Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő-gyerek kapcsolat megroml...

Szülő-gyerek kapcsolat megromlása?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek arról az esetről, amikor egy szülő, mindent megtett a gyerekéért, felnevelte becsülettel, gyógyíttatta, taníttatta, gondozta, a saját rovására is akár. Amikor a szülő lebetegszik, elveszti a munkáját, házát, és csak magára, és még a legkisebb gyerekére számíthat, aki meg tartós beteg. A nagyobbak meg felé se néznek, szóba sem állnak vele. Amikor ajándékot ígérnek elszalad a szülő, de a gyereknek nem is szól erről, hanem tőle kapták. Az unokákat nem is engedik a nagyszülőknek látni, másik ágon is csak az ajándékokért. Szerintetek?

2014. márc. 3. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Minden embernek megkell tanulnia azt, hogy a bajban csak onmagara szamithat. A gyermeket felnevelte, de mar a tovabbi anyagi segitsegre nem kotelezheto, mivel a legtobb szulo itt csapja be onmagat, a gyermekek ezzel visszaelnek, illetve kihasznaljak, mint jelen esetben. A neveles feladata a szulonek, de figyelembe kell venni a kornak a valtozasat, tehat mar a felnott gyermeket nem segiti, hanem az onmaga idos korara fog gondolni addig, amig aktiv!
2014. márc. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az jut eszembe erről, hogy biztos olyan jó kapcsolat volt a szülő és a gyerekek között? Mert kívülről minden másképp tűnhet. Az is lehet, hogy a nagyobb gyerekeknek családja van, ő is nehezen él de ha az unokákat nem viszik a nagyszülőkhöz akkor csak valami gond lehet ott.
2014. márc. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem nevelés kérdése.


ha azt látták, hogy te is segítesz a szüleiden, hogy nagymamit látogatni, ápolgatni, akármi kell, vagy egyéb helyzetekben, ahol a családi összetartás alap, akkor elvileg nekik is így kellene hozzáállnia.


és ez nem összekeverendő azzal, hogy te nevelted, iskoláztattad őket.

az a gyereknek alanyi jogon jár mondhatni, szóval ezzel nem tanítasz/nevelsz családcentrikusságot.

2014. márc. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Senki sem tökéletes ezt tudom, én sem vagyok, meg emberek vagyunk, hibázunk. De nem hiszem, hogy el tudná bárki is nézni, hogy egy beteg szülő, pl a gyógyszerét sem tudja kiváltani, miközben a gyerekeknek 2 ház, kocsi, igaz, 2-3-4 gyerek, van. Viszont van amelyik szinte luxus körülmények között él, eközben a szülő éhezik. Van köztük elvált, élettársi kapcsolatban is, és azért nem segít, mert a nagyszülő el mert menni az unokáért, nyugdíjas jeggyel, mondván arra van pénze, akkor enni is. 0Ft, a jegy. Mivel nem egy gyerek van ebben a családban, így biztos volt olyan amit szerettek volna, de nem kaptak meg, de a szülők mindent megpróbáltak megadni nekik, még felnőtt korukban is.
2014. márc. 3. 18:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézd végül is te tudod. Én biztos nem tudnám ezt nézni ha az én szüleimmel lenne ez. De te tudod hogyan nevelted őket ha több gyermeked, és egyik sem segít rajtad pedig az írásodból az jön le hogy megtehetnék.
2014. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!