Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez nem gáz egy...

Szerintetek ez nem gáz egy kissé, ti megengednétek ezt a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, ha hosszú lesz.

Az öcsémről lenne szó, aki 19 éves.


Tanult, de érettségi előtt otthagyta a középiskolát, hiába erőltették anyámék a tanulását, hiába fenyegették, inkább dolgozni ment, kőműves mellé, segédmunkásnak.

Most legutóbb 3 hónapot végig dolgozott, a vállalkozó, akinél dolgozott csak hitegette, végül nem fizetett ki neki, csak egy hónapot.

Most állítólag megint talált egy hasonló segédmunkás melót, de anyu azt mondja, itt sem akarják kifizetni.

Anyám könyörög neki, hogy legalább a munkaügyi központban regisztráltassa magát, hátha legalább egy tanfolyamot el tudna végezni, vagy legalább egy idő után kapna vmiféle segélyt, de nem akar menni, mondván, hogy tanulni úgysem fog. Apám nagyon kevés pénzt keres, gyárban dolgozik, mint anyum, de ő másik munkahelyen, ő többet keres, viszont végigdolgozza a hetet, mindennap 12 órázik, a lába vizeres, és be van dagadva.

Ez még hagyján, de öcsémnek van egy 20 éves barátnője, aki a 7 napjából 4-et náluk tölt, ott eszik, fürdik, alszik, és anyu szerint még egy tányért sem mosogat el. Hétvégén 11-ig alszanak.


Anyu folyton nekem panaszkodik, de mikor mondom, hogy olyan nincs, hogy ő szól, vagy apu, és tesóm mégsem megy el pl a munkaügyi központba, akkor nekem támad, hogy de hát mit csináljon, nem dobhatja őt ki......


Persze sajnálom őt, meghallgatom, eleinte együtt éreztem vele, de már hónapok óta ez megy....most tőlem akkor mit vár?

Ideges lettem, és mondtam neki, hogy ha ennyire beletörődik abba, hogy a tesóm semmit sem csinál, akkor tartsa el őt élete végéig a lusta barátnőjével együtt.

Azóta nem beszélünk.


2014. márc. 3. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Pedig igazad volt.

Anyukád mondhatni megeszi, amit főzött.


A bátyádnak meg ha jó, hogy a fizetése harmadát kapja meg, meg is érdemli-bár valószínű nem számít, a szüleitek úgyis eltartják.

2014. márc. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a szüleid helyett minden hónapban egy x összeget kérnék, már csak azért is, ha dolgozik, járuljon hozzá a háztartáshoz, ha pedig nincs nagy szükség arra a pénzre, akkor tegyèk félre, mikorra benő a feje lágya és saját életet akar élni.
2014. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
*helyében
2014. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos míg anyukád nem világosodik meg addig te leszel a hibás. Egyébként írod hogy hétvégente 11 ig alszanak. Ezt soha nem értettem hogy miért is baj ez. Olyan jó hogy külön élünk és így senki nem szólhat bele.

Én egyébként már kirobbantottam volna a cirkuszt otthon, elmondtam volna nekik hogy anyu állandóan nekem panaszkodik.

Egyébként nem biztos hogy elhiszem hogy a tesódat nem fizették ki. Lehet csak elrakta a pénzt. Ha nem fizetnék ki akkor mással próbálkozna.

2014. márc. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Bátyád felnőtt ember; lehet kirakni, és lehet szépen héderelgetni a saját lakáskában a lusta barátnőcskével együtt. Ja, hogy akkor az uraság meg az úrhölgy rájönne, hogy mégiscsak tanulni kéne? Vagy legalábbis a bátyádnak ez nagyon is segítene. Most azt látja, hogy nem tanulta meg a sok buta, felesleges dolgot, amivel abban az álnok iskolában tele akarták tömni a fejét, és mégis megél. DE! Ha kikerülne a való világba úgymond, ahol egy végzettséggel nem hogy munkát nem kapna, de még konkrétan szembe se köpné senki, mert egy utolsó, proli bunkónak neveznék első blikkre, hiszen egy gimnáziumot nem tudott elvégezni. Szóval, lehet őket kitenni, anyagi javakat megvonni, és akkor meglátják merre hány óra, majd ha reggel 11-ig a gyárban kell dolgozniuk kenyérért.
2014. márc. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!