék ami marha messze van és kolesz.ezalatt diákmunka és idővel külön költözés.

Nem könnyű de koleszos idő alatt megtanulsz magadról gondoskodni csak nyáron kell hazamenned és sokkal kiegyensúlyozottabb leszel.

2014. febr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ez jó ötletnek tűnik, de igazság szerint szeretem ezt az iskolát és jól érzem magam ott, a többiek mindig elvonják a figyelmem az otthoni rossz dolgoktól. De miután kijartam itt a sulit, mindenképp ilyenbe mennék.
2014. febr. 27. 12:44
 6/20 anonim ***** válasza:

Sajnálom, nem lehet túl jó minden nap ilyen környezetben :(

Anyukádra nem véletlenül mondták szerintem, hogy bolond.

Ha nem is bolond, de valami lelki problémája lehet, amivel nem foglalkozik, amit nem kezeltet. Ezért viselkedik ilyen furcsán és ezért nem látja el rendesen a háztartást sem.

Apukád is ilyen? Vagy normális? Őt nem zavarja, hogy anyukád alig csinál valamit?

Szerintem ezt apukádnak kéne rendeznie anyukáddal, mert anyukáddal biztosan van valami gond.

Nagyszülők nincsenek, akikkel tudnál beszélni?

Én is annyit tudok javasolni, hogy jobb lenne talán, ha kollégista lennél. Gondolom ott a faluban egyébként sincs középiskola.

2014. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

figyelj ez hülye kamasz duma,szereted a sulit meg a barátok...

hát nekem nem érne ennyit az egész inkább lépnék is,mert barátokat mindenhol találhatsz.

Hidd el mindenhol találsz olyan személyeket ahol jól érzed magad csak nyitott személyiségnek kell lenni.

2014. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Régen nem volt valami jó gyerekkora, de itt kezdettől fogva jó sora volt anyának. De ez már nem tudom, azt még bele sem írtam, hogy annó lenyomozta a barátom szüleinek a számát, és teljesen ismeretlenül felhívta a barátom anyukajat, és elkezdett rólam mindent beszélni. Nem egyszer tette már meg!...

Apa hát, az a helyzet, hogy ő még rosszabb ha ideges. Ő tiszta komoly, meg minden, és ha ideges lesz, képes törni-zúzni. Nem is nagyon beszélgetek már vele.

Egy nagymamám van, ő pedig.. Alig várja hogy meghalljon, folyton csak panaszkodik, szidja a többi öreget stb. Igazából csak a bátyám érti meg, mert ő is látja ezeket. Na meg persze a legjobb barátnőm, és a barátom. Ők mellettem állnak. De attól még ezek itthon ugyanúgy folytatódnak...

2014. febr. 27. 12:52
 9/20 A kérdező kommentje:
Hülye kamasz duma, nem kéne mindig általánosítani... Találhatok barátokat igen, de nehéz tallani igazi barátokat , van akinek csak addig vagy jó amíg segitesz, ha már te vagy bajban akkor nem. És nem engednek messzire, 30 km-re lévő suliba sem mehettem.
2014. febr. 27. 12:55
 10/20 anonim ***** válasza:
Amint lehet, hagyd ott őket. Ha minden igaz, amit leírtál, akkor elég rossz szülők/emberek, ne foglalkozz velük. Sajnos a családot nem választhatunk, de okulhatunk belőle, és jobbá válhatunk. Majd ha ott tartasz, akkor emlékezz rá, hogy milyen ne legyél.
2014. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!