Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 15 éves vagyok .2-szer elköltö...

15 éves vagyok .2-szer elköltöztem édes apámhoz ( hivatalossan, birosági uton ) viszont mindig vissza mentem édes anyámhoz . Most viszont ujra fent állnak azok a SÚLYOS problémák viszont édes apámhoz nem mehetek vissza és nem is akarok . Tovább lent?

Figyelt kérdés
Viszont el mondtam a barátomnak és az édes anyjának a problámákat és az édes anyja szivesen gyámsága alá venne . Viszont van egy nagynénim is akihez ugyan csak nem mehetek mivel ott édes anyám bántana . Megoldhato ez?
2014. márc. 2. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem enyi ide oda költözés meg súlyos problémák miatt

a gyámügy szárnyai alá kerülsz kizárt hogy ilyen problémás háttérel engegnének a pasidhoz költözni.

2014. márc. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Kamaszodsz, lázadsz. A szüleid pedig biztos nem olyan rosszak.

Tudom, mit érzel. Én csak egyszer költöztem, de rossz ötlet volt. 4 évig kinlódtam, nagykorú lettem, most a saját életemet élem. És beláttam, hogy a szülők, ha kicsit önzően is, de jót akartak.

2014. márc. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
22%

Talán nem véletlenül ítéltek apukádnak, de ha már oda sem mehetsz, akkor inkább nagynénéd. Lehet a barátoddal most nagyon szeretitek egymást, de ne kötelezd el magad ilyen fiatalon. Persze tartástok a kapcsolatot, költözz a nagynénédhez, ha bevállal és az iskolát mindenképp fejezd be! Ha édesanyád a nagynéninél is bántana akkor mit csinál ha nála vagy? Kérj távoltartásit a rendőrségen, vagy próbálj a gyermekjólétissel beszélni. Végső esetben egy átmeneti otthon sem rossz megoldás és ott még életkezdési támogatást is kapsz.

Mindenesetre sok sikert kívánok neked. És bármi is történik ne add fel! Maradj nő (és egyenlőre gyerek) minden tekintetben. ( 16 évesen már eldöntheted hol akarsz élni, nem kötelezhetnek arra hogy a szüleiddel legyél, kérheted a nagykorúsítást ha megállsz a saját lábadon) Én nagyon sajnállak és szívesen be is fogadnálak :) Ha úgy gondolod hogy tudok segíteni akár egy jó tanáccsal, írhatsz nyugodtan. Üdv: Egy hánytatott gyerekkorú, most már boldog anyuka :)

2014. márc. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!