Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Főleg szülőktől kérdezem: mit...

Főleg szülőktől kérdezem: mit gondoltok egy ilyen "gyerekről"?

Figyelt kérdés

Szóval: adott egy 20 éves fiatal. Nyáron dolgozik, amúgy egyetemre jár, elég jól tanul pedig nehéz szak. Vannak hobbijai, van életcélja, értelmes gyerek. Szüleivel meg nagyszüleivel mindig kedves, mindig segít nekik ha kell. Othoni munkákat is rá lehet bízni, segítőkész. Tud főzni is.

Van barátja/barátnője, már régóta, hűséges típus, jól kijön a párja szüleivel is.

Nem szokott berúgni, csak nagyon ritkán (évi 1-2 alkalom) ha nagy buli van, amúgy csak ilyen 4-5 emberes összejövetelekre szokott menni, ahol dumálnak, 1-2 sört megisznak, vízipipáznak, stb. Nem cigizik.

Viszont néha ezeken az összejöveteleken füveznek. Kb 2-3 havonta, nem állandóan.

Ti ehhez mit szólnátok, ha a gyereketekről kiderülne?


2014. márc. 5. 21:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
56%

Az ő dolga, már 20 éves elvégre.. amúgy is, ezeken előbb kellett volna gondolkoznod, hogy a drogról milyen legyen a véleménye...

Mellesleg jól csinálja, jobban mint én 20 éves létemre...

2014. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
71%
semmit. annak idején én elmondtam a szüleimnek, nem volt belöle probléma...pedig ök akkor 60 évesek voltak. tudták, hogy bizhatnak bennem, nem fogok -rákapni-, igyis lett. viszont az egyik ismerösömnél addig fajult a dolog, hogy ez lett az élet célja, hogy minden délután beálljon....12 évig füvezett igy, orvosi segitséggel szokott le rola immáron 5 éve
2014. márc. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%
Ha mindent tudok, amit leírtál, akkor nem zavarna, vagyis, ha tudnám, hogy ésszel csinálja, és a barátai nem viszik messzebb...
2014. márc. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom, te vagy a gyerek. Őszintén szólva nem örülnék neki, de felnőtt ember, azt csinál, amit akar. Ezért nem rúgnám ki otthonról.
2014. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Nem én, egy ismerősöm. Az anyja tudja és tök lazán veszi, és ez nekem fura :D
2014. márc. 5. 21:41
 6/27 anonim ***** válasza:
45%

Abszolút nem örülnék, sőt, egy fejmosás lenne az tuti. Meg a Life Network elé ültetném pár este, hogy nézze meg milyen függőnek lenni akiket szerencsétlen családjuk küld elvonóra.


Nem jó droggal játszani, mert a legenyhébb után is lehet rászokni a heroinra.pl.

2014. márc. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
26%
Feltehetően arról a szerény, "értelmes gyerek"-ről van szó, aki írta ezt kérdést. Annyira azért mégsem értelmes, hogy tudná, nagyon könnyű valami tudatmódosítóra rászokni és rendkívül nehéz arról leszokni. Én bizony kiverném a balhét és egyben nagyon elkeserednék, hogy az én "értelmes" kisfiam ilyet csinál. Semmivel nem jobb, mintha az alkoholra szokott volna rá.
2014. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
38%
Gondolom akik #1, #2, #3-at leszavazták életükben nem láttak még füves cigit úgy itélkeznek.
2014. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
60%
kb 1000x jobb mintha a pálinkára szokna rá, úgyhogy nem csinálnék balhét.
2014. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
61%
osszetennem a ket kezem ha ilyen gyermekem lenne!
2014. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!